Neviditeľné krajiny

(festivalový názov)
  • Česko Neviditelné krajiny (viac)

Dvaja hudobníci sa spolu s filozofom, field recordistkou a field recordistom vydávajú na miesta islandskej a českej krajiny poznamenané priemyslom i zdanlivo nedotknuté človekom, aby objavili zvuk klimatického kolapsu. Prostredníctvom nahrávacej techniky dávajú zaznieť fyzickým miestam, kde sa odehrávajú významné energetické, prírodné, ale i politické procesy. Zvuk je dôsledkom udalostí, ktoré sa odohrali v minulosti a smerujú do budúcnosti. Práve teraz sa rozhoduje, či bude pre nás nevyhnutne ničivá. (Jeden svet)

TORTERAjirka

Velmi zajímavý koncept, bohužel pohřben pod naprosto nezajímavým vizuálním obsahem. Autoři se bohužel místo na krajinu zaměřili na sebe a jejich poznávání. Vede to k pasážím, které jsou vizuálně absolutně nezajímavé. Zvuk je samozřejmě perfektní a koncept taky. Ale k tomu nemusím chodit do kina. (MFDF 2022) ()

Vabr

Kdyby to mělo 20 minut, tak ze zaprvé zvýší hodnocení a zadruhé zdůrazní záměr. Takto to zkrátka nejde vydržet - lidé v průběhu odcházeli, sem tam usínali. Vyhodnocení: Takové letošní Ji.hlavské ASMR ()