Osm dnů života zbývá odsouzenému na smrt k vykonání trestu. Novinářka Claudia Michelsen během rozhovorů čím dál více nabývá přesvědčení, že se stal obětí justičního omylu... (oficiálny text distribútora)

Terva

Tak jsem si tak nějak zvykl, že když někdo něco natočí mimo USA, američani se toho chytnou a natočí remake. Ale furt si nemohu zvyknout na ty čím dál víc se oběvující remaky z Německa. Tohle mělo alespoň docela povedenou kameru. ( Christof Wahl ). ()

JB2203 odpad!

Další z řady filmů na trochu omšelé téma spravedlnosti a trestu smrti. Nemohu si pomoci, ale zdá se mi, že se to s těmito filmy má tak trochu jako s párky. Pakliže je máte rádi a neprasknou vám při ohřevu, nedá se na jejich přípravě nic zkazit. Odsouzený, novinářka, vyšetřovatel. Průměrný scénář, průměrná režijní práce a v posledku i průměrní herci, kteří nikterak nepřesvědčí, takže je vám více méně jedno k jakému ze dvou možných konců jste společně s hrdinou příběhu odsouzeni. Co mně zde však vadilo ze všeho nejvíc - ostatně jako na mnoha dalších podobných dílech - byly především dialogy. V kultivovanosti výrazu naprosto nevěrohodné a odporující předpokládané mentalitě jednotlivých postav. Možná že by některým scénáristům vůbec neškodilo, zajít dříve než něco podobného napíší alespoň na pár hodin někam do vězení, aby si poslechli, jakými jazykovými prostředky se tam odsouzení vyjadřují. Pakliže bych měl tento film někomu doporučit, tak snad jedině těm, kteří doposud neviděli, jak probíhá poprava smrtící injekcí a mají proto pocit, že jsou ve svém vzdělání nějak zásadně ochuzeni. ()