Chyby a katastrofy

Veľká Británia, 2021, 5x45 min

Uvidíte, jak vedl řetězec konstrukčních chyb, nesprávných rozhodnutí a nepodařených protokolů k nejstrašlivějším neštěstím, která kdy svět viděl. Nejznámější katastrofy v historii lidského rodu mají jednu věc společnou – všechny byly následkem série omylů. Každý díl tohoto seriálu pojednává o jiné katastrofě, ale pokaždé se ukáže, že řada chybných kroků začala už ve fázi plánování a odtud se táhla až k osudovému okamžiku, kdy došlo ke konkrétnímu neštěstí. Pořad analyzuje rozličné tragédie, od atentátu na prezidenta Kennedyho po zhroucení věží WTC v New Yorku, a snaží se najít klíčové body, které zpečetily jejich průběh a tragické vyústění. (TV Spektrum)

*CARNIFEX*

Že bola jazda limuzínou s otvorenou strechou fakt kokotina, nato som tento dokument fakt pozerať nemusel. Ale akonáhle sa začalo fabulovať, že Oswald volal z ambasády tam a hentam, no už nezaznie "čo malo byť predmetom diskusie" oných dialógov, to už mi príde na dokument ako celkom solídne fopá. Tomu sa povie hodnota informácii. ()

dogma97

Viděl jsem epizodu Ropná plošina. Informačně vcelku hutné, technické a technologické popisy přehledné a srozumitelné. Přesto ve srovnání např. s kanadským cyklem Letecké katastrofy méně záživné. Moc mi nesedí desítková šablona, do které scénář každou událost uměle nacpe. ()

krabatt76 odpad!

JFK, díl vysílaný 21.11. 2022...Total bull shit! Miluju, když mladá historička, která v době smrti JFK ještě ani netahala kačera má naprosto jasno v tom, že L.H.Oswald byl jediný střelec a , že jeho ochranka lemtala dlouho do rána a  tedy nebyla způsobilá chránit prezidenta.  Film JFK  O.Stona tak dál zůstává nepřekonaný "dokument" o této stále záhadné smrti jedné hlavy státu... ()

Amonasr

Hodnotím díl o atentátu na JFK. Je to dokument s téměř nulovou vypovídací hodnotou ve stylu bulvární novinařiny, hledající senzaci za každou cenu, aniž by sdělení byla příliš validní. Po bitvě je zkrátka každý generál. Navíc sugeruje divákům apriorní předpoklad, že šlo o osamělého atentátníka, nikoliv o komplot, do kterého mohly být klidně zapojeny i zpravodajské služby. ()