Fleishman je v kaši je príbeh nedávno rozvedeného 41-ročného Tobyho Fleishmana, ktorý sa odvážne ponorí do nového sveta zoznamovania a randenia pomocou aplikácií. Má taký úspech, aký v mladosti, ešte predtým, ako sa oženil a dokončil lekársku fakultu, nikdy nezažil. Lenže práve na začiatku jeho prvého leta sexuálnej slobody jeho bývalá manželka Rachel zmizne a zanechá mu 11-ročnú Hannah a 9-ročného Sollyho bez toho, aby čo i len tušil, kde je a či sa plánuje vrátiť. Snaží sa zvládať rodičovstvo, návrat starých priateľov Libby a Setha, potenciálne povýšenie v nemocnici, na ktoré už dlho čaká, a ešte všetky nezadané ženy, ktoré sa nájdu v Manhattane. Uvedomuje si, že nikdy nebude schopný prísť na to, čo sa stalo s Rachel, kým sa konečne nevysporiada s tým, čo sa vlastne stalo s ich manželstvom. (Disney+)

klukluka

Vychází mi to na 3 a dám tomu 3- za dojem, že je to dobrý tak ze 60ti procent. Něco mi říká, že z těch tradičních pohlaví (jsem mastodont, sorry) by se to holkám mohlo líbit víc, než nám klukům. Představitel Fleishmana se mi nelíbil vůbec, není to chlap, myslím tím i v reálu, je to dítě, proto mu příroda odepřela i mužský výzor, těžko ho pak vnímat jako precedenční ukázku problémů, ve kterých se ocitají muži po čtyřicítce. ()

stret

Problemom Fleishmana je Fleishman. A este viac to, ze ho hra Jesse Eisenberg. Herec, ktory v kazdej roli vyzera ako pako, freak, ktory nedokaze odovzdat emociu a ked tak trapne. Eisenberg stve nim samym a zaroven sa vynara otazka, ci by na danu rolu nasli vhodnejsieho paka a freaka. V kombinacii s Claire Danes sa tato nemila situacia este umocnuje. Hrbate decko s velkou masivnou blondinou s problematickym fejsom. Ti dvaja sa v tomto vesmire nemali stretnut.  V priebehu serialu ale postupne prituhuje a to co sa spociatku zdalo ako nejaka trocha komedia sa postupne stane silnou vztahovou dramou. Odporucam mladsim rocnikom nez 40 aby sa pozreli, co ich kazdeho jedneho +/- caka, hoci su si teraz isti, ze ich sa to netyka. ()

rowdys

Miniséria, ktorú by si mal pozrieť každý štyridsiatnik. Fleishman je coming-of-age+20 delikatesa pre ľudí, ktorým ťahá na štvrtý krížik, alebo ho už majú za sebou a práve im to zatne do živého. Do postáv sa rýchlo vžijete a ich okolnosti sú okamžite veľmi povedomé. Myslím si, že diváci, ktorým sa to nepáči sú pravdepodobne ešte príliš mladí a majú primálo odžité, aby sa dokázali stotožniť s témami, ktoré sa tu rozoberajú (kariéry konečne začínajú naplno žať úrodu, rozvody, nové začiatky a znovuzískaná nepredvídateľnosť života, večné staromládenectvo, opätovné hľadanie mladosti a svojho poslania, výchova detí...). Rozprávačsky si to berie energickosť a hĺbavosť Stranger Than Fiction, spirituálne nemá až tak ďaleko k starším allenovkám a prinúti vás to konfrontovať svoje mladšie ja, ktoré akosi potichu a nenápadne začalo miznúť, no jeho vôňu je ešte stále cítiť v miestnosti. ()

ink flo

Asi tím New Yorkem, židovskou tématikou a překotným Eisenbergem to připomnělo věci od Woody Allena. Taky je to hrozně ukecaný, akorát to má místo humoru lehkej nádech soap oper, méně cynismu a jde cítit, že to napsala žena. Největší dějovej zvrat v sedmém díle byl zároveň emocionálně nejsilnější a ten pocit z celýho příběhu dost prohloubil. Tahle konkrétní linie a pointa to posunula někam dál, než je průměrnej vztahovej seriál o ztrápených upracovaných lidech ve středním věku, kteří ve svých luxusních apartmánech neví, co si počít s životem. A rodina, milenky, přátelé, kariéra ani parties jim to něco, co hledají, nedokážou uspokojit. Protože nejostřeji ukázala ještě jednu skrytější vrstvu, která se může nacházet za tou maskou, která tam spadla, respektive se rozbila. ()

JitkaCardova

Zdánlivě pomalý rozjezd se plně zhodnotí, když k rozpracované perspektivě, v níž jsme ponořeni, začnou přibývat další a postupně se rozvine celé spektrum možných pohledů na životní situaci lidí po čtyřicítce, bez ohledu na to, zda mají partnera a rodinu, zda jsou rozvedení či nezadaní nebo jaký vztah mají ke své profesi a jakou roli v jejich životech hrají přátelé. Některé životní možnosti jsou už passé, jiné přestávají být lákavé, některá velká rozhodnutí nelze vzít zpátky, jiná - možná - ano, do některých dveří už člověk nevstoupí a do jiných vstoupit nechce, ale musí... a teprve když se přes ně jako vlny přelijí blížící se nevyhnutelné životní zkušenosti, ať vítané nebo ne, lidé chtě nechtě o něco víc dozrávají, na něco trochu víc rezignují a něčemu trochu víc porozumí... něco se upevní, něco rozpadne, na něčem přestane tak strašně záležet, aby něco jiného mohlo vydržet... přestože nikdo nikdy nedá ruku do ohně za to, co z toho všeho je správné, co za to stojí, a co ne... *** Svíravé, ironické a smířlivé. *** S O. na B12. Za životních okolností, kdy nám to vrtalo v játrech a trhalo žíly ještě o dost víc, než by jinak nutně muselo. *~ ()