Lionel Jeffries alias beznadějný agent Jejího Veličenstva Stanley Farquhar má zase jednou (nebo poprvé?) nadějný nápad! K jeho uskutečnění ale potřebuje pomoc proslulého zvířecího lékaře (Laurence Harvey). Francis Trevelyan je veterinář se zcela mimořádnou přidanou hodnotou, kromě gaučových psíků a perských koček totiž s potěšením „léčí" i jejich půvabné majitelky a výjimkou u něj není ani intenzivní čtyřiadvacetihodinová péče. Tajná služba ale požaduje úkol vskutku delikátní, do těla anglického buldočka voperovat odposlouchávací štěnici. Psíkem bude během slavnostní recepce v Anglii podarován sám ruský premiér. Odvážný plán slaví úspěch a Britové vědí o každém kroku Rusů ještě dřív, než k němu dojde. Pak ale premiérův miláček onemocní a Farquhar s Trevelyanem vyráží do Kremlu unést psa dříve, než Rusové čip najdou. (dopitak)

danecek24

24. Zlatý Glóbus za rok 1966 - nominace (2) - Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Lionel Jeffries, Nejlepší zahraniční (anglicky mluvící) film - Velká Británie ()

dopitak

Lionel Jeffries v parodii na Bonda. Pomáhá mu playboy Laurence Harvey a krásná Daliah Lavi, pro niž má slabost i sovětský (ve filmu asi úmyslně "degradovaný" jen na ruského). Hned v první scéně je naznačeno, kam se film chystal směřovat, to když kamera pomalu odhalí psíka na posteli, a z Harveyho je rázem veterinář. Bohužel to nejvtipnější je vyčerpáno a dál se moc nedařilo, klasické špičkování mezi oběma stranani Studené války se omezí na dobrodružství buldoka, kterého se z Kremlu sledovaného agenty v kropícím voze snaží dostat pomocí buldočí fenky. Samozřejmě to nakonec nedopadne přesně podle plánů. Atmosférou a hlavně asi hudebním aranžmá na začátku, kdy agent Stanley Farquhar doma snídá a staví potomstvo a manželku do latě, mi tenhle film připomněl jiný s Normanem Wisdomem. ()