Když policie vnikne do domu v El Pasu, najde v něm mrtvé Latinoameričany a jediného přeživšího. Ten je známý jako „El Viajero“ () a je odveden na policejní stanici k výslechu. (JasonCZ)

EvilPhoEniX

Nová povídková antologie vycházející z mýtů Latinské Ameriky, kolem které se motají jední z nejlepších Latinsko amerických tvůrců, ale bohužel mi to přišlo celé průměrné. Policie vnikne do domu v El Pasu, kde najde hromadu mrtvých lidí z jedním přeživším, kterého odvedou na stanici a vyslýchají, ten vykládá různé děsivé příběhy ze svého života a to je hlavní spojovací příběh. Druhá povídka je o muži, který otevře portál do podsvětí, a je tam jeden fakt nechutný démon. O tohle se postaral slavný Demian Rugna, který s gore a maskami pracovat umí, holt po nedávném When Evil Lurks, jsem čekal, že mě rozemele znova,ale krom toho démona povídka nenabídla nic extra zajímavého. Lepší průměr. Třetí povídka El Vampiro je o upírovi, který na halloweena si užívá noc zabíjením lidí, jenže zapomněl, že se mění čas a svítá o hodinu dříve. Je to podáno komediálním stylem a je to celkem sranda, došlo i na gore, takže lepší průměr. Povídku natočil Eduardo Sanchez, který má na kontě Blair Witch a Exists. Čtvrtá povídka má nejblíže k mexickému folklóru. C.I.A. informant padne do zajetí šamanům a domorodým obyvatelům a je z toho zajímavý rituál. Pěkné prostředí i masky, trocha mytologie a nádech Mexického Wickermana, ale opět potenciál byl vyššíl. Tohle natočil Gigi Saul Gerrero, který má na kontě Mexican Barbaro. Pátá povídka je opět v komediálním stylu, kde přítel chce zabít svou ex- přítelkyni, která je posedlá démonem. Je to takový fight mezi těma dvěma, kde se bude muset použít i obří dřevěné Dildo. Je od režiséra Alejandro Brugues ( Juan of the Dead), ovšem přišla mi být nejslabší a nejméně zajímavá. Závěr vrcholí příchodem El Muerte na policejní stanici, kde dojde v krvavou přestřelku a je to celkem příjemná tečka, ovšem do nadprůměru tuhle antologie nevyhoupne. Je tu sice od každého něco humor/krev/mexické mytologie, ale žádné povídce bych nedal více jak 4 hvězdy. 55% ()

ricci.s

Výborná antológia, v ktorej nemŕtvy "cestovateľ" rozpráva policajtom svoje príbehy: prvý je o chlapíkovi, ktorý otvorí bránu do pekla (škoda len nevýrazného záveru), druhý je zábavná krvavá komédia o sympatickom upírovi, ktorý zabudol na prechod na letný čas a ocitol sa v problémoch, tretí je námetom možno najzaujímavejší, lebo rozpráva mytologický príbeh o šamanskom rituáli a jednej zlej čarodejnici, a posledný, opäť komediálny, je o boji so zombie kráľovnou, taká malá pocta Evil Dead. Všetky segmenty sú zaujímavé a krvavé, dôjde aj na pekného démona z plagátu. Väčšina antológií sa blbo hodnotí kvôli rozdielnym kvalitám jednotlivých segmentov, v tomto prípade som však problém nemal. Kostýmy a masky výborné, príbehy pútavé, zasmial som sa, bavil som sa a odporúčam. ()

Marceloo

Hororová antológia s latino tematikou. Prvý segment je taká klasická Rugnovina, teda vynikajúci námet so skvelými maskami (Rugnovi maskéri by si mali okamžite spakovať kufre a presťahovať sa do Hollywoodu, aby američanom ukázali, ako sa robia praktické efekty), ktorý ale nenaplní svoj potenciál a vyšumí úplne do prázdna. Druhý segment prináša príbeh o upírovi (latino tematika AF, že jo), ktorý porobí tak trochu bordel po meste a podarí sa mu uniknúť spravodlivosti. Je to dobre zahrané, sú tam príjemné gagy a celkovo mi tento segment svojím štýlom vyhovoval. Tretí segment má na starosti Gigi Saul Guerrero a konečne môžem napísať, že sa jej zadarilo. Plusové body má aj za to, že tento segment mal najviac spoločného s tematikou celej antológie. S lepším castingom by z toho mohol byť podarený celovečerák, ale aj v tejto forme sa mi to páčilo. Štvrtá poviedka s kubánskym démonom a gigantickým dildom na záver poteší a trochu pripomenie skvelý seriál Ash vs Evil Dead, ktorým sa očividne inšpirovala. Celý príbeh Satanic Hispanics je odrozprávaný človekom, ktorého našli policajné zložky v dome plnom zavraždených ludí a ktorý tvrdí, že si po neho prichádza San La Muerte. Toto zocelenie príbehu ma príliš nenadchlo a myslím, že sa dalo vymyslieť niečo omnoho pútavejšie. To isté sa dá povedať aj o nedostatočne využitej latino tematike, pretože tu toho mohlo byť z tejto impozantnej kultúry omnoho viac. Celkovo ma táto antológia zaujala a po dlhšej dobe som sa pri horore zabavil, aj keď mi trochu vadilo, že niektoré poviedky boli vážne a niektoré zase vtipné. Proste čisto 50%-ná záležitosť. ()

*CARNIFEX*

Solídna antológia štyroch príbehov, kde je prvý priemerný, druhý úplne trápny, tretí veľmi slušný, aby to zavŕšil štvrtý, zrejme najlepší z nich. No a vďaka uzavretiu toho hlavného, od ktorého sa tie menšie odrážajú, človek tak nejak premýšľa, či si tento pokus nezaslúži aj lepšie ako priemerné hodnotenie. ()

ledzepfan

Víc než 3 tomu nedám (myslím, že to ani nemělo ambici být něčím víc než freestylovou blbinkou), ale je to místy fakt chytlavá a hlavně po čertech zábavná kompilace. Za mě vítězí hallooweenská patálie vampýra za zenitem. Lehce zklamán jsem byl asi jen z Rugnova segmentu (od kterého prostě člověk čeká něco víc). ()