Holka z 20. století

• Južná Kórea 20segi Sonyeo (viac)

Je rok 1999. Mladá školačka slídí po informacích o klukovi, do kterého je blázen její nejlepší kamarádka – a zanedlouho se taky do někoho zamiluje až po uši. (Netflix)

kklepkaa

Hodně mi to připomnělo korejské romanťárny, které jsem sledovala před 15 lety, i když toto bylo oproti tomu odpočinkovější. Jsem ráda, že něčeho takové jsme se dočkali na Netflixu i v dnešní době. Konečně z toho zas byla cítit Korea a ne západní vliv. Byeon Woo-Seoka sleduji už delší dobu, je fajn, že konečně dostal víc prostoru. ()

Nam.94

K-Drama miluju ale tohle se nepovedlo. S tvrzením, že to bylo až moc Asijsky uječené nebo, že jsou asijské emoce na rozbitý obrazovky nesouhlasím. Ano, toto bylo až moc přehrávané a chvilkama mi dost vadila hlavní herečka ale takto hrozné nejsou všechny korejské filmy. Kdo kdy viděl nějaké jiné Korejské romanťárny ví, že Korejci opravdu umí napsat a natočit příběh tak, že i divák se u romantických scén červená. Toto bylo dost nepovedený a dávám tomu 4 z 10... Snaha o dobrý film tam byla.. bohužel příběh měl dost trhlin a herci mi nedali jediný důvod si je oblíbit. Asi bych tenhle film nikomu nedoporučila je to ztráta času, najděte si lepší;). Btw miluju si číst ty vaše rasistické kecy:)) né Korejci opravdu nevydají stejně, to že vy je nepoznané je vaše mínus. A nebojte se, i my jsme pro Asiati jako přes kopírák:D to že vy na ně nejste zvyklí neznamená, že to jsou mimozemšťani ()

Lacike

Slabá kórejská romantika so strašne otravnou hlavnou hrdinkou, ktorá aj keď je teenagerka, tak sa správa jak 10 ročne upištené decko, ktoré nevie čo chce. Romantická línia na mňa vôbec nefungovala a záver dosť vyšumel. Celkovo sklamanie a vďaka tomu žltému filtru všetci vyzerali jak ťažkí alkoholici, ktorým každú chvíľu vypovie službu pečeň. 5/10. ()

Maysha

Přijde mi, že (nejen) korejské filmy seriály z Netflixu na ČSFD hodnotí samé zárodky z dědin, co si ego honí rasistickými narážkami. Proč se na asijské seriály vůbec čumíte, když vám vadí jejich rasa? Jste ostuda ČSFD. Na film jsem se podívala po druhé a pro mě je to teda jeden z nejtragičtějších romantických filmů, které jsem viděla. Velmi povedené zpracování, vizuální stránka luxusní, milý příběh a skvělé herecké výkony. Jediné, co bych mohla vytknout, je ten příliš smutný konec. ()

Magicbaobab

Celou dobu jsem čekala, co z toho bude (a velmi těžko se mi tipoval věk postav - holky působily jako dvanáctky - a hlavní hrdina zase jako dvacátník), místy to bylo ztřeštěné až moc, místy zase roztomilé a ze života (ano, studenti zřejmě tajně chlastají všude na světě :D), ale ten konec to úplně zadupal. Celou dobu se to snažilo o milou feel good podívanou a konec, jako by přilepili izolačkou z úplně jiného filmu (a navíc jsem ani nepochopila, jakože cože)... takže za mě dvě hvězdy za milý středoškolský střed... není to úplně hovadina a ztráta času, ale doporučuji poslední čtvrtinu vypnout, pro děj je to jako zakončení akorát matoucí a zanechá jen neurčitý wtf pocit místo toho, co jako divák čekám a po dvou hodinách chcu dostat ()