Jako hlavní hvězda dorazí na hudební festival, který se koná na malebném ostrově. Nečekaně se tam ale zamiluje a zamotá do spletité sítě vztahů mezi místními lidmi. (Netflix)

dopitak

Nejdražší televizní projekt v dějinách Řecka. Natáčelo se v době covidové na ostrovech Paxos a Korfu. Řecká soukromá televize MEGA s velkou pompou už od jara inzeruje premiéru seriálu, o němž jsem někde četl, že nebude reprízován. Ovšem včera jsem se dočetl, že od prosince bude k vidění i na Netflixu, tak uvidíme, jakými jazyky bude film opatřen v dabingu a otitulkován. Sledujeme online na webu Mega a zatím je to solidní soap opera v krásném prostředí s nádhernou Kleliou Andriolatou, jenž se v třetím díle odhalila. Zatím je venku 5 dílů z 9. EDIT na konci: Tohle prostě funguje. Léto, vášeň, zakázaná láska, nešťastné manželství, homosexuální vztah (vč. velmi explicitních scén) dvou mladých obyvatel ostrova. Dvě postavy dostaly do vínku být odporné, násilník Charalambos a Orestova snobská milionářská žena s francouzskými kořeny, a jsou skutečně odporné. Vzhledem k velmi otevřenému konci se dá očekávat, že Christoforos bude chtít pokračovat. Na Netflixu (řeckém) je seriál opatřen řeckými a anglickými titulky (jakože asi i tureckými, ale koho by to zajímalo). Jestli se dají čekat i překlady do CZ, těžko říct. ()

petr12

I přes otevřenost vůči turistům zůstávají Řekové často lapeni svými tradicemi řídícími jejich každodenní životy. Bez ochoty k jejich změně. Tento druh seriálů potřebují jako koza drbání. Odraz nastaveného zrcadla není totiž příliš lichotivý. Rozhodně se nejedná o telenovelu, ve které je děj příliš natahován kvůli vysokému počtu dílů. Vše v naprosté symbióze funguje a výsledek je, nejen na řecké a Netflixácké poměry, vynikající. ()

Frameline

Všichni moji příbuzní v Řecku by určitě řekli: „to je přeci jasné“, ale pro mě je velké překvapení, že právě tady byl natočen jeden z nejlepších seriálů posledních let.  Devět hodinovek ve mně zůstalo jako bych je prožil s postavami ostrova Paxos. Jejich osudy jsou napsané a zahrané tak přesvědčivě, že jsem měl pocit, jako bych je osobně znal a měl na ně čísla v telefonu. Herci jsou bravurní, je jim rozumět, i když nemluví česky. Víte, co si myslí, díky scénáři mají co hrát očima, gesty, mlčením. Podmanivé jsou také hudba a kamera, jedná se zkrátka o nadprůměrné televizní dílo. K zážitku přispívá také skvělý překlad, za což českému Netflixu patří velký dík. Maestro v modrém (u nás Maestro D Moll) je seriál ze současnosti a v malebném prostředí ostrovního zapadákova odkrývá drsné, mnohdy i kruté příběhy běžných lidí, jejichž každodennost naruší příjezd hudebníka z Atén. Je to seriál o lásce – naplněné, zapovězené, ukrývané, mateřské, nešťastné i pronásledované. Je to příběh o zlomených srdcích, o ženách týraných hrubiány, o mužích hledajících náruč navzdory tradicím.  Maestro je vystavěn jako klasické drama, kde se ve vzduchu vznáší pomsta, osudovost a nevyhnutelná tragédie. Vypráví o předsudcích naší doby, o odporném pokrytectví politiků, o malosti životů lidí bez nadhledu. Mluví o touze nepromarnit svůj život. ()

quido_zidle

Rosamunde Pilcher namixovaná se Senecou a mexickou telenovelou. Manželka to zvládla celé, já prostředek v rámci dušení očisty vynechal. Zaujaly mě jen tři věci - 1. Klelia Andriolatou - vrací se doufám ideál přirozené krásy z 80 a 90 tých let(vypadá úplně jako jako dcera Sofie Marceau nebo Ornelly Muti), za 2. jak se dá hrát aniž byste měnili výraz v obličeji... Tady byl totiž nejdůležitější casting (klaďák musí vypadat jako klaďák a záporák jako echt záporák) a potom už jen všichni až na malé výjimky předčítají repliky, bez jakékoliv snahy o herecké výkony - a vydrží jim to celých 9 epizod - fakt zajímavý...! A za 3. exteriéry - nádhera, asi pojedeme brzo do Řecka... ()

Skeksis

Budem žiť na gréckom ostrove, chodiť polonahý a nepoznať žiletky! Čert mi bol dlžný pozerať sa na mužské chlpaté nohy, ruky, hrudníky! Keď už musia chodiť nahatí, tak sa mohli v roku 2022 aspoň oholiť. Toto bola telenovela stlačená do deviatich častí. Celý čas som tam čakala viac krimi zápletku, a vyskytla sa iba jedna mŕtvola, ktorú v závere omieľali v každej časti. V podstate sa tam nič nestalo, iba dva výstrely, nejaké pre malú ostrovnú komunitu nekonvenčné vzťahy, a nesmierne otravné pesničky. A vraj osemnásťročná hlavná predstaviteľka vyzerala najmenej na tridsať. Ale musím uznať, že koniec nebol až tak predvídateľný, stále som dúfala, že sa stanú nejaké zaujímavejšie a kriminálnejšie zvraty (ktoré sa nestali), preto som seriál dopozerala. Vo výsledku to na mňa urobilo celkom otravný dojem, ale na zaspatie dobré. ()