Jeho otec má jako nechvalně známý čaroděj na svědomí brutální masakr. On teď mezi dvěma znesvářenými klany hledá svoje místo i neobyčejné schopnosti. (Netflix)

Chen

Takhle si představuji kouzelnický projekt. Magie je opravdu využívána, nesází se jen na jemné náznaky, kdy se půl hodiny někdo soustředí, aby pohnul hrnkem od dva centimetry. Navíc je projekt poměrně brutální. Postavy jsou zajímavé a některé zvraty překvapí (jiné jsou sice jasné už dlouho dopředu, ale dá se to přehlédnout). Já jsem příjemně překvapen. ()

Ben Nevis

Připomíná mi to dnešní dobu, kdy jedni si hrají na lepší lidi a shlížejí s vrchu na lůzu, dezoláty atd. Přitom se neštítí používat stejné metody jako oponenti, které kritizují. Tady máme jakési světlé čarodějníky, kteří bojují proti zlu metodami, za které by se nemusel stydět běžný padouch. Největší zlo je otec hlavního hrdiny a tak nějak tušíme, že vše nebude tak, jak nám to čarodějnická Kavárna předkládá. Násilí a nenávist je středobodem seriálu. Děj naštěstí občas vylepší nějaký ten zvrat. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a žánr fantasy má u mě vždy implicitně + 1 bod. ()

Krapav

Mám ráda seriály, které mě nadchnou pro přečtení předlohy. To se zde stalo. Nakonec se ukázalo, že tvůrci seriálu to nečetli (je to fakt jen malinká inspirace)... Nemá cenu to komentovat. Knihy naprosto skvělé, nebylo potřeba toho tolik měnit.... Tvl jako ...Proč?...Takže jen k seriálu. Název naprosto idiotský, málem jsem se na to kvůli němu ani nepodívala. Zbytek už o mnoho zajímavější. Vůbec se s tím nepářou a líbí se mi to hledání sebe sama hlavních postav ve světě, ve kterém nechtějí žít. Rodiče či autority tu za moc nestojí a mladí tak musí hledat vlastní cestu. Docela mě zajímá, co se s dějem stane, pokud seriál prodlouží. ()

stret

Znacne neprijemni herci, zvlast hlavna postava ktora posobi ako taky chcipak. V 4. dieli zacina gay vychova k LGBTI. V 7 dieli si to hlavna postava - dovtedy hetero - zacne rozdavat kamaratom, a meni sa to na gay festival.  Natocene na zaklade brakovej literatury Sally Green. Zial, predloha ma najmenej dve pokracovania, takze priaznivci brakovych pribehov s hroznymi hercami sa maju na co tesit. ()

Mirek.Zigmun

Co to sakra je! Tohle má být převedení mé milované knižní předlohy na obrazové zpracování? Pro mě absolutní zklamání. Přijde mi, že tvůrci se absolutně vykašlali na předlohu a to hned v názvu seriálu. Vytvořili jen další seriál, kde je hlavním prvkem násilí a spousta krve - to teď frčí. Z velké části smyšlený děj a postavy, které vůbec neodpovídají knihám a jejich popisu. Nejvíce jsem měl v knihách rád postavu Gabriela, kterou zde vůbec nemůžu vystát. Nejen, že vypadá úplně jinak, ale chová se jako blbec . Jediné, co odpovídá, je jeho 4% charakter.  Výběr ostatních herců už raději nekomentuji. Nejsou zde dodrženy ani základy světa čarodějů  a blažejů. Hlavním rozdílem jsou oči čarodějů, které jsou výjimečné a v knihách u jednotlivých postav popisované. To je jako by ve filmech o Harry Potterovi čarodějové nepoužívali ke kouzlení hůlky.  Zajímá mě jak dílo přijmou diváci a hlavně ti, co četli knihy. Uvidíme, zda Netflix natočí další pokračování, knihy jsou 3. Pokračování příběhu si nějak neumím představit, když některé postavy, které jsou v knihách ve 2., případně 3. dílu, zde zemřou. Nedávám odpad, ale hodnotit tento seriál také nebudu nebo spíše nemůžu. Kdybych nečetl knihy, bylo by to jiné. Pro info všem chytrákům ohledně LGBT - jedna z mála věcí, která je podle knihy, ne podle Netflixu. Nathan - bisexuál, Gabriel - gay, Annalise - hetero ()