Tento muzikální westernový příběh nás zavede do dob zlaté horečky, která tenkrát v Kalifornii vypukla. Dva uprchlí trestanci se stali zlatokopy a celé dny dřou za vidinou nalezeného zlata. Později si při nějaké licitaci koupí ženu a všichni tři společně den co den hledají zlato, tak jako všichni ostatní v táboře. Film byl natočen podle úspěšného muzikálu. (MVanis)

Willy Kufalt

Pěkná westernová muzikálová komedie...:-) Taky si říkám, koho něco podobného vůbec napadlo? K tomu ještě s Clintem Eastwoodem coby jednou z největších hereckých legend westernu. Docela originální a našeho Limonádového Joea to připomíná opravdu jenom pohledem na onu netradiční kombinaci žánrů, ničím dalším, neb tady nejde o parodii, jenom komediální pojetí příběhu o uprchlých trestancích, netradičním milostném trojuhelníku a zlaté horečce uprostřed Kalifornie. Písně střídají tradiční muzikálový styl 60. let v swingovém aranžmá se stylem country, dokonce místy slušně kombinují oba styly dohromady, a celkově lze říct, že právě hudební složka povyšuje tento příjemně zábavný kousek do slušného nadprůměru. Lee Marvin tyhle svérázné figurky umí, a ač mne to jeho neustálé omdlívání do bláta, do vody a pod. brzy přesto bavit, vynahradil mi to překvapivě obstojným zpěvem a písněmi – zvláště country balada Wanderin' Star patří k tomu nejlepšího z celého OST... taková poetická chvilka vytvářející pěkný kontrast k předchozímu humornímu duetu Marvin - Eastwood během kopání skal v podzemí, ale zároveň i poslední vydechnutí před příchodem nekečaně bláznivé přírodní katastrofy ve vesničce. Inu, všechno může mít své nepřejné vedlejší účinky, i nalezení a vykopání ukrytého zlata v podzemí... :o) 70% ()

Kimon

Ne zcela nezajímavý westernový muzikál z dob mládí Clint Eastwooda. Vidět zpívajícího budoucího drsňáka Eastwooda romantickou píseň o lásce a věčně ožralého Lee Marvina u svatebního oltáře je skvělé pošušňání. A příjezd kněžek lásky dostavníkem do chlapského tábora zlatokopů kočírovaný Lee Marvinem byl opravdu filmovým zážitkem. Kdo nemá rád muzikály, nemusí mít obavy, zpěvu se nenabízí nadbytek, obzvláště v druhé polovině filmu. 166 minut promítacího času je ale přece jenom hodně. ()

Damiel

Snímek byl natočen na motivy broadwayských muzikálů, které vládly 60. létům, ale na rozdíl od nich v kinech moc neuspěl (přesto získal jednu nominaci na Oscara za hudbu). Příběh filmu totiž není natolik silný, aby utáhl stopáž o délce skoro 160 minut. Významnou roli v něm samozřejmě hrají písně, které na DVD bohužel nejsou titulkované (paradoxně na rozdíl od anglických titulků), což je škoda a divácký zážitek to podstatně snižuje. Také na rozdíl od jiných paramountských DVD mají české titulky občasné chybičky – nejčastěji jsou jimi vypadlá písmena. Btw, česky se to jmenuje NATŘETE SVůJ VAGÓN. ()

B!shop

Dve a pul hodiny dlouha muzikalova westernova komedie, to zni jako vetsi pruser nez zarizly kozeny tanga, ale opak je pravdou. Jasne, ty dve a pul hodiny jsou prehnany, o tom zadna, ale ani chvily to nenudi a docela slusne to odsejpa. Muzikal tu je zastoupenej pouze nekolika pisnickama, bud v podani nekteryho z hlavnich hercu nebo celyho osazenstva mestecka, do deje nejsou nijak nucene nacpany, skutecne tu jde jen o to zpivani a ne nejaky priteplaly tancovani a podobne, ale hlavne jsou ty pisnicky fakt perfektni a dokonce je s prehledem zpiva i Clint, coz bych do nej fakt nerek. Jinak pribeh se nekona zadnej slozitej, pouze takova historie jednoho mestecka, od jeho zalozeni, pres rozkvet az po zanik a na pozadi romantika v podani zensky zijici s dvema chlapama, kde by clovek cekal typickej vyvoj, jako ze se pohadaj, neveru a podobne, ale nic takovyho se tu nekona. A musi se uznat, ze film je kolikrat fakt hodne vtipnej a nektery sceny jsou naprosto dokonaly. K tomu si jeste pripoctete peknou Seberg, skvelyho zarostlyho a prakticky neustale vozralyho Marvina a hlavne Clinta v hodne netypicky roli. Nepije, nekouri, nepere se, nehraje hazardni hry, na pistoli si snad ani nesahne, celou dobu se tvari jako naprostej svatousek a na vsechny je hodnej. Takze v podstate jediny, k cemu mam vytku, je nazev filmu, kterej mi prijde dost nesmyslnej. ()

Han22

Dvouapůlhodinový westernový muzikál s Eastwoodem. Nemá to ani český dabing a CZ titulky nemají přeložené písničky, dle počtu hodnocení tady to vypadalo na obskurní záležitost, ale přitom film byl v roce uvedení v USA dost velkým hitem. A nakonec to nebyl ani takový průser, jak jsem čekal. Písničky jsou totiž docela chytlavé, film je výpravný, plný davových scén, ale zároveň dost realistický. Celý příběh se odehrává ve zlatokopeckém městečku v Kalifornii v době, kdy tu platí jen takové zákony, jaké si komunita odsouhlasí. Takže je tu spousta chlast, děvky, špína, bordel a morálka na nule. Jediný pastor co se objeví se stává terčem posměchu všech a jak se vyřeší milostný trojúhelník mezi dvěma kamarády a jednou dívkou? No prostě si je veme oba :) Dost odvážné i dnes, natož v roce 1969. Navíc je to vtipné, nechybí jedna katastrofická scéna a Lee Marvin je jako starý, věčně ožralý zlatokop na útěku před civilizací fantastický. Eastwood je víceméně sidekick (se jménem Partner), ale svůj prostor dostane. Problém je, že ve filmu o nic nejde, jen o sled mikropříběhů z obyčejného života v městečku, díky čemuž je ta délka opravdu šílená. Navíc ve finále dochází dech i zábavnost spolu s tím, jak se tvůrci urputně snaží "vyřešit" milostný trojúhelník v souladu s tehdejší morálkou. Každopádně zajímavý, netradiční zážitek a ty silnější 3* naprosto bez problémů. ()

• Film, který byl kasovním propadákem, měl na tehdejší dobu rozpočet astronomických 20 milionů amerických dolarů. „Byl to průšvih, ale nemusel to být tak drahý průšvih,“ řekl k finančnímu neúspěchu snímku Eastwood. (ClintEastwood)
  • Natáčení probíhalo v Bakeru v Oregonu. (reich)
  • Eastwood (Pardner) si prosadil hlavní slovo při obsazování a trval na herečce Jean Seberg (Elizabeth), která roli nakonec dostala. Herci se poté během natáčení pustili do milostného románku, který nijak neskrývali. (Zdroj: z knihy: Americký rebel-Život Clinta Eastwooda - Marc Eliot) (Mirokukii)