Rodina Turnerovcov - otec, nevlastná matka, malá Jennifer a tínedžer Matt - sa rozhodne začať nový život na vidieku. Opúšťa preto mesto a vydáva sa do divočiny vo Virginii. Zmena prináša každému nejaké problémy - najmä Mattovi, ktorý sa cíti v novom prostredí stratený a sám. Turnerovcom našťastie pomôže kólia bez domova, ktorá sa stane súčasťou ich života a Matt, vďaka jej neochvejnej vernosti mnohé pochopí. (STV)

duklak2

Bylo mi asi 10 let co jsem viděl tento film. Musím se přiznat, že psy nesnáším. A to doslova a do písmene. Nechápu lidi, kteří vlastní nějakého psa. Vždycky, když kolem nějakého jdu, tak mám strach, že mě pokouše. No to jen na začátek a teď zpět k filmu. Bohužel, jelikož už je to asi 13 let co jsem Lassie viděl, tak nemohu být moc objektivní. Matně si vybavuji některé scénky. Vím, že kolie byla velmi přítulná a mě jako malého sviště dojímala. Ve filmu je kladen velký důraz na to, že pes je největší přítel člověka. Mladý Matt si kolii zamiluje a prožívají spolu různá dobrodružství. Ani na chvíli jsem nepřemýšlel jaké dám hodnocení. Jsou to jasné dvě hvězdy. ()

Ajinka126

Tak jako vůbec se mi nelíbilo, jak ohrozili tu kolii tím, jak ji nechali lapat dech v té řece, ať už to bylo točeno jakkoliv "bezpečně". A další věc kterou nepochopím nikdy je ta, proč vybrali psa z výstavní linie na tento film. I pracáčci jsou krásní a aspoň by ty záběry s ovcemi dávaly smysl. Tato, ač krásná, kolie si s nimi moc poradit neuměla. Kdyby vybrali psa s lepším rodokmenem, záběry by byly mnohem lepší. Navíc ta všudypřítomná naivita tomu dodá hřebíček do rakvičky. ()

Renton

Dnes jsem viděl 173 epizodu Simpsonovi a tam taky hrála kolie. Sice se nejmenovala Lassiem (a sice Pašák:-)), ale bylo to mnohem zábavnější.. ()

triatlet

Příběh o rodičích a dětech, o hledání si cesty k nevlastní matce sice v úvodu působí tuctově, ale ve chvíli, kdy se prolínají sny zemřelé matky o farmaření a vlastnictví kolie, tak stylizace s původní Lassie má význam. Srovnání venkova a města vyznívá pro návrat k přírodě. Za zmínku stojí i Mattovy dobové narážky Doufám, že nebudeš poslouchat Paulu Abdul, nebo Janet Jackson. ()

• Michelle Williams v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)