Krásna katastrofa

• Česko Krásná katastrofa (viac)

Abby sa ako prváčka na vysokej škole chce konečne sústrediť na štúdium a spoločenský život v novom prostredí. Všetko ale naruší zlý chlapec a playboy Travis, ktorý si popri škole privyrába v bitkárskom ringu. Aj keď Abby dlho odoláva jeho šarmu, prehrá s Travisom stávku a musí s ním na intrákovej izbe zostať bývať jeden celý mesiac. Ani jeden z nich však ešte netuší, že možno práve navzájom stretli toho pravého. (Forum Film SK)

BOURQUE

„Krásna katastrofa“ je vo svojom žánru tuctovým filmom, zachytávajúci zblíženie dvoch charakterovo odlišných osôb, kde sa chovanie jednotlivých postáv, smerovanie príbehu a dialógy sú pomerne dobre predpovedateľné. Roger Krumble sem-tam niečo „recykluje“ zo svojej poslednej réžii. Záver trochu prepálený. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

Arsenal83 odpad!

Katastrofa určite, ale krásna ani zďaleka, ani po trinástich insta filtroch. Myslel som že kundenia bolo dosť už v After, ale vidím, že tento plochý námet pre honiacich tínedžerov je nevyčeprateľná studnica. A pritom od autorky, ktorú ľavicoví fanatici prenasledujú za jej postoj k očkovaniu, trans deviantom či zverejňovaním faktov, že väčšinu ozbrojených prepadov robia africkí obyvatelia Európy. Takže pani McGuire ako republikánka dobre, ale spisovateľka nie najlepšia, to je rukopis nadržanej dievky, u ktorej vrcholom romantiky je kundolíz. Najhoršie je, že mimo toho je film nenormálne ukričaný a tak hnusne, že človek so stratou sluchu je šťastný, že nemusí počuť tie vibrácie čo vypadávajú z úst afektovaných ksichtov, tváriacich sa na hercov. ()

Anet21

⚪Katastrofa.⚪Okolo roku 2013+ vymetala knižná predloha poličky všetkých 15+ ročných dievčat, aj na Slovensku sa v triedach stredných škôl v dievčenských skupinách (z vlastnej skúsenosti, bohužiaľ) debatovalo o tom, aká je kniha neodložiteľná, sexi, vtipná atď. Nie, nie je, spadá do žánru červenej knižnice pre mladých dospelých, ktorá mala presne v roku 2010+ jeden zo svojich najväčších rozkvetov.⚪Film však už tak slabú predlohu spracoval do ešte slabšieho scenáru filmu, v ktorom nielenže je všetko uponáhľané, postavy nemajú žiadny charakterový vývin, správajú sa nelogicky a sú nesympatické, ale chce sa hrať na city nútenou psychologizáciou (dieťa hralo poker o ťažké peniaze a nikto to celý čas neriešil?)⚪Dialógy postáv sú skoro neznesiteľné, buď extrémne premúdrelé a plné až akejsi formy dnešného woke, alebo lacné, tak, ako všetko ostatné. Nič nie je uveriteľné, nič nie je prirodzené, hlavná postava, ktorá je vraj správna a morálna je skôr alibista, ktorá nemá medzi ústami a mozgom očividne žiadny filter, takže na počkanie a nahlas trepe vety, ktoré by nikto nahlas nevyslovil ani osamote; aj keď nemá záujem o muža, odpadáva z neho (skoro aj doslova), nestále je s ním v nejakej forme fyzického kontaktu a aj napriek tvrdeniu, že s ním nebude mať sex s ním sex má celkom bez problémov a rýchlo napriek tomu, že by mala byť panna.⚪Mužská postava je zase archetyp macha, ktorý napriek tomu, že boxuje má srdiečko na správnom mieste, napriek tomu, že strieda ženy ako ponožky chce byť náhle len s jednou ženou a scenár sa divákovi snaží skrz jeho ústa naznačiť absolútne zvrátenú logiku, že láska dobrej a cnostnej ženy zmení a napraví zlého strateného muža. Určite.⚪Za zamyslenie taktiež stojí, že existuje svet, v ktorom ženy feministky všade hovoria, ako mužov nepotrebujú a ako im ubližujú, aby následne rovnaké ženy sledovali tieto a podobné filmy (After, 50 odtieňov, 365 dní) a odbavovali sa na predstave, že o nich bude mať záujem podobný atraktívny manipulatívny chlap, ktorý ich napr. ako v tomto prípade ostro konfrontuje po jednom dni neodpisovania na správy, napriek tomu, že spolu ešte ani nechodia. Asi záhada.⚪Filmu sa podarilo byť kvalitatívne ešte horším ako After, a to už je čo povedať. Na After sa tu dokonca hojne odkazuje (jedna postava ho sleduje v tv, v závere je veľmi podobná scéna roztržky postáv na chodbe hotela), čo tiež filmu službu nerobí.⚪Samostanú kapitolu tvoria potom vraj milostné scény, ktoré sa akosi nevedia rozhodnúť, či chcú byť iba ľahkými neškodnými PG-13 scénami ako v teenagerskom filme, alebo explicitnými zábermi ako v softporne - vyskytne sa tu teda záber na zachádzajúcu ruku do nohavičiek či obrovskú erekciu pod dekou (absolútne nechápem, čo táto scéna vo filme robila, ešte takto explicitne zobrazená), ale žiadne scény nahých pŕs či tiel a priameho sexu, čím nie je jasná cieľovka - dospelých neprekvapí nič, pre násťročných zase dané popísané scény naozaj nie sú najvhodnejšie.⚪Film ako taký nechce byť veľké umenie, veď sa tak aj sám prezentuje, ale nezvláda byť ani aspoň ako-tak funkčným béčkom pre ženy, keďže nefunguje dej, interakcie medzi postavami, postavy a aj samotní herci (D. Sprouse sa očividne upisuje do takýchto diel zámerne, viď After, čo od toho ale čaká, okrem zaplatenia inkasa, nevedno.)⚪Plus, ak by fanúšikovia knihy chceli byť doslovní, mnoho z ,,diela" sa do scenáru nedostalo. Napr. taká pekná scéna, kedy mužská postava má v izbe bytu hlučný sex s dvomi náhodnými ženami iba preto, že je opitá, naštvaná a nepochopená, pričom hlavná hrdinka je v byte tiež + to všetko napriek tomu, že v rovnakom čase jej už tvrdí, že ju chce, túži s ňou byť a miluje ju. ⚪ () (menej) (viac)

silentname

"Beautiful Disaster" absolútne zodpovedá svojmu názvu. Toto je film, ktorý je niečo ako "Afterakurát to aspoň nebola taká nuda. A myslím si, že sa to dočká ďalších pokračovaní a bude z toho ďalšia séria rovnako ako aj "After". Mimochodom túto filmovú sériu nespomínam len tak náhodou. Samotný režisér sa postaral o druhé pokračovanie v tejto sérii a dokonca je tu scénka, kde jeden z hrdinov jeden z tých filmov sleduje v telke. Takže toľko môj úvodný "after rant" a poďme si rozobrať už film ako taký. V prvom rade poviem, že si myslím, že casting je o niečo lepší. Virginiu Gardner mám celkom rád a svoj talent už ukázala v niekoľkých projektoch, pričom za najlepší asi považujem "Fall". Dylan Sprouse je tiež celkom okey, hoci strašne tlačí na ten klasický stereotyp. Problém však je, že môžete mať vynikajúcich hercov, no ak ich posadíte do rolí, v ktorých nebudú mať moc čo ponúknuť, je to v princípe jedno. A to je jeden z hlavných problémov celého tohto filmu. Je to opäť klasické klišé, kde máte dievča čo je ako anjelik a k tomu si pridajte nejakého "bad boy" a viete všetko čo bude nasledovať. No oproti už spomínanému "After" je toto aspoň o niečo viac šialené a vďaka tomu aspoň z času na čas celkom solídna zábava. Nebudem ani len rozoberať scénku, kde sa našim protagonistom podarí zdemolovať kompletne celý apartmán v Las Vegas. To je niečo, čo je proste len treba vidieť a uveriť. Rovnako je tu kopec ďalších podobných šialených scénok. Ako keď Abby počas spánku vezme Travisa za vtáka ... a pokračuje to ďalej až do prebudenia... je to proste úplne šialené. No dokopy je to šialenstvo aj so všetkými známymi klišé. Ja som sa celkom solídne pobavil, no film nefunguje zo správnych dôvodov. Skôr si myslím, že to tvorcovia chceli urobiť oveľa bláznivejšie, aby to aspoň v niečom mohli nejako predať. Stojí to za pozornosť? Ak máte radi sériu "After" toto si užijete tiež. Ak nie, možno sa budete aspoň menej nudiť. Za mňa je toto kravina mesiaca. Hodnotenie: D+ ()

Jirka_Šč

"Za ty dialogy někomu zaplatili?" - vyskočilo mi několikrát v hlavě v první třetině filmu. Následně se to zlepšilo, nevím však, zda šla kvalita mírně vzhůru nebo, zda jsem si zvykl. Beautiful Disaster má každopádně momenty svěží i přehnané. Tvůrci chtěli pokračovat v sérii After, "ale současně v něčem jiném, než v After" (producenti filmu doopravdy After produkovali). Ne úplně se povedlo, ale možná, že si to na sebe vydělá. Tři hvězdy s odřenýma ušima. ■ Vzal jsem svoji ženu po 26 letech "na rande", představoval si, že je to naše první rande a ke konci se docela bavil myšlenkou, co by si o mě myslela, kdyby to doopravdy bylo první rande a já ji vytáhl na toto :). ()

• Když ke konci filmu vyjde Abby (Virginia Gardner) z klubu, zamíří k taxíku, jehož zadní dveře jsou otevřené. Při záběru z jiného úhlu jsou však dveře taxíku zavřené a Abby je otevírá. (Anyk)
  • Film podľa predlohy autorky Jamie McGuire bol plánovaný už dlho. Práva získali Warner Bros. už v roku 2012, ale projekt nikdy nerealizovali, až sa toho od roku 2020 chopila spoločnosť Voltage Pictures. Problémom pri realizácii boli McGuireovej kontroverzné a údajne až krajne pravicové názory, za ktoré ju istí aktivisti označujú za "rasistku" a "anti-trans osobu". (Arsenal83)