Sickan (Gösta Ekman), který strávil 10 měsíců za mřížemi za menší vloupačku, teď musí ukrást diamanty pro záhadného bankéře. (Netflix)

Willy Kufalt

Stará dobrá švédská klasika 80. let! První film ze série loupežných komedií s Göstou Ekmanem coby brýlatým loupežníkem Sickanem a jeho společníky má už v sobě skoro vše, proč mám celou tuto sérii Jönssonových rád... specifickou tajemnou atmosféru s přesně servírovaným napětím, gagy a jinými vtípky, řadu originálně a vtipně provedených loupeží, humorné dialogy a skvěle sehranou ústřední hereckou partu. Jen mi tady zpětně oproti dalším dílům ještě chybí Dynamit Harry v podání Björna Gustafsona. Co mi opět lehce snížilo dojem v poslední třetině, byla Sickanova (na můj vkus až příliš infatilní) hra s botičkou na koťátko. Ovšem tak galantní a poctivé vloupání s pečlivým nastříkáním trezoru voňavkou se dneska jen tak nevidí... :) [80%] ()

honajz

Žel mě to moc nebavilo. Gösta Ekman se stylizuje do Groucho Marxe, ale chybí mu jeho pověstná vyřídilka, a vlastně vůbec je to s hláškami velmi slabé, moc jich tu není. A neustále opakované "shit car" nebo "excellent - as usuall" tomu moc nepomáhají. Nedostal jsem se ani do té atmosféry a nějak jsem sice věděl, že mám fandit těm nýmandům, ale to by nesměli být až tak velcí nýmandi, nevím. A konečně i celý příběh je strašně jednoduchý a dojde celkem jen na tři vloupačky. Takže nakonec nejvíc pobaví na začátku z herních kostek sestavené autíčko, které otevře dveře, ale to je myslím to nejlepší, co zde bylo. ()

Martin741

Reziser Jonas Cornell /muz na Balkone 1993/ natocil len slabu komediu. Da sa parkrat zasmiat, avsak s odstupom 40 rokov to nie fakt nic vynimocne, davam slusny priemer : 60 % ()