Debbie řeší každodenní starosti mámy v Los Angeles a Peter si naplno užívá New York. Když si ale tihle nejlepší kamarádi prohodí na týden role, všechno je rázem jinak. (Netflix)

tyna97

Komedii a romantiku jsem jaksi prošvihla. Celý film (a vlastně asi těch 20 let) jsou jen kámoši, bez jakýhokoliv náznaku, že by se jim v srdcích (aspoň jednomu z nich) dělo něco jinýho. Kámoši, kámoši, ale posledních 5 minut se asi tvůrci rozhodli, že to na sílu změní. O tom už bylo natočeno hodně filmů, ale aspoň to v průběhu mělo náznak „něčeho víc“, bohužel, „U tebe nebo u mě?“ k nim nepatří. ()

fabecc1222

Netflix zas jednou zkusil zacílit na zastydlé romantiky, zaseknuvší se někde na přelomu tisicíletí, a skrze dobré obsazení přinést nějakou tu slaďárnu. No jo, ale když děláte rychlokvašku, tvářící se jako něco vznešenějšího, tak je to furt rychlokvaška a žádné obsazení to nezachrání. Tady je viditelně postup jasný, jeden den se napsal scénář, druhý den natočil jeden štáb scény s Ashtonem a druhý štáb souběžně natáčel jeden den s Reese a třetí den se to sestříhalo, aby to dalo film. Jako svojí cílovku si to asi najde, ale opravdu tu není nic nového, všechny klišé jsme viděli už tisíckrát jinde a ještě to má klasicky přepálenou stopáž, kdy k lepšímu výsledku by to chtělo aspoň 15-20 minut prostříhat. ()

Pavlínka9

Oooooh :) Jednou za čas nastanou taková ta období, kdy prostě mám náladu na romantickou americkou "komedii" a proto se mi toto hodilo do krámu. Je to klasika o nenaplněné lásce a myslím si, že jsem tu už několikrát omlela, že nemám ráda hepáče...Takže - jako správná romantická, americká komedie, jakpak to asi dopadlo? :D Jsem zvědavá, do kdy bude Reese hrát tyto typy "holek/žen". Jako ale účel to splnilo - bylo to zalité slunce, bylo to fajn, člověk u toho příjemně vypnul a tadáááááá... Ještě jsem teda počítala s tím, že jí v průběhu svého pobytu postala Ashtona opraví tu její zastaralou kuchyň :D ()

pavcas

Tenhle film je ještě víc trapnej, než byste čekali od romantický komedie s Ashtonem Kutcherem. V první řadě "neotřelý námět", kdy celoživotní přátelé zjistí, že se celou dobu milovali. Není to spoiler, protože jsem zvládla  jen hodinu dvacet, takže ve skutečnosti nevím jak to dopadlo. Navíc ještě Ashton už v podobným filmu hrál, asi před 15 lety, nechápu jeho výběr, na druhou stranu vždycky byl příšernej herec a moc dobrejch rozhodnutí neudělal, kromě toho vzít si Milu Kunis.  Už prvních dvacet minut bylo k nevydržení, nudný dialogy, nudný herci, takový ty jakejma režisér plní ve filmu kvóty od každýho typu, pohlaví a rasy něco. Ale ono se to to nerozjelo ani po hodině a něco. Jako ona se těžko buduje chemie mezi hlavními hrdiny, když se celej film nepotkaj! Já to shrnu, Reese mám ráda, ale tohle mi normálně zkazilo odpoledne, ten čas už mi nikdo nevrátí. ()

sedm.1

Na jednu stranu je Your Place or Mine sice tím nejtypičtějším zástupcem žánru romantická komedie, co si lze snad představit, dodržující veškerá její pravidla, bez nějakého vymýšlení, novátorských postupů, nečekaných momentů, či disponující vlastně čímkoliv výraznějším, co by film nějak specifikovalo, nebo jakkoliv odlišovalo od nepočitatelné řady dalších podobných filmů z daného žánru, nicméně na druhou stranu i přesto nabízí tato podívaná tolik pozitivních věcí, že se jí dá veškerá ta neoriginálnost a nenápaditost s lehkostí odpustit. V první řadě musím určitě zmínit obsazení dvou hereckých ,,navrátilců´´, kteří celému filmu velmi pomohli, jelikož jak Reese Witherspoon, které to jen tak mimochodem sluší snad čím dál víc, tak stále velmi sympatický a přirozený Ashton Kutcher, tu tvoří vážně pohodovou dvojici, které nelze přát nic jiného, než happyendový konec, který se samozřejmě dostaví a potěší, příjemný je pak i fakt, že tvůrci po celou dobu zbytečně ani jednou nezatlačili v žádném z ohledů na pilu, prostě to má takový přirozený vývoj, bez hloupého moralizování, či nějakých afektovaných reakcí, no a sympaticky působí v podstatě i celkové zpracování, nesoucí se v jemném nádechu, u kterého si divák skutečně odpočine a stráví u něj příjemný čas. Vytýkat filmu jinak moc nechci, snad jen že v rámci humoru se drží opravdu hodně při zdi, ani to však nic nemění na faktu, že zkrátka spousta lidí tuto romantiku sice odsoudí pro svou nevýraznost a tuctovost, a to určitě právem, ovšem zároveň jsem přesvědčen, že pro příznivce daného žánru se jedná o skvělý přírůstek, který nejednomu z nich udělá jistě radost. ()

• Film sa natáčal v New Yorku, hlavne v Brooklyne, od 4. októbra do 12. novembra 2021. (Arsenal83)
  • Ve filmu zazní řada písní skupiny The Cars ze 70. a 80. let. (KGBelik)