Drozdo57

Cameron zobral stiesnený survival film a urobil z neho veľký akčný film. Výborný akčný film. Neviem, či je lepší alebo horší ako jednotka. Je iný a to vôbec nevadí. Komu chýbalo v jednotke dosť votrelca ho tu bude mať dostatok. Plus Ripley je tu jedna z najlepšie napísaných ženských postáv v histórii filmu. Takto sa bije matka. "Get away from her, you bitch!" ()

vodkasesemte

My mommy always said there were no monsters, no real ones, but there are - Why do they tell little kids that? - Most of time its true - Isnt that how babies come? - You promise? - I cross my heart - And hope to die - One female runs whole show - Its a shooting gallery down there - They are wall-to-wall in there - Také a portable terminal and patch in manually (to znělo dost složitě, aby tomu někdo rozuměl) - 30 minutes to prep the ship - Ti vetřelci moc neumějí počítat. Pod těma věžema jich musela většina zařvat - Pokud měla každá věž 500 ran a byla čtyři, tak to je 2000 náboju na 157 vylíhlejch xenomorfu, 30 do jednoho - We are in strung-out shape, but stay frosty and alert - M41-A - Under 30mm pump-action grenade launcher - And get another one in quick. Slap it in hard - Now you are ready to rocknroll - Its grenade launcher, I dont think you wanna mess with that - Wake up, we are in trouble - Já vím, co bude následovat, ale překvapilo mě, jak rychle po nich chobotnička vyskočila (trhnul jsem sebou) - Vohen, no jasně! - Ta svině nebyla vůbec vidět (todle je vždycky výbornej film) - Tvl, druhá (se poseru)! - Rat-fuck son of a bitch - Impregnated, whatever you call it - You are dog meat, pal - This is so nuts (a pak že to slovo nikdo nezná) - Paranoid delusion - They are inside the perimeter. They are in here - Must be interference or somethin. Theres movement all over the place - Its game time - They found a way in that we missed - This is a big fucking signal (so cool) - Short-controlled-bursts - Cant be, its inside the room (tak si dejte nohy na stul) - You are not reading it right - Five meters, man. Four - What the hell? - Myslel jsem, že nahoru pujde Ripleyová - Tohle je hrozně dobře natočený - Ted jí lítaly z pulzní pušky nábojnice… - A zase - In 19 minutes this place will be vapor cloud, proč to vlastně nezničili až z orbitu? - One eyed shepard - Plamenomet - Pulzní puška - Detektor - Granáty (ještě jeden tam dej) - Prskavky - Náhradní granáty - Tady to Ripleyový sekne - Takovej labyrint. Tam bych nevlezl ani za nic - Možná si měla vzít ještě nuž a hasičák - Tvl, mohla odejít, uplně v klidu, ale ona jí to tam musí zapálit! - Proč plejtvá tou municí? - Sorry, holka, ale už tam jsi 5 minut po bezpečný evakuaci - Já to nechápu. Proč se to tam rozpadá? - Get away from her, you bitch! - No fuckin way - Todle nemá chybu - Not bad for a human ()

Skytavka

Přitahuje mě víc, jak jednička. Odjakživa. Asi proto, že je jich tam víc. Ty chodbičky..., celé je to pěkně nechutné ( :D ) a třešničkou na dortu je pak Matka. Pro mě dokonalé. ()

x_ander

Od Scottova hororu nás James Cameron vzal na akční jízdu do vetřelčího univerza. A ačkoliv jsme žánrově jinde, na první díl navazuje víc než zdařile a výsledkem je jeden z nejzásadnější filmů všech dob. ()

Bilky

Ako aj Terminátor 2 bol jedným z mála “dvojek” ktoré prekročili tieň “prvorodého” aj toto akčnejšie pokračovanie v niečom predčilo jedničku. Cameron poňal film viac militantnejšie a Scott zas čisto hororovo. Oba prístupy sú famózne a určite odporúčam si pozrieť predĺžené verzie. Aj kvôli zvratom a postave Riplyovej je tento film u mňa v top5: 96% ()

Nikolas__

Je jedno jestli vás tento žánr nebere. Na toto se musíte podívat. Nejprve k těm dobrým bodům. Atmosféra a soundrack jsou velmi důležité body pro tento film, skvělé body. Do filmu se ponoříte hned, jakože... prostě hned. Nejenom že je tento film lepší než první díl, dle mého je to nejlepší díl série. Máte rádi Sci-fi? Povinost. Horor není zas tolik výrazný jako u prvního dílu, ale tento díl nabídne více akce, což není vůbec na škodu. Horor Sci-fi s prvky akce je očividně dost dobrá kombinace. Co se týče vetřelce, byl použit jiný druh, než v prvním filmu. V jedničce byl: Hlídač vajec. V tomto byl: Bojovník. Mě osobně se víc líbí klasický hlídač vajec, ale samozřejmě je na druhou stranu dobré, udělat změnu i v hlavním monstru filmu. A to není vše co se v tomto filmu objeví. Efekty jsou na vysoké úrovni, herci skvěle hrály, příběh perfektně navazující na jedničku a super scénář. Jen bych dal více toho hororu. Nic víc tomuto snímku snad ani nejde vytknout. Doporučuji všem. ()

J.Mayen

Divim se, ze tu davno neni muj komentar,ale ono je to asi zbytecny, protoze ani tak ne z nostalgie,ale z celkove casove hlediska se zde jedna o naprsto nadcasovy, spickovy sci.fi unikat, ktery mozna i o krapet predci sveho predchudce. Mnohem akcnejsi, hororoverjsi, vice vetrelcu, vysvetleni jak vlastne vetrelci vznikaji se povedlo na jednicku. Ja bych tu mohl mluvit jen v samych superlativech, protoze z me pozice si mohu dovolit tvrdit, ze se jedna o nejlepsi film vsech dob. ()

koza3

Po thrillerové jedničce Scotta je Cameronova akčnější jízda příjemnou inovací. Uplynulo pár let v našem čase a v tom jejich půl století. Korporátní svině tu však budou vždycky a i každý Vetřelec jednoho má. Příjemný motiv rodičovství je v závěru podkreslen strhujícím boss fightem. A tak se zrodila Ripleyová jako legenda, kterou znám ze hry Aliens ze Sega Megadrive a smažili jsme ji s bráchou ve stejném věku, jako se Newt potkala s vetřelcem. ()

david.babick

nejedu postupně podle dílů..nejdřív jsem viděl trojku, no a teď dvojku..druhý díl je prý akčnější slyšel jsem..prý je super slyšel jsem...víc mě teda bavila trojka, taková víc dospělá..tady mi přijde na Camerona málo akce..jo..a to maly děcko mě tam sralo...ale abych pořád jen nehejtil, tak Bill Paxton byl super a Bishop byl super ()

hrumsrt

Hodně zdařilé pokračování, ale na prvního Vetřelce to podle mě nemělo.. Vědci mě zaujali o něco více než-li mariňáci. Respektive jejich "humor" mi až tak dobrý nepřišel. Ale potěšil mě výkon Paxton, který to zahrál velmi důvěryhodně až jsem mu to zděšení věřil! Snímek podtrhla hodně povedená závěrečná půlhodina. Kdy se pozornost zase upíra hlavně na Ripleyovou. 80% ()

Frca

První díl byl skvělý, ale tenhle byl ještě o 100% lepší. Sigourney Weaver je pořád neuvěřitelně hustá a když tam napochoduje v tom robotovi... (Jdeš od ní, ty mrcho?!) Zkrátka vidíte, že tahle postava se s tím prostě nes***. A společně se Sarah Connor asi moje nejoblíbenější ženská postava ve sci-fi/hororu. A Cameronova režie k tomu... Naprostá dokonalost (A snad i lepší počin než první díl. A to už je sakra co říct!) Přirovnal bych to asi k Terminátorovi. První díl super, ale druhý úplně boží- ()

cimrman2.

James Cameron je mužem unikátních příběhů - Vetřelec, Avatar, Terminátor! Rukopis Jamese Camerona jsem pilně sledoval a objevil jsem několik se pojících myšlenek či scén s Terminátorem a Avatarem. Jsme na jiné planetě, máme umělého člověka, máme tady člověka který radši obětuje lidi kvůli úspěchu na Zemi, Roboti kteří se ovládají pomocí pohybů končetin, a mnoho dalšího. Na mě moc akce a i kdyby to bylo perfektně natočené (což není) nedal bych tomu víc jak 4☆, protože mě film prostě nezaujal. Vetřelec 1. mě před několika lety bavil je tam hustší, temnější atmosféra tady mi ten přehršel akce vadil. Vetřelců je tady až moc a nepůsobí nijak strašidelně spíše jsou to směšné loutky které filmu nedávají náboj ale spíš mu ho berou. Rozjezd filmu je taky slabý. 42% ()

diahexik

První Alien má super antiutopickou atmosféru a nechá člověku v hlavě spoustu otázek. No, druhej díl to všechno vezme a krásně zahodí. Z perfektního organismu je najednou jen havěť, kterou pár výstřeli zabije kterákoliv postava. Člověk by asi mohl argumentovat tím, že mariňáci mají to nejlepší možné vybavení, proto tomu tak je. To ale nic nemění na tom, že to absolutně ničí všechno, co na Xenomorphech bylo zajímavý. Nepřipadá mi adekvátní, aby oba dva filmy sdíleli hodnocení, původní Alien je geniální, pokračování je jen (na svou dobu) lehce nadprůměrnej akčňák. ()

Rudy77

Ďalší z filmov, ktorý ešte v detstve zásadne formoval môj filmový vkus.(spoločne napr. s T2😉) Aj preto je veľmi obtiažne ohodnotiť ho bez silnej dávky nostalgie a úplne objektívne, ale ten kto fičal v 90-tkach na VHS klasikách ako sú napríklad aj Votrelci, to pochopí. Miloval som to a vedel pozerať stále dokola. Milujem to dodnes a aj keď v tomto prípade film minimálne z technickej stránky mierne zostarol, stále sa jedná o veľmi pôsobivú esenciu akcie, hororu a sci fi. Nápaditý žánrový mix, ktorý má atmosféru a hlavne z neho cítiť poctivú “filmovú dušu.” Z dnešného pohľadu doslova klenot. ()

Stumbleine

Bylo mi asi osm let, a s týdenním předstihem jsem ukecával rodiče, že ten film rozhodně není pro děti, ale že ho bezpodmínečně musím vidět, protože tam je "vesmír", a jelikož jsem téma vesmír miloval, nakonec svolili. JÓ, hádám že tu noc jsem nebyl sám kdo si málem nasral strachy do pyžama)) ()

Salus

Můj favorit série. Hrdinní američtí vesmírní mariňáci jdou do boje. Ale zpracování je skvělé a Cameron odvedl svůj standart. Napětí graduje a závěr má šílené tempo. Oblíbený hrdina - Vasquezová ()

Dr.Lazarus

Brilantné sci-fi. Efekty, za ktoré sa ani teraz nemusia autori hanbiť, a to bol film nakrútený skôr než som sa narodil. Ale hlavne nezabudnuteľné Hudsonove hlášky typu: „Polib mi prdel. Kdykoliv kdekoliv.“ Alebo „To je prosťe krása čoveče, prosťe nadevšecko.“ :P Jediné čo mňa mrzí, že sa nevysiela rozšírená verzia, s ktorou je film ešte väčšia bomba. ()

LarryW

Tak tohle je šité přesně na mou míru!. Tajemné pozadí příběhu, který byl tak brilantně odvyprávěn v jedničce, pokračuje dalším letem, tentokrát elitní posádky mariňáků, na planetu, se kterou bylo ztraceno spojení. Charismatické postavy (v české verzi opatřené nezapomenutelným dabingem) Hudson, Vasquezová, Hicks, Drake, Bishop, Bourqe a samozřejmě Ripley s malou Newt, procházejí peklem, které se stane téměř celé posádce osudným. Vynikající dialogy, dusná vypjatá atmosféra, opravdové prostředí, poctivé triky a všude kolem spousta slizu...Děj má spád a divák má jen chvílemi šanci povolit uzdu své pozornosti, aby byl následně opět vtažen mezi Aliens ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015