Count Yorga, Vampire

Donna hostí seanci v naději, že se setká se svou nedávno zesnulou matku. Na párty dorazí několik jejích přátel a také hrabě Yorga, tajemný bulharský mystik, který seance provádí. Donna se v průběhu sezení zhroutí a Yorga použije hypnózu, aby ji uklidnil. Po ukončení seance se Erica a její přítel Paul nabízejí, že odvezou Donnu domů. Po cestě mají poruchu a tak se rozhodnu strávit noc v autě. Nevědí ale, že je Yorga po celou dobu sledoval a v noci se je chystá přepadnout. (Hans.)

corpsy

Upírskej akcie, tej sa vo filme príliš nedočkáme ( s výnimkou slušného finále ). Aj napriek tomu film nenudí a ponúka viac menej obstojný zárez do upírskeho žánru. ()

POMO

Spíše low-budget, je to vidět na kameře a prostředí. Scénářem i režijním focusem ale povedené. Hlavní hrdinové jsou s upírem konfrontováni v realitě, amerických sedmdesátkách a přemýšlejí a reagují naprosto přirozeně, jako by reagoval každý z nás. Nechtějí existenci upíra uvěřit, ale zároveň je děsí, že může být pravdivá. A bojí se o své blízké, ve kterých společnosti přišli s upírem do styku. Návštěva u něj za účelem ujistit se, a napínavý dialog s ním, patří k tomu nejlepšímu, co jsem v upírských filmech viděl. Psychologicky přesné a poutavě odhalující existenční sebereflexi dlouhověkého upíra vůči smrtelníkům. Robert Quarry dodává Yorgovi hypnotickou charizmu a chladnokrevou bestialitu současně. A vzbuzuje snad větší respekt než “pohádkový” Christopher Lee. Být vypiplanějšího vyvrcholení, dám 4*. ()