Divoký západ sa čoskoro stane doslova peklom a jediná nádej na záchranu sveta je v rukách zosnulého šerifa Roya Pulsiphera (Jeffrey Donovan). V záhrobí sa stal najnovším dôstojníkom R.I.P.D., útvaru rozhodne neživých agentov, ktorý má za úlohu strážiť zákony posmrtného života a zabrániť dušiam zločincov, aby naďalej škodili živým ľuďom. Kým za jeho života bol Divoký západ iba divoký, teraz je už doslova pekelný. Temné sily sa chystajú otvoriť bránu do samotného pekla a vypustiť zatratené duše, aby Zem ovládli nemŕtvi. Šerif Roy sa vracia medzi živých s pridelenou pomocníčkou, bojovníčkou Jeanne (Penelope Mitchellová) a obaja vyrážajú do vojny s démonmi v rôznych fyzických podobách, občas s pomocou svojich dvoch černošských avatarov (Rachel Adedejiová, Evlyne Oyedokunová). Podarí sa šerifovi a jeho parťáčke odvrátiť hroziacu katastrofu a zachrániť náš svet? (TV JOJ)

VasaX

Abych pravdu řekl, není to tak hrozné, jak jsem podle hodnocení čekal. Je to prostě taková blbinka, která nenadchne, ale neurazí a odpočinkově pobaví. Takový film v neděli odpoledne na Nově. Když nad tím člověk nepřemýšlí, tak si i užije pár vtipných scén a hlášek/srandiček. Samozřejmě celý je to takový laciný, ale nečekal jsem žádný blockbuster. Možná je to i líp - jednička si hrála na mnohem větší parádu, o to víc to pak bolelo. Tady to je prostě fantasy westernová oddychovka. ()

oveckaoa

Jedničku jsem tehdy viděl a nelíbila se mě zpětně si na ni ani nevzpomínám tuším, že jsem jí dal dvě hvězdy, i když komentář jsem si tam nenašel. Dvojka je na tom podstatně hůře (navíc se zde vykrádají poslední Krotitelé Duchů i tam byl portál kde lezlo zlo na zemi)   vznikla bez povšimnutí a vyšla na Netflixu a točil ji chlápek co má na kontě jeden asi kvalitní horor (přes 50 procent na csfd a jakousi komedii co má 39 procent) tenhle chlápek hrál i v seriálu Pána Šelem třeba (jsem ani nevěděl, že byl seriál). Nějaký chlápek  kope zlato udělá díru a vleze do něho démon  nakazí i další své kámoše a posuneme se dále kde šerif vdává svou dceru vběhnou tam desperáti   a zastřelí ho.  On se objeví po 3 dnech v ripd  s tím, že je  tam otevřený portál kde ti démoni lezou do světa a pokud ho nezavřou bude konec světa. Na pomoc má Johanku z Arku (wtf?) a , aby jich nepoznaly jsou černí a navíc je on ženská (asi pokus o vtip nefungující). Zjistí, že tam ten chlápek unáší lidi a chce po nich, aby kopaly tu díru s tím, že až se zvětší vlezou do nich ti démoni a bude konec světa do té doby je drží ve vězení kde mají na sobě plynové masky, aby se neudusily. Vtipy jsou zde tragické a většinou založené na tom, že   dvě ženské spolu mluví v mužském tvaru nebo, že se zde urážejí černí (se docela divím, že to Netflixu prošlo). Triky stojí taky za pendrek  a příběh takřka není akce je zhruba v prostředku kdy zabijou jednoho démona a zaráz tři a pak nic až v závěru což je spíše digibordel . 20 procent za tu jeho dceru co se tam ohřála krátce a nestihla mě nasrat. ()

verbal

Je to skoro úplně stejné jako nápaditá, svižná, vtipná, hravá a dobře obsazená jednička, akorát bez nápadů, spádu, vtipu, hravosti a bez herců. Zcela bez chuti a bez zápachu. Takže něco, co by kolektivní gastronomie nazvala UHO (Univerzální Hnědá Omáčka) a co moderní filmová teorie odborně přesně definuje jako UPP (Ubohá Parazitická Pičovina). ()

kingik

Jednotka neživých agentů (R.I.P.D.) se vrací. Tentokrát na Americký Západ. Ve svých řadách uvítá zastřeleného šerifa, který je hned pověřen posmrtným úkolem. Má zastavit zlověstný plán, který spočívá v otevření portálu mezi Peklem a Zemí. Převedeno do praxe, zemský povrch by následně ovládli Nemrtví. Hlavní hrdina se vydává zpět na svět s úředně přiděleným doprovodem v podobě sličné válečnice (s její postavou souvisí celkem povedená pointa, kdy se dozvíme, proč má na sobě středověký kostým). A rád by také zjistil, kdo ho tenkrát při přepadení poslal do říše mrtvých. Druhé pokračování, které je prequel k jedničce, už nedostal do rukou kvalitní realizační tým. Většina filmu je neskutečně ukecaná, prostá akce i nějakého většího dynamického vzruchu. Jeffrey Donovan a Penelope Mitchell, kteří tvoří ústřední dvojici, nejsou k zahození. Na Zemi je nesmí nikdo poznat, takže oba mají podobu nevzhledných černošek. To je jeden z těch nejvtipnějších nápadů filmu. Prostředí kovbojských pistolníků většinou nastupuje, když jsou scenáristé bezradní a na něco inovujícího nepřijdou. Tak na mě působilo i tohle scenáristické řešení, kdy si scenáristé mysleli, že se jedná o atraktivní prvek, kterým se nic nezkazí. Režisér Paul Leyden nedokázal svému filmu dát spád. A namísto alespoň drobných akčních posunů se z obrazu do obrazu přesunujeme formou sáhodlouhých dialogů, které bezinvenční tahy jen podtrhují. Richard Brake je zoufalá záporná postava, absolutně béčkový herec, který neumí předvést něco navíc, co by film pozvedlo. A jelikož je film obdařen maďarskou spoluprací, v některých rolích jsou k vidění maďarští herci, partnerkou po boku hlavní záporné postavy je hvězdná Nóra Trokán, která celkem má vysoký potenciál zaujmout. Digitální trikové efekty jsou z ranku těch nejlevnějších, kulisy jsou též úsporné, nemají ale až tak tragický rozměr. Nejvíc mně na filmu vadilo jeho užvaněné pojetí. Trocha závěrečné akce už opravdu dojem nevylepšila. Návraty nebývají vždy prudce oslavné, platí to i o těch filmových. Tohle pokračování už se nese jen na vlně průměrnosti. 5/10 ()

M.i.k.e

"jednička" svého času nebyla žádný šlágr, nicméně účel jednohubky, na kterou se člověk i po letech podívá znova bez větších problémů splnila beze zbytku. Po téměř dekádě někoho z neznámých důvodů napadlo, že by divákům mohl přinést pokračovaní respektive prequel a tak tu máme Rise Of The Damned a není to hezká ani nijak zábavná podívaná. V prvních minutách sledujeme Roycephuse (v původním filmu Jeff Bridges, tady necharismatický Jeffery Donovan), kterak se jako šerif na divokém západě dostal k jednotce R.I.P.D. a teď se svojí novou parťačkou musí čelit jakýmsi démonům (přičemž oba v reálném světě vypadají jako dvě černošky, což bude voda na mlýn různým fobům). Není to zábavné jakýmkoliv myslitelným způsobem, nevypadá to hezky a obsazení taky moc sympatií nepobralo. V letech dávno minulých by šlo o direct to DVD pokračovaní o které nikdo nestál, dnes když DVD zas tolik nefrčí a něj jen nikdo nestojí...15% ()