Pacient

(TV film)

Mladík se probere z kómatu, ale z noci, kdy mu vyvraždili celou rodinu, si nic nepamatuje. Společně se svojí psychiatričkou se proto snaží odhalit, co se vlastně stalo. (Netflix)

BOURQUE

Postupne budovaný thriller s nie príliš vydareným vyvrcholením. Na záver síce jednotlivé kúsky príbehu nájdu svoju správnu pozíciu, ale pocit, že nie je všetko kompletné, zostane. Clotilde Hesme v roli (zranenej) psychologičky príjemne prekvapila. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

LadyLokiLili

No… solidní téma. Mohlo to být velice zajímavé. Ale na mě až moc zdlouhavé scény, napětí se úplně ztrácelo. Škoda nevyužitého potenciálu. Konec a samotný zvrat byl opravdu poutavý, ale tím, jak se to celé tak nějak zvláštně táhlo, to úplně zabilo. Nebylo to nejhorší, ale můj nový oblíbený film se z toho taky nestane. ()

lykan9

Již v prvních minutách budete vědět, jak film Pacient skončí. To však není ten zásadní problém, protože to se občas stává a hned to neznamená, že nestojí za to film dokoukat. V tomto případě se to však nevyplatí. Nudnou hodinu a půl musí divák čekat, aby zjistil, co už dávno ví, a to se neodpouští. Za tento výkon všech nemohu dát více jak jednu hvězdu, a to jsem hodně mírný, protože jsem dlouho přemýšlel i o nižším hodnocení. ()

Untentrauer

Od první chvíle je zřejmé, jakým směrem se bude děj vyvíjet. Jakmile se dozvíme modus operandi vyvraždění rodiny, známe i pachatele – a to je od páté minuty filmu. Otázka tedy je, proč někdo něco takového natočil a co nám tím chtěl říct? Měli bychom mít pochopení pro lidi, kteří se nedokáží psychicky vyrovnat s prožitými traumaty? Dá se tím obhájit/zdůvodnit vražda? A co lidé, kteří si tím také prošli a dokáží se s tím vyrovnat, aniž by někomu způsobili újmu? Není snad takových jedinců většina? ()

petikacka

Ačkoliv to může na první pohled vypadat jako naprostá blbost, tak na druhý už to tak jednoduché není. Mělo to svoji atmošku, neustálé napětí a i přesto, že to bylo v něčem předvídatelné, tak to přesto má svůj smysl, který ve finále citlivému divákovi dá co si celou dobu myslel. A naprosto poté pochopí Pourquoi cela s'est-il produit?  Za mě Totalement compréhensible  75% ()