Generace A: Ať si každej dělá, co chce

• angličtina Gen A: Do What You Love

Jakub Strach alias NobodyListen je úspěšný český DJ a hudební producent. Portrétní snímek o jeho tvorbě a životě lze vnímat jako generační výpověď mladých mileniálů*ek z klubového prostředí. Během stovek odehraných koncertů a chystání věhlasné party Addict se protagonista filmu musí vyrovnávat s následky zranění ovlivňujícími jeho image. Záběry ze zákulisí koncertů se mísí se scénami každodenního života, v nichž se Nobody zamýšlí i nad temnými stránkami klubové scény, jako jsou drogy nebo misogynie. Při natáčení přitom udeří pandemie a vyjeví existenční nejistoty spojené s prací v kulturním sektoru. (MFDF Ji.hlava)

MilaSli

Když se ke mně dostane nějaký film of studenta nebo čerstvého absolventa FAMU, většinou jde o něco více či méně experimentálního. Tentokrát ale mám pocit, že jsem viděla po formální stránce tradičně pojatý dokument, a to v tom nejlepším slova smyslu. Kryštof Zvolánek ke svému hlavnímu protagonistovi přistupuje citlivě, bez patosu, opravdu mám pocit, že jsem s Jakubem Strachem strávila hodinu a půl jen tak mimoděk. Skvěle je do filmu zapracovaná hudba a celkově estetika, která Jakuba a jeho crew provází. V neposlední řade chválím střih, ten jsem si užila. ()

Tristan_nsc

Hodinu a půl dlouhá exkurze do života Jakuba Stracha (NobodyListen) a klasických víkendových "lobotomií" s alkoholem a jiným dopingem. Není to vůbec špatný počin, ale... Dokumentu podle mě chybí větší časové ukotvení jednotlivých scén a nějaká větší ucelenost, která by, tento výsek dosavadního života hlavního aktéra, uvedla do širšího kontextu pro ty, kdo nikdy jméno NobodyListen neslyšeli. A to je hlavní kámen úrazu celého snímku. Na druhou stranu pro fanoušky je to skvělý dokument, otevírající větší část zákulisí celého dění. Druhým velkým plusem je přirozenost, s jakou je dokument předkládán, a bez většího přikrášlování osoby Jakuba Stracha. A přidáme-li "džojky", kterými je snímek protkán, dostaneme solidní porci podívané, která se skvěle sleduje. ()