Hal_Moore

Jedna z výjimek, kdy se druhý díl přinejmenším vyrovnal prvnímu. Vetřelec je vynikající film a Vetřelci jen přidávají prvky, které v jedničce chyběly. S Vetřelcem se srovnávají všechny sci-fi horory, s Vetřelci zase všechny akční sci-fi. A i po tak dlouhé době série Vetřelec nenašla pokořitele. Tohle musí vidět každý fanda sci-fi, hororu nebo akce! ()

Lynn

Jednička vetřelce byla perfektní (hustá atmosféra, napětí), ale co naplat, dvojka ji snad i o kousek předčila, a to zejména v akci. Přestože je film z roku 1986, jeho akční scény by se mohly směle měřit s těmi současnými, přijdou mi mnohem působivější než dnešní "vypulírované" postmatrixové kung-fu. ()

TheDarKnig

Viva la Jim!! to snad ani nejde tocit jeden bezchybny film za druhym. James Cameron, nenapadny, ne prilis prubojny (aspon na pohled a taky chovanim) clovek, puvodem ridic kamionů... No kdo by od neho cekal tolik geniality, tolik skvelych napadu, zlepsovaku a nejuzasnejsiho vizualu.. Aliens tedy rozhodne nejsou vyjimkou, dokonce me dostali jeste vice nez Scottuv uvodni atmosferak.. Asi me proste bavi vic tvrda, drsna, hlaskujici armada proti hordam tech nejhorsich nocnich mur ve vesmiru nez komorni dusivy snimek odehravajici se v jedne lodi s jednim alienem.. ne ze by byl Ridleyho opus nejak vyrazne horsi, ale nezaujal tak jako tohle. Podle mne totiz Aliens jsou nejlepsi akcni film vsech dob, nikdy sem nevidel tak precizne zvladnute sceny, atmosferu a take samozrejme skvele zahrane role. Weaver je tezka bad-ass, hlavne finalni souboj je naprosto skvely, dale mne nejvice bavil neustale vydeseny chudak vojin a pak samozrejme Bishop.. Cameron dokazal i z jednoduchych vojenskych scen udelat prehlidku perfektne zvladnute vojenske prehlidky a alieni jsou neskutecne dokonali, scena jak se hrnou na Biehna, je uplne best. Nechybi ani poradna zapletka, desive odpocitavani casu zbyvajiciho do smrti a take mnohem vice objasnuje tenhle film zvyky a obyceje monster.. proste dokonale ()

TeeAge

|| Scenár: James Cameron / Príbeh: J.C, David Giler, Walter Hill | Hudba: James Horner | Produkcia: Gale Anne Hurd, Gordon Carroll, David Giler, Walter Hill | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Brandywine Productions, SLM Productions Group | Rozpočet: 18,5 miliónov $ | Tržby: 131,060,248 $ || Trhák z vizionárkej dieľne Camerona. Jeho typické črty dizajnerského zásahu do filmu sú nepopierateľné. Hororové prvky fungujú dobre, no navodenie sci-fi atmosféry je silnejšiou stránkou jeho rannej tvorby - rovnako, ako aj dnes. ()

Aluska88

James Cameron opět nezklamal. Vetřelci se mi líbili o mnohem více než Scottova prvotina. Je zde více akce, všemožných nářezů, hláškování a celkově má film mnohem větší spád a dynamičnost. Sigourney opět válí a v tomto pokračování je na její postavu kladen mnohem větší důraz, což jsem uvítala s nadšením. Skupina elitních vojáků nezůstává pozadu a může se pochlubit esy v podobě Lance Henriksena, Michaela Biehna či naprostou "Badass Girl" Vasquez v podání Jenette Goldstein. Tu Cameron poté ještě obsadil i do Terminátora 2 či Titanicu. Postava Vetřelce se mi nikdy nelíbila, přišla mi odporná, slintající a celkově strašně protivná, stejně jako jeho vývoj v útrobách:) Ale s tímto dílem si tyto kreatury již získaly mé sympatie:) Geniální scéna setkání Ripleyové s vetřelčí královnou. ()

sniper18

James Cameron urobil z komorného sci-fi hororu veľkolepé militaristické nahláškované pokračovanie a tým aj právom kultovú klasiku osemdesiatych rokov. No rozhodne sa nejedná o nejaký dynamický akčný film, ale pomaly gradujúci dva a pol hodinový snímok s parádnou tématikou a tak tu už nečelí skupina bezbranných ľudí jednému netvorovi, ako to bolo v pôvodnom filme a vlastne aj väčšine podobných, ale plne vyzbrojené špeciálne komando množstvu nepriateľov a navyše v nadmieru atraktívnom prostredí koloniálnej základne. Ale ako som spomínal, film na to ide pekne pomaly, no neškodí mu to, priestor dostane Ripleyová, ktorá sa musí zmieriť s tým, že prespala mnohé roky a tak sa už všetko zmenilo, jej stretnutia s byrokratmi, samozrejme aj celá vojenská jednotka zložená s množstva výborných výrazných postáv a príchod na planétu so zisťovaním všetkého dôležitého, v tomto ohľade si na scenár a ani nič ostatné rozhodne nemôžem sťažovať, pozerá sa na to veľmi dobre. Skôr je čiastočným sklamaním druhá polovica, kedy sa to už rozbehne a síce ponúka stále plno kladov a o nude tu nemôže byť ani reči, ale ten potenciál bol predsa len väčší. Problém je, že samotní votrelci tu prakticky ani nepredstavujú väčšiu hrozbu, síce sa o nich stále rozpráva, ale ak si odmyslím tie dve väčšie vyvražďovacie sekvencie, tak sa držia stále v úzadí a hlavní hrdinovia sú takmer bez problémov. Chýba tu ten pocit neustáleho ohrozenia, aký bol vo všetkých ostatných dieloch, tu je tých nečakaných útokov príliš málo. Takže akcia je síce perfektne natočená, veľmi dobre technicky zvládnutá, pričom je radosť pozerať na všetky tie zbrane a jednotku v akcii, kľudne aj len pri prehľadávaní, ale inak jej zase tak moc nie je a hlavne je moc nevyrovnaná. Sú tu dve veľké akcie, pri ktorých útočí príliš mnoho votrelcov a umrie mnoho ľudí a potom viacero takých doplnkových, takmer bez strát. Tie väčšie akcie ma bavili skôr až v poslednej fáze, kedy sú už postavy na úteku, tu sa nájde pár dobrých momentov, ako príchod transportéra pri prvej alebo naháňačka v chodbách pri druhej, skôr ma bavili tie menšie ako naháňačka s facehuggerom v laboratóriu alebo likvidácia dvojčlennej posádky lode. A finále zase poteší perfektne rozpohybovanou votrelčou kráľovnou, inak sa mi tu votrelci často v pohyboch moc nepáčili, prípadalo mi to až moc ľudské. Ako som spomínal, obsadeniu tu skutočne nemôžem mať výhrad, Sigourney Weaver by tu síce kľudne nemusela byť, možno by to filmu prospelo, keby sa venoval len novým hrdinom, ktorí o votrelcovi nevedia vôbec nič, ale rešpektujem to, no a vojenská jednotka je perfektná, hlavne trio Michael Biehn, Bil Paxton a Jenette Goldstein ako vojačka Vasquezová. Ale veľkým plusom sú aj charizmatický Lance Henriksen, bojazlivý nový veliteľ alebo opäť muž s vlastnými záujmami, ktorý všetko ohrozuje. Režijne je to dokonalá práca, James Cameron to už nemohol natočiť lepšie, perfektný vizuál, skvelá atmosféra, všetky tie interiéry, zbrane a vozidlá, toto je radosť pozerať. Takže na plné hodnotenie to u mňa síce nie je, na to by som potreboval trochu inak prevedenú druhú polovicu, ale ten kultový status tomu neupriem, aj pre mňa je to klasika, ktorú som od útleho detstva videl mnohokrát. 80% () (menej) (viac)

Madison

Od jednotky sa Votrelci líšia v tom, že už nie sú poznačení takou klaustrofobickou atmosférou, no za to majú viac akcie, viac monštier, viac slizu....... V podstate ide o veľmi vydarené pokračovanie, ktoré v rukách Jamesa Camerona nemohlo dopadnúť zle. Sigourney Weaver mám stále radšej, k Biehnovi nemám po Terminátorovi žiadne námietky a scenár, hoci recykluje predchádzajúci, v tomto prípade nie je až taký dôležitý, pretože si divák užije najmä množstvo napínavých scén a akcie. Cameron vedel, na ktorú kartu vsadiť. Nie som síce tak na vetvy ako z jednotky, ale k 5* nemám výhrady. ()

Hakha

Bravurně zvládnuté pokračování. Neuvěřitelná dynamika příběhu, opět hrůza, napětí, plno akčních scén, nestárnoucí efekty, špičkový soundtrack, výborná psychologie postav a opět další Cameronův film, který se může vidět stále a stále dokola. Tento souboj o život v extrémních podmínkách nemohu hodnotit jinak než 5 hvězdičky... „How could they cut the power, man? They're animals!" ()

Hellboy

Nepovažuji Cameronovy Vetřelce za jakýkoliv protiklad Scottova Vetřelce. Oba filmy zaujímají k danému tématu odlišný (ne opačný) postoj, v obou případech naprosto výborný. Cameron natočil vojenský film o tlupě zelených mozků využívající všemožné klišé, bez kterých to snad ani nejde. Přesto je tu obrovská míra ozvláštnění. Používání radarů lokalizujících pohybující se objekty je skvěle využito, stejně jako faktu, že každý voják má na helmě miniaturní kameru - což částečně předznamenává využití "kamer" v Cameronově (a Bigelowové) filmu Strange Days z roku 1995. ()

Arachneuss

Director's Cut: Vynikající akce, hudba a režie. Bohužel první hodinka je místy opravdu nudná a finální masakr už ten pocit nesmaže. Navíc triková stránka už zas tak moc dech nevyráží (rozumně, že vyrostl jsem na Matrixu). ()

berg.12

Giegerova vize jako synonymum podvědomé hrůzy. A protože jsem Cameronovu dvojku viděl k jeho štěstí mnohem dříve než původní film, symbolizuje ji pro mě on. U Scotta zmizel strach z neznámého a zůstává už "jen" ono napětí a nedýchatelná atmosféra. Na účinku se podepsalo možná i to, že když jsem ho poprvé viděl v totalitní simultánce, z hrůzou jsem od něho utekl a film se stal noční můrou mého dětství. Další díl už z Vetřelce udělal obyčejné tuctové monstrum a následující málem směšnou parodii. ()

Kaka

Zcela jednoznačně nejlepší díl slavné série. Cameron už zde potvrdil neskutečný talent a vizuální cítění a vtiskl snímku svůj jedinečný režijní rukopis. Akce je fantastická, syrová (v rámci žánru) a "opravdová". Stejně tak charaktery jsou na takovouto scifi nezvykle hutné a propracované. Komando mariňáků je jedna velká cool banda hláškující rychleji, než střelba z jejich kulometů. Konečně taky vidíme obávaného predátora ve své plné kráse a síle a není to už jen ten "týpek v převleku". Sigourney je zde ještě více sympatická a především její proměna v průběhu filmu z bojácné poradkyně v ostřílenou vojandu je geniální. Hudební doprovod minimalistický a Android Bishop dnes již doslova legendární. Společně s Blade Runnerem jasně nejlepší scifi osmdesátých let. ()

Spiker01

Takže, Cameron nebo Scott? U mě jednoznačně Cameron a jeho Colonial Marines! Jasně, že jednička má skvělou atmosféru a napětí, ale z mého pohledu jí však chybí více akce. Což dvojka má. Asi netřeba popisovat, o čem takhle kultovní řež je. Tehdy to musela být obrovská událost...90% ()

sud

Stejná bomba jako jednička. Ta je spíše na hororové vlně, kde nebezpečí číhá za rohem a po většinu příběhu vetřelce neuvidíte. Dvojka je akční sci-fi nabušené akcí, napětím, nečekaným rozuzlením a téměř až nebezpečnou atmosférou. Celá druhá polovina je de facto jedno obrovské napínavé akční inferno, ve kterém se skutečně bojíte o postavy (hlavně o holčičku Newt). Kromě Sigourney Weaver zde rovněž excelují Michael Biehn, Carrie Henn či Lance Henriksen. James Cameron opět dokazuje, který filmový žánr mu jde nejlépe. 100%. ()

akisha

Neuvěřitelně napínavý film, se skvělou atmosférou a typickým cameronovským přístupem. Doslova tu září Sigourney Weaver, kterou jsem žrala od začátku kdy je zmatená a v depresi až do konce, kde je z ní ultimátní zabiják. I další postavy stály za to, hlavně Henriksen a Biehn a Reiser byl neskutečně odporný slizák (i když na Ashe pořád ještě nemá). Především tu ale je perfektní akce a přes to, že vetřelců je tu jak much, zůstávají převážně v temnotách a stínech, což jim chytře neubírá na hrůzostrašnosti a tajemnosti (jak to věděl už Scott s prvním Vetřelcem). A konečně se představí královna a Bishop, moje dvě oblíbené vetřelčí postavy. A i když nesnáším uječené holky, tak tuhle jsem překousla a neodradila mě od nejvyššího hodnocení. ()

Falko

Dvojku som si nedavno opät zopakoval a to hned po jednotke. Cameron to zo zaciatku trosku dlhsie rozbiehal, ale o to viac bola akcia neskor napinavejsia a akcnejsia. Jednotka mala viac taku dusnu atmosferu, dvojka vlastne tiez, ale bolo to akcnejsie vdaka vojakom, ktori si mysleli, ze to bude iba hracka s jednym votrelcom, avsak mylili sa, bolo ich tam viac. Keby Ripleyova vedela, co ju tam caka, asi by tam nikdy nesla, ale to by sme sa nemohli divat na tak skvely film so Sigourney Weaver. Nezabudnutelna scena: mala Newt vo vode, za ktorou z vody pomaly vychadza nebezpecny votrelec... 29.08.2010 ______ Sigourney Weaver - (Ellen Ripleyová) +++ Michael Biehn - (Dwayne Hicks) +++ Lance Henriksen - (Bishop) +++ Paul Reiser - (Carter Burke) +++ Bill Paxton - (Hudson) +++ William Hope - (Gorman) +++ Carrie Henn - (Newt) +++ Hudba: James Horner +++ Produkcia: Walter Hill +++ ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015