Osobné nezhody s otcom spôsobili, že Erik Bäckström (Rolf Lassgård) opustil rodnú obec a odišiel do Štokholmu, kde sa ako policajt stal hrdinom. Teraz, po dlhých dvadsiatich rokoch, sa vracia na otcov pohreb, do Norrlandu na sever Švédska. Pri rozhovore so svojím bratom Leifom (Lennart Jähkel) prezradí, že sa mieni usadiť. Ihneď sa pridá k miestnemu policajnému zboru a je pridelený k vyšetrovaniu prípadu mnohonásobného pytliactva. Zanedlho však zisťuje, že v kraji prevláda organizovaný zločin, ktorý je možno krytý políciou. Po tom, ako zverejní informácie médiám, spustí vlnu udalostí, ktoré si vyžiadajú i obete na životoch. Erik napokon zisťuje, že séria obvinení vedie i k nemu samotnému... (sochoking)

kareen

Měla bych nějaké výhrady k jednání policie, skutečně nevěřím, že je švédský právní systém tak bezzubý v honbě za zločinem, ale jinak se mi dostalo hutné a napínavé podívané v nejlepší tradici severských kriminálek. Na první pohled bezproblémové odlehlé městečko, zasazené do krásného okolí, v sobě skrývá mnohé vnitřní běsy a kriminalista, který se po letech vrací domů se musí vypořádat nejen s pytláky (a vrahy), ale i s korupcí a nedůvěrou místních lidí. Hlavní záporáci se nezastaví skutečně před ničím (pár docela drsných scén, týkajících se především ulovené zvěře) a já už dlouho v duchu nikomu nepřála tak bolestivou smrt, jako právě jim. A jak už to tak u filmů ze Skandinávie bývá, k žánru bych přihodila ještě i to drama. ()

Snorlax

Od doby Drsného Harryho se osamělý policista posunul k napudrovanému panákovi s dokonalou vizáží. Erik je normální chlap, v jehož existenci je možno věřit. I tento fakt přispívá k tomu, že se mi Lovci líbili, byť nejsou tou syrově drsnou severskou kriminálkou, na které se vždy ráda podívám. Lovci jsou spíše sondou do chování vidláků z maloměsta, kteří se ve svém vidláctví s chutí rochní. Banda primitivů je skvěle napsaná i zahraná, jejich jediný oponent Erik má co dělat, aby jim v obém stačil. ()

Necrotongue

Tak tohle byl pro mě velice slušný švédský počin, u něhož jsem se ani náhodou nenudil. Zápletka byla solidní, obsazení jednotlivých rolí perfektní (opět mě napadlo, který prudce pohledný svalovec by asi dostal hlavní roli, pokud by šlo o americký film...), ale scénář mě několikrát zklamal, když se hbitými obloučky občas vyhnul logice. Spokojenost u mě každopádně převládla, takže se mi nechtělo jít pod čtyři kousky. 4*- ()

dr.fish

Komu se líbil Hon, bude se mu líbit i toto. Témata zločin a trest, vina a odpuštění. Když se jedinec postaví zlu jako jediný, obec ho nepodpoří a on sám proti všem prosadí spravedlnost. Lidstvo tyto příběhy potřebuje a proto je jich v umění spousta. Tenhle severský je dobře napsaný i zahraný a nepochybně vyvolá rozporuplné pocity ohledně efektivnosti nalézání práva a práce policejních složek obecně. Právo je prostě vždycky o kolo zpět za zločinem, nakonec sice zvítězí, ale pocit vítězství se stejně obvykle nedostaví... 75% ()

type_B

Nevím proč, ale od tohoto filmu jsem si sliboval mnohem víc. Asi že jsem ho tak dlouho nemohl sehnat. Slabé hodnocení tedy odráží můj pohříchu subjektivní postoj, nicméně vidlácké realistické krimi-drama ze švédského zapadákova mě nijak zvlášť neoslovilo. Musí se nechat, že charakter postavy Leifovy je výtečný. ()

• Hollywood chtěl natočit remake tohoto filmu. Režisér Kjell Sundvall s tím souhlasil pod podmínkou, že by se jednalo o film ve stylu Ramba (1982). Ale producenti, kteří usilovali o koupi práv, chtěli, aby se děj točil okolo kovbojů v nevadské poušti, kteří střílejí koně jen tak pro zábavu. Sundvall poté, co se o tomhle dozvěděl, práva na zfilmování neprodal. (Zdroj: ČSFD)