Kapitán Wes Block (Clint Eastwood) vyšetruje zákerné vraždy mladých prostitútok. Sám žije dvojitým životom a v noci vyhľadáva prostitútky, ktoré neodmietajú perverzné praktiky. Netuší, že vrah jeho prácu pozorne sleduje a postupne sa k nemu dostáva bližšie a bližšie. Vrah píše Blockovi odkazy a dokonca pre neho kupuje prostitútky, ktoré potom zabíja.
Kapitán Block začína mať strach o svoju rodinu, nechá preto svoj dom s dcérami a ich pestúnkou strážiť ochrankou. Správy z laboratória potvrdia, že vrah nosí tenisky, na ktorých sú úlomky pokryté s prachom z jačmeňa. Vrah pravdepodobne pracuje v pivovare. Medzitým sa však vrahovi podarilo vylúpať do Blockovho domu. (TV Dajto)

Kimon

Z počátku běžná krimi se postupně rozvíjí do slušného thrilleru s tvrdým, ale citlivým poldou Blockem v hlavní roli. Block, manželkou opuštěn a v rámci vyšetřování vražd častý návštěvník bordelů, občas neodolá vábení kněžek lásky, což pro nedostatek jiných možností není až tak odsouzeníhodné. Vždyť je to přeci jen chlap jako každý jiný. To by jsme mu přece nezazlívali, nebo snad jo? Tuším to tady někdo nepochopil. Naštěstí je k němu osud dobře nakloněn a Block nachází cestu z nicoty života bez milované ženy a navíc, ... jak jinak, dopadá vraha. Ovšem, ta závěrečná akční scéna s rukou vraha byla přece jenom poněkud přehnaná. To si mohli ve scénáři odpustit. A nebojte se. Nudu divák, neodkojený plytkými akčňáky dnešní doby, určitě neprožije. ()

dobytek

Clint Eastwood má podobnejch filmů na kontě víc a rozhodně jsou některý z nich i lepší, ale já ho v těch rolích drsnejch detektivů celkem můžu. Má to napětí, má to atmosféru, má to charismatickýho hlavního hrdinu a neschází několik efektních vražd kurev. Bohužel zápletka "Kdo je vlastně vrah?" je trochu nedotažená a ke konci film začíná vypadat jaksi béčkovitě. Ale celkově se mi to líbilo. Navíc tam hraje můj oblíbenej herec různejch vedlejších roliček Dan Hedaya. Pro mě za slabší 4 hvězdy. ()

Ivoshek

V hlavní roli policajt, od kterého odešla žena, stará se o dvě dcery a ve zbytku času buď vyšetřuje vraždy, nebo leje a chodí po bordelech. Výborný jsou tu dialogy, u kterých jsem se několikrát smál nahlas. "Líbila ses mi ve fitku. Celou dobu jsem přemýšlel, jak by bylo bezvadný ti z těla slízávat pot." a taky "Jo, líbíš se mi. Někam tě někdy vezmu. Třeba na kuželky." Super atmosféra osmdesátkových New Orleans. Trochu odfláknutý záporák. Ale jako celek mě to bavilo. ()

SOLOM.

Ale tak nebyla to vůbec špatná detektivka. Mrtvých děvčat tu bylo docela dost- vrah se opravdu činil, jen škoda, že drtivá většina vražd se odehrála mimo záběr kamer – přitom když už došlo na násilí, dokázala si s tím dvojice Richard Tuggle, Clint Eastwood celkem poradit a vytvořili i zajímavou atmosféru. Kurňa hlavní hrdina měl tedy zvláštní choutky ve všech těch strip barech a privátech, ale tak proti gustu…Jen mě nasralo, že opíchal tolik ženských a nakonec si vybral pomalu tu nejméně atraktivní z celého filmu. Malá Alison Eastwood zdědila talent po fotříkovi, jen ho v dospělosti nedokázala moc prodat – tak zas potěšila v dospělosti chlapy fotkami v časopisu Playboy. No nic, průměrná podívaná to byla, pár světlých okamžiků by se tu našlo, mrtvých taky dost, trocha té perverznosti – no já byl spokojený. 60% ()

MrCreosote

Umírněnější a klišovitější předchůdce Angel Heart. Celý film je postaven na hutné atmosféře nočního města, což skvěle funguje do zde mnohokráte probíraného wtf závěru (že vrah zabije několik prostitutek, tomu bych věřil, ale že během tří minut odrovná tři policisty na ploše asi 50 metrů čtverečních, tomu neuvěří ani ten největší naivka). I přes to spokojenost. ()

• Záběry z masopustního reje byly pořízeny pomocí lehkých přenosných kamer, díky nimž bylo možné volně pracovat mezi účastníky pochodujícími v průvodu. (ClintEastwood)
  • Než se příběh dostal ze stránek scénáře na filmový pás, bylo místo děje přesunuto do New Orleans. (ClintEastwood)
  • První film produkovaný Clintem Eastwoodem, ve kterém zazní hudba Eastwoodova pozdějšího dlouholetého spolupracovníka a přítele Lennieho Niehause. (ClintEastwood)