Zatímco se zdravotní sestra Jess (Michelle Monaghan) vyrovnává s rozvodem s manželem (Skeet Ulrich), přestěhuje se s dcerou Tyler (Skylar Morgan Jones) a malým synem Owenem (Finlay Wojtak-Hissong) zpět na svou starou farmu. Krátce po zabydlení je Owen pokousán psem, což má za následek záhadnou infekci způsobenou kousnutím. (JasonCZ)

J*A*S*M

Hrozně obyčejné, příběh se ubírá přesně těmi cestami, které by člověk od podobného námětu očekával, bez sebemenšího překvapení. Což by nebyl nutně problém, kdyby měl ten film výrazně kratší stopáž - řemeslo je zručné a herecké výkony kvalitní. Ale chtít po divákovi dvě hodiny času, nepřekvapit, a ani to nijak zvlášť hororově nevyhrotit, to zkrátka ocenit nemůžu. ()

ricci.s

Ďalší horor o krvilačnom spratkovi a prehnane starostlivej matke, ktorá mu zháňa krv kde len môže, aby ho zachránila a udržala to v tajnosti. Na môj vkus to bolo až príliš dramatické a vrážd je minimum. Na druhej strane, herci ma presvedčili, s matkou sa dalo súcitiť a aj keď príbeh nepatrí práve k najoriginálnejším, je to podľa mňa jeden z tých lepších hororov v posledných týždňoch. Aj keď by bolo lepšie, keby sa režisér do budúcna koncentroval na výraznejšie hororové momenty, pridal gore či aspoň niečím sa snažil prekvapiť, pri tejto bohatej stopáži mal totiž času až až. Rád by som dal hviezdu navyše (lebo vraždiace deti obľubujem), ale scéna s miminom napokon rozhodla, že nebudem prehnane chváliť, nie je totiž čo. ()

EvilPhoEniX

Upíří dětská zívačka. Brad Anderson je obvykle šikula a jeho filmy většinou jsou zábavné i promyšlené ( Tísňová Linka, Roztříštění, E.A. Poe), takže tohle mělo být nakopnutí upíří sezóny, která se na nás letošní rok valí, ale je to tak zoufale unylé a nezáživné, že se mi ani nechce věřit, že to točil Anderson. Mladý kluk je pokousán infikovaným psem a stává se z něj vampire, ale míisto aby vyvraždil půl města, tak jej matka krmí krví v sáčku. Meh. Řemeslně je to sice OK, takže to alespoň není podfinancovaná břečka, herci si taky odehrají své, byť ten malý kluk mi byl nesympatický a Monaghan taky příliš nemusím, ale dějově je to až příliš bezpečné, šablonovité, bez překvapení a velmi předvídatelné. Výrazného žánrového vzrušení se tu taky nedočkáme. O Gore si můžem nechat zdát, o akčním finále taktéž, absentuje zde napětí i atmosféra, celé je to takový nemastný neslaný. Spíše rodičovské drama s lehkými upírskými prvky a to mě vůbec nebaví. 4/10. ()

tron

Nebolo to zlé, ale nejak ma to nebavilo. Resp. nebavilo ma to, ale nebolo to zlé. Proste priemerný horor, kde oceňujem fajn postavy, hercov a atmosféru, no jedným dychom treba dodať, že to všetko je dostatočne dobré na to, aby sa Blood odlíšil od béčok, ale zároveň to nie je nič natoľko dychberúce, aby sme sa stali svedkom vzniku výnimočného hororu. Že to bol Skeet Ulrich, som zistil 24 hodín po dopozeraní. ()

darkrobyk

Na úvod je třeba hned poznamenat, že se jedná o vztahové drama rozbité rodiny, kde hororový motiv je jen přílepek, i když pro mne příjemný. V téměř vyschlém jezeře se nachází obrovský strom ukrývající v sobě smrtící tajemství. Za všechno může otec, co dá dětem psa, když se vracejí ke své matce. A pak už to jede jako na drátkách - velmi pěkný útok nakaženého psa na malého spratka Owena, pokus o záchranu spratka, děsivé zjištění, co bude spratek potřebovat. K tomu parchant Tyler, co umí také pěkně zavařit a co se až v závěru srovná. Jedinou kladnou postavou je Jess, ale zase je tak trochu cáklá, byť pod vlivem okolností. Výborná je i scéna ve sklepení. Škoda, že nevyšla postýlka v závěru, ale i tak pro mě dobré. Kdo bude čekat prvoplánový horor, bude zklamán. Na konci - nenápadná mezititulková scéna... ()

Omnibus

Terminální stadium, nepomáhá opium? Bude z tebe svačinka, žilou pustí maminka.“ Dojemná péče, podobná té v Ať vejde ten pravý, z rodinného hororu Babadook zase Jess odkoukala úchop obouruč při výchově potomka. Btw, zpočátku i já, až po pás v bahně před prokletým stromem, to bral jako horor. A ono zatím vztahové drama jak řemen a hořká balada o mateřské opičí lásce a překračování společensky přijatelných hranic při výchově spratka, který už roupama neví coby: „Já chci krev!!! Ale čerstvou a teplou, ta mi chutná víc.“ Ostatně, rozvody bývají krvavá záležitost. ROZVODOVÉ OKÉNKO: [][]Vyber si, máš radši maminku nebo tatínka? § Kdo z nich má sladší řeči a kdo sladší krev?§A co tvoje sestra? Samou láskou bys ji snědl?[][] Zaujalo i pěstování euthanbáby ve sklepě a prekérní otázka, jakou může mít taková vychrtlá bledule, navíc již v terminálním stadiu rakoviny, asi tak denní dojivost? Litr krve, deci nebo už jen pár kapek, než skape? Blood jako návod, co dělat po rozvodu. Zakopej psa, pohřbi naděje, utop lásku v blátě. Zapal strom. ()

Arsenal83

Michelle Monaghan začala brať samé braky, za posledný rok sú to už minimálne tri kusy. Film nie je hororom, ale thrillerom s prvkami hororu, keďže nejaké ostré veci skončili aj v krku a chlapec si aj pekne pomlsal. Márnosť nad márnosť to nebola, niektoré scény pozerateľné, ale inak veľa gýčovitých vecí. ()

Necrotongue

Buďme k sobě upřímní; tohle z mého pohledu horor nebyl, ale zcela otevřeně hlásím, že mi to bylo úplně jedno, protože to na mě skvěle fungovalo jako jakési mysteriózní drama. Michelle Monaghan jsem si poprvé doopravdy všiml před lety ve filmu Kiss Kiss Bang Bang a pokud jde o mě, čas se k ní nezachoval vůbec špatně. Můj vztah k filmovým dětičkám jsem tu už několikrát ventiloval, takže mně osobně pil ten malý, kudrnatý, roztomilý spratek krev ještě před tím, než se vrátil jeho chlupatý kamarád, Skylar Morgan Jones se mi v roli jeho sestry ale docela zamlouvala, takže snad přece jen nejsem úplný vyvrhel. Naprosto si mě ale získala sprinterka a notorická útěkářka Helen, která mě i přes veškeré tragično dokázala notně pobavit. S hororovými snímky se to má v současnosti tak, že se vždy už předem připravuji na zklamání. V tomto případě se nedostavilo, ale jak jsem už vysvětlil, já jsem tuto záležitost jako horor ani nevnímal. Musím ocenit, že dali tvůrci dohromady vcelku vydařený příběh, doplnili ho o slušnou atmosféru, vykašlali se na stupidní lekačky a šli do toho spíš psychologicky. Takže jo; dočkal jsem se příjemného překvapení a určitě jsem se bavil lépe než u včerejšího mnohovesmíru. / Poučení: Pozor na nevděčné umírající! ()

JASON_X

Většina z nás sála v dětství maminčino mateřské mléko. A leckteří později občas pili mamince i krev. Tedy obrazně. Ale tenhle film vypráví o pití maminčiny krve doslova. A nejen její. A nejen o tom. A co myslíte - zasviní rejža závěr tohohle povedeného fláku nějakým mrzkým happyendem? Nechte se překvapit. Já jsem tedy překvapený víc než příjemně. Po návratu z dovolené jsem totiž hrábnul po prvním novém horroru, který mi přišel pod ruku, i když jsem už předem frflal, že to určitě bude "zase nějakej šablonovitej bejbyhorror". No a světe div se, tohle je překvapivě ten nejlepší "bejbyhorror" za posledních... hodně měsíců. Neradostný, temný, s dobrým hereckým výkonem matky, Owena (občas digitálně vytuněného) a hlavně nezdravě vyhlížející paní Osgoodové. A zdejší hodnocení je opět úplně mimo mísu. ()

Morholt

Dítě se nakazí upířím virem a zoufalá matka, snažící se vyhovět jeho čím dál tím intenzivnějším potřebám, začne dělat věci, které rozhodně nejsou košér. A aby toho nebylo málo, kromě krvelačného potomka musí žena řešit s manželem spor o opatrovnictví. Ono to takhle nezní úplně blbě, ale to je tak všechno. Je to úmorné, nijak zvlášť dobře zahrané a upírské scény působí všelijak, jen ne odpovídajícím způsobem. Na své si už vůbec nepřijdou fanoušci gore a tvůrci se v závěru nezmohli ani na nějaký náznak vysvětlení. Co zůstává na jakés také úrovni je technická stránka, ale to už by měl být dneska standard. Bída. 15% ()

corpsy

Neobyčajný pohľad na vampirizmus, pre mňa pomerne originálny prístup. Nie je to snímok o strašení, gore a iných kladných hororových prvkov, ale o drámu s prvkami fantastičnosti, ktorá sa vezie na vlne tých iných pohľadov na vec. Musím uznať, že tvorcom sa podarilo vytvoriť dielo, kde vlastne ani nepotrebujete upírinu v rom pravom slova zmysle a aj tak by vás to malo nadchnúť. ()

Astaroth12

Brad Anderson ma zatial sklamal iba v Session 9 a tak som si hovoril, že to hádam nebude až tak veľký pruser a nebol. Samozrejme, že sa nejedna o nejakú krvilačnú gore záležitosť, ale tá je už nahúkaná aj v rozprávke a tak nemusí to byt naozaj všade, mne to tu nechýbalo. Je to hlavne rodinná dráma o záchrane dieťaťa, ktoré sa radikálne začína meniť a tak sa radikálne začína meniť aj postoj matky. Remeselne je to užasne, kamera je ukážková a herci sa do svojich rolí zažrali. Len postava otca mi prišla iritujúca, len fňukal a stážoval sa, ale samozrejme on chybu nespravil. Tento film nie je originálny, ale je intenzívny a vytrvalý, že i keď bodycont je slabučký, on sa upriamuje hlavne na rodinnú drámu a to mu vychádza znamenite. Je naozaj pravda, že hororových momentov nemá až tak veľa, ale zato sa snaží aspoň po vypätej stránke a tá tu bola často v zastúpení. Nebol to priamočiary upirsky horor s kopec mŕtvol a krvi, ale tento film má ine prednosti a mne to dokázal. ()

maddy

Priemerný film od priemerného režiséra. Brad Anderson síce nikdy nenatočil vyslovene zlý film a režíjne remeslo má očividne v malíčku, ale zato nikdy nenatočil ani žiaden výraznejší kúsok. Celá jeho filmografia sa neustále točí okolo ľahko nadpriemerných (The Machinist, Stonehearst Asylum), až ľahko podpriemerných kúskov (Session 9, Vanishing on 7th Street) a presne taký je aj Blood. Námet, ktorý nie je vyslovene zle spracovaný, ale bol tu už tisíc krát, celý dej sa uberá presne tak ako divák čaká, bez jediného výraznejšieho momentu, občas s nejakou málo napätou scénou, občas s nejakým hororovejším momentom, ale nikdy to príliš nestrhne, pretože na to je Blood natočený až prehnane bezpečene a bez jediného prekvapenia. Ako jednohubka na upršaný večer neškodné, ale prečo mal niekto potrebu v roku 2022 natočiť práve niečo takto obyčajné mi ostane záhadou. Neškodná hororová zbytočnosť. CELKOVO: 5/10 ()

M.i.k.e

takové Let The Right One In z wishe o tom jak je malý kluk pokousán nakaženým psem, následně se podstatně zvýší jeho chuť na krev a jeho matka mu jí začne shánět. Kdyby měla Blood o dobrou půl hodinu méně, šlo by sice stále o ničím nepřekvapující béčko, ale aspoň by měla trošku spád a nebyla by to víc jak polovinu stopáže víc nuda než cokoliv jiného. Takhle je ale těch 108 minut na podobně jednoduchý příběh extrémně hodně...40% ()

bourec

Snad první čtvthoďka byla nějak napínavá, zajímavá dějem. Po tom incidentu už film sklouznul do kolonky filmů s tématikou, kterou já příliš v oblibě nemám. Ale podle ukázek sem věděl, co máma pro svýho syna bude dělat a podstupovat. Jenže je to navíc tak nezáživný, že sem u toho snad třikrát zachrápal. Ale nakonec sem dojel až do posmutnělýho finále. Tohle je spíš slabší kousek z dílny Brada. 30%. ()

Sludger

Problémom filmu je, že je až príliš obyčajný a ničím neprekvapí. Upírčina cez kopírku, úplna šablóna bez kreativity. Zároveň je snímka skôr drámou o matke s nepeknou minulosťou, ktorá chce pre svoje deti urobiť všetko, hoci aj prekročiť hranicu a ublížiť iným. Stredná časť filmu skĺzne do thrilleru a záver, kedy som čakal, že aspoň kus pritlačí k píle a príde skutočná hororová scéna, opäť iba lízol žáner a nič zaujímavé neprišlo. Škoda. ()

helraiser

To je v dnešní době opravdu takový problém natočit obyčejnou upířinu. Tohle je prostě strašný, kam se můj oblíbený subžánr dostal. Tohle mě absolutně ničím nezaujalo a tudíš mě to ani nebavilo. ()