Napojení

Južná Kórea, 2022, 4 h 17 min (Minutáž: 37–47 min)

Lovec orgánů unese Dongsu a připraví ho o oko. Dongsuovi se podaří utéct. Mezitím je vrah, známý jako "umělec s mrtvolami", stále na útěku. Dongsu zjistí, že se může napojit na zrak osoby, která dostala jeho oko. Ovšem vyjde najevo, že tou osobou je právě tento sériový vrah. (Disney+)

Daiker

Čekal jsem víc..... Divný mix X Menů a thrilleru se sériovým vrahem..... Ta melodie, písnička co tam celou dobu hrála byla odporná..... Poslední díl byl nejlepší a dočkali jsme se i nějakého masakru..... Opět chaos s obličeji, ale to je můj problém u východní tvorby 🙂 Korejci to umí prostě lépe.... ()

M.i.k.e

těšil sem se na osobitou korejskou kriminálku líznutou cronenbergovským fetišem a dostal sem jen slaboučký vývar bez chuti a bez zápachu, který se táhne jak týden před výplatou a z toho co sem čekal mi nabídnul s bídou třetinu. Technicky je to fajn, ale kdyby epizod byla polovina, nebo kdyby šlo o celovečerní formát, mohlo to být podstatně veselejší...40% ()

Lenka.Vilka

Tři důvody, proč jsem si pustila první díl: 1) anotace (tohle téma mi vždycky přijde jako něco, kde je toho vždy hodně k prozkoumání) 2) fakt, že má série jenom šest dílů (takže jenom čtyři hoďky) 3) už rok mi na to na listu padá prach. A jak jsme já a ty moje tři důvody dopadly na konci? Jako brutálně hodně dobře! Celá pointa je moc fajn (rozepsala jsem se u jednotlivých dílů dostatečně, takže tady jenom už stručně) a moc mě to bavilo celou dobu. Postavy jsou moc fajn. Dong-soo celou dobu správně divnej a je to pochopitelné. Taky bych po tom všem neměla v lidi moc důvěru. Vlastně má jenom jednoho člověka, kterému může věřit a to o něm ještě k tomu nezná pravdu. A když už nevěděl jak dál, tak jak to nakonec dopadlo, že? Takže je čas na vlastní řešení. A ty drobnosti, který mu dělají radost (především v těch na první pohled nejmíň vhodných situacích) jsou pochopitelný. A je tak snadný mu fandit. Nejenom ohledně získání toho, co mu momentálně chybí, ale aby se z toho dostal celej. Občas je horší právě to, že nemůžete umřít (hned ta scéna na pitevnim stole na začátku? To bylo vážně mňam!), než že umřít můžete, když vás najdou špatný lidi. Nebo prostě jenom dost ujetý vrazi. A kdo mu fandit nebude, asi je trochu divnej...nebo je až moc do umění, takže si víc užíval právě tu druhou stranu. A jak to napsat, aby to nevypadalo, že mě taky bere umění. Přesto...takhle suprově zahranýho psychopata jsem si musela užít už tak nějak automaticky. Vážně to bylo až chladně dokonalý. Vlastně až do té doby, než se odhalí jedno tajemství a ten skutečný důvod, proč teda Dong-sooa potřebuje i k jiným věcem. I-rang je prostě hned od začátku jasná, co se bude dít a je poměrně snadný domyslet si, kdo je, ale je ještě snazší si jí tam i tak užít. Navíc je to celý moc fajnově natočený, fajnový tempo vyprávění po celou dobu. Jsem poměrně zvědavá na druhou sérii :) ()

mikki089

Obsazení seriálu bylo opravdu slibné; skutečnost, že se jedná o korejský originál od Disney+ tomu dodala přitažlivější pocit (mnoho korejských dramat na D+ jsou jedny z těch lepších, co jsem viděla). Nakonec mě to ale zklamalo. Herecké výkony byly v pořádku, ale děj mi připadal nevýrazný a neúplný; mělo to potenciál, ale něco tomu rozhodně chybělo. Po vizuální stránce byl seriál skvělý, ale nedostatek hloubky a vývoje postavy byl do očí bijící. Scénáristé si mohli dát více práce s dějem; mohli přidat více zvratů a udělat to zajímavější, tak, aby po každém díle byl sledující nucen pustit si hned další díl a vidět, co se bude dít dál - ten pocit jsem neměla a musela jsem se ke konci donutit seriál dosledovat (když má jen 6 epizod, není to zrovna nejdelší). Celkově to bylo v pořádku, ale nic mimořádného. ()

Yoshitsune

Tohle mohlo být celkem slušné fetišistické porno, kde be se místo tělesných tekutin, věměňovali orgány a hrály by se hry jako škatulata hejbejte se, místo toho je tady tenhle nevýrazný seriál. Hrdina je zde totálně nepoužitelný, ale je pravda že od takového Arisu aspoň nebrečí a neni stočený v klubíčku, ale i tak žádný velký zázrak od něho nečekejte. Jo ty jeho vlásečnice, které ho lečí vypadají parádně, trochu mi to přípomínlo ten humus z filmu Věc, tam bylo taky hodně chapadel a hlavně ty z Norrisova hrudníku, ty mu lezly jedna radost. Hodně jako že fakt hodně, to tady zachraňuje umělecký vrah, ty lidské sochy které vytváří sou správě groteskní a sám vrah se nebojí vraždit, nemluvě o tom, že je to solidní psychouš. Policajt který má vraždy, na starosti taky neni úplněk zahození a snaží se to vyšetřovat. První dvě až tři epizody, to ještě bylo docela fajn, ale pak se z toho stala nuda. Je škoda, že je tady to nadpřirozeno, kdyby tady nebylo tak by to i možná fungovalo, ale i tak by tady bylo asi stovka dalších mini příběhů, které se různě proplétají a splétají a odbíhá se od hlavního tématu. A tady je asi ten největší problém a to je překombinovanost, je tady toho prostě spousta a neni to dotažený úplně do konce a to co je, neni dobrý. Tohle mně dost mrzí, Takaši Miike tohle většinou mívá v malíku a teď natočí něco takového ? To se mi nechce věřit, že to točil on. Když chcete něco o těch "monstrech" tak raději Bulgasala. ()

• Transplantácia oka z jednej osoby na druhú, tak ako je ukázané v seriáli, nie je možná. Očný nerv je veľmi zložitý a dnešné znalosti a technológie nám to neumožňujú. (joske88)