bulbasaur

skvost americkej kinematografie... silne slova? podla mna nie. film je rovnako starý ako ja a na svoju dobu je to natočené veľkolepo. až na pár chybičiek krásy takmer dokonalý scifi triller. votrelec mi bol vždy sympatický...a chcel by som vidieť ako by vyzeral tento film keby ho cameron natočil v dnešnej dobe. ()

ďubek

Podle mě, nejlepší monstrum jaké kdy bylo pro film stvořeno. A Cameron jich narval do svého filmu hned několik. Dobře ale udělal. Oproti jedničce je tento díl poněkud militantnější,nicméně filmu to nikterak neublížilo. Právě naopak.Mám ráda ty Cameronovy roboty, obrněná auta, letadla a jiné vychytávky. On je prostě pořád malý kluk co si rád hraje, hrozně ho to baví a náramně mu to jde. ()

PDcz

5***** bodů Trochu slabší než ta jednotka, ale když jsem to viděl byl jsem celkem puberta a ta bojová jednotka mne prostě maximálně oslovila. To víte, vidět takový film na TV stanici OK3 bylo něco okouzlujícího. ()

DHDV

Akce, kterou kočíruje skvělý režisér. Kult se tvoří i jedním filmem, tady se kult potvrdil druhým dílem a vytvořil výborné sci-fi. Atmosféra je výborná a vetřelci roztomilí tak, že bych si jednoho pořídil. ()

Rokle

Cameron na to šel lišácky. Věděl, že musí udělat úplně něco jiného než byl Scottův vynikající první díl, takže zvolil akční sci-fi. Světe, div se, i po letech je to stále pořádný nářez, u kterého nadevše vyniká závěr. ()

Hapretor

Pokaždé, když vidím název filmu, za jehož koncem je číslo 2, hned jsem skeptický. Výjimka však potvrzuje pravidlo. Pan Cameron pojal druhý díl namísto hororově velmi akčně a zároveň sakra záživně. Toto je od něj můj druhý nejoblíbenější film, hned za T-2. Sigourney Weaver zde prokázala, že hrát umí a právem si u mě vysloužila místo v TOP 10. Skupina mariňáků opět vykazuje Cameronův smysl pro nápaditost a chytlavost scénáře. (hysterický Hudson nemá konkurenci, mužatka Vasquezová taky ne, hajzl Burke dostal, co zasloužil, uvážlivý Hicks funguje jako terapeut, sebeoběť Goremana se počítá a Ripleyová to celý vede od začátku do konce). Alieni jsou skvěle provedení, vypadají šíleně reálně. Královna jakbysmet! Taky se tady krásně střídá chvíle napětí a kecání. Paráda od první minuty až ke konečným titulkům. P.S. Všimli jste si té podoby s Terminátorem 2? ()

WillyMarks

Pokud chceme pořádnou podívanou potřebujeme dvě hlavní ingredience- Ellen Ripleyovou a aspoň jednoho Aliena. Pokud chceme pořádné "žrádlo" tak k Ripleyové přidejme super tým nabroušených mariňáků, jednoho robota, vědce a uječenou holčičku. Abychom dosáhli opravdové chuti, musíme okořenit špetkou krvežíznívích Alienů, na počtech nezáleží, mohou jich být klidně stovky a navrh posadíme jednu vážně naštvanou královnu... Tak teď tu máme výborné dechberoucí žrádlo, které se hltá každým douškem. Podáváme na planetě LV-426 a ve speciální edici! Cameronovo dílo ukázalo vetřelce jako pořádnou akční, divokou a vysoce inteligentní nestvůru, kterou by nikdo na vlastní oči spatřit nechtěl. Ač tu máme stovky těchto monster, nikdy je nevidíme chvilku v klidu a to hodně přidává na napínavosti a chaosu, který ve snímku opravdu je! Herecké výkony byli super viz. nezládání situace v podobě Hudsona, který to zahrál skvěle. Newt, malá ukřičená holčička mi náladu taky nekazila a Ripleyová byla jako vždy dokonalá! Nemůžu jinak než hodnotit plným počtem a 90% ()

char_t

Lepší než jednička. Tam, kde Vetřelec nechával působit atmosféru (a mezitím se nic nedělo), dvojka naopak nenechává ani chvilku na oddech. A konečná bitva s královnou je prostě perfektní. ()

strikeman

První vetřelec je dokonalý sci-fi horor. Cameronovo pokračování vsadilo na akční pojetí sci-fi. U některých fanoušků zvítězil první přístup, u některých druhý. Podle mě jsou špičkové oba snímky... ()

Ben Nevis

Uplynulo víc než 20 let od premiery a pořád jsou Vetřelci nadprůměrný akční snímek. Director's cut snímek vylepšil o pár silných momentu, takže o to víc se můžeme s Ripleovou bát o Newt, její náhradu za dceru. Nejvíce mě nadchla bezeslovná komunikace Ripleové a Královny, ukazující, že Xenomorfové nejsou žádná neinteligentní zvířata. Kdyby se producenti akčních moderních snímků povinně dívali na Vetřelce 1 a 2, nemohli by chrlit dnešní slátaniny, viz Premétheus. ()

stendroid

Na Vetřelcích jsem prakticky vyrůstal, tento díl jsem viděl jako první z celý ságy a když řeknu že jsem ho viděl stokrát, nebudu lhát. Znám každou scénu, každý slovo filmu a neexistuje absolutně nic, co bych mohl Vetřelcům vytknout. Perfektní akce, spousta překvapivě pohyblivých vetřelců, výborně napsaný charaktery postav, napětí, skvělé hlášky, to všechno dělá z Vetřelců absolutní extratřídu ve své kategorii. Vizuální stránka filmu neměla v té době konkurenci a ani v dnešní digitální době nevypadá o nic hůř. Vše navíc podkresleno skvělou hudbou Jamese Hornera. Pokud existuje film kterému bych dal 6 hvězd, tak tento. ()

helloween93

Po Scottově odkazu tu máme pohled Camerona, který je mnohem akčnější, výbušnější a dražší. Parta mariňáků se tu spolu s Ripleyovou vydávají na planetu z jedničky a narazí na opravdu velké množství Xenomorphů. Těžko říct, jestli je dvojka lepší nebo horší než jednička. Je jiná, není tolik temná, ale napínavá je úplně stejně. Osobně mám raději dvojku, ale to jenom o kousek. Nejraději mám scénu souboje Ripleyové v robotickém nakladači proti královně. Kult. 5/5* ()

BeranSon

V prvním díle Ridley a v druhém Cameron- ani jeden nic nezbabral. I když se s většinou shodnu na tom že Scott je otcem celé série a první díl mě oslovil o něco více, ale zase zde mě nadchla poslední bitva s královnou. 8/10 jinak 85% ()

MickeyStuma

Pokračování úspěšného a velmi brilantního snímku převzal James Cameron a vizi celého konceptu pojal zcela po svém. Z hororového žánru bylo vytlačeno co se dalo, takže se na celou věc podíval trochu jinak. Na scénu poslal Vetřelců daleko více a proti nim komando. Žánr se tedy změnil na velmi drsný žoldácký film. Nic neponechal náhodě a všem aktérům dal pořádně zabrat. Jiné pojetí, ale stále vynikající snímek. I z něho byla vytvořena režisérská prodloužená verze a co se mě týče, považuji ji za daleko přínosnější. Spousta věcí tu je dovysvětlena a tak vše dává daleko větší smysl. Na kvalitě však ubráno nebylo. Ba právě naopak. Ridley Scott mohl být spokojen. Vysoká laťka byla zachována. ()

Ombak▼Penari

Málokdy druhý díl překoná první. Tady se to povedlo. Dle mého názoru military pojetí vetřelci velmi sluší a druhý díl posunul celý příběh na vyšší level. Parádní a velmi pomalu stárnoucí záležitost. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015