Ryuuhei

Jelikož Oshi no Ko tady není nijak rozděleno a výsledný komentář na účet celku si chci nechat, až dojde (přinejlepším) k rozuzlení, hodím své dojmy na hlavu 11. dílu, kterým končí i první série. Po prvním dílu, ze kterého byli všichni paf a extrémně ho přehodnocovali, zatímco se mnou ani nehl a popravdě jsem k němu měl hodně co říct proti, musím konstatovat, že jsem si k Oshi no Ko nakonec našel cestu, především přes charakter Aquy, jehož osud a cesta za zjištěním pravdy okolo toho, kdo mohl stát za smrtí Ai, mě zkrátka zajímala vůbec nejvíc. Ruby na měl byla moc sluníčková a ačkoliv to chápu vzhledem k tomu, jaký život měla před reinkarnací, zkrátka mi charakterově nesedla a byla mi po celou dobu přinejmenším lhostejná. Ze zbytku postav bych jen těžko vybíral nějakou, která by mě vyloženě zaujala. Možná Kana se postupem času projevila a dala prostor tomu, aby ji člověk aspoň trochu pochopil a vžil se do ní, ale na ní mi zase vadila poněkud otravnější, místy až zbytečně negativistická osobnost. Jinak samozřejmě chválím naturalistický přístup k šoubyznysu, který je zde ukázán v pravém světle a nehraje na žádný idealistický patos. Za jednu z nejsilnějších dějových linek považuju tu zaobírající se chováním lidí na internetu a jak jen pouhé negativní komentáře dokáží dohnat člověka k pokusu o sebevraždu. Zbytek byl celkem fajn, bavil mě, sem tam mírně iritoval prvoplánovým dramatem a přílišnou barevností, ale jinak z něj mám pozitivní dojmy a těším se už teď na pokračování. ()