Sledovaní

Skupina kamarátov je pozvaná do luxusného kempu na malom ostrove, kde majú pracovať pod vedením známeho influencera. Legenda hovorí, že v jazere obklopujúcom ostrov straší starodávna čarodejnica, čo sa zdá byť pre mladých ľudí skvelou príležitosťou, ako sa presadiť na sociálnych sieťach. Hoci vierohodnosť príbehu mnohí spochybňujú, spočiatku bezstarostná dovolenka čoskoro naberie desivý spád a všetko nasvedčuje tomu, že legenda môže byť pravdivá. (Vertigo Distribution)

ricci.s

Skupinka influencerov ostane trčať na malom ostrovčeku, kde podľa legendy prebýva čarodejnica. Jeden po druhom začnú miznúť a umierať. Trochu naivný horor, myšlienku totiž nebolo až také ťažké uhádnuť. Navyše, keď je nepriateľ vonku a všetci sú ukrytí v stane, je najlepšie z neho naslepo vybehnúť do tmy. Keď jedna z hrdiniek po ceste spadne, je najlepšie, keď ju nikto nepočká, aby mohla ostať sama. Bolo tam toho viac, vlastne každú chvíľu mi bolo do smiechu, ako hlúpo sa tu všetci chovali, ale nevadí. Nejaká krv tam je, časté búrky a noc = atmosféra, nakrútené je to pekne. Celkovo priemerná, no snaživá vyvraždovačka, na ktorú sa celkom dobre pozerá, ale to je asi tak všetko. ()

pornogrind

Feed je hororovým přírůstkem ze Švedska. Příběh filmu sleduje skupinku přátel, která přijímá pozvání k jezeru obklopující ostrov kde podle legendy straší čarodějnice Märit. Legenda praví že v 17. století byla jedna žena obviněna z čarodějnictví. Říkalo se, že obětovala děti a jedla jejich maso ve společnosti ďábla. Za trest jí na obličej nasadili železnou masku která ji prorazila lebku. Nad hlavu jí umístili zvonek aby jí slyšeli , když se blíží. Nemohla jíst ani pít a nakonec si vzala život...Toť legenda. Po příjezdu na ostrov brzy přichází první oběť. Je snad tato legenda pravdivá? Nebudeme si nic nalhávat. S logikou si tenhle snímek moc nepotykal takže tu tady opravdu nehledejte. S tím je samozřejmě spojeno i chování postav. Pokud ale tento fakt přijmete je možnost, že si tuhle vyvražďovačku možná užijete. Pointa sice není nikterak originální a je i celkem průhledná i tak mě to celkem bavilo. Má to celkem spád, odehrává se to kolem jezera v lesích, no prostě krásná příroda a ani ta partička mi tentokrát kupodivu nějak zvlášť nevadila. Žádná hororová pecka to sice není ale myslím si, že 3hvězdy si to zaslouží. ()

Arsenal83

Hororový boj o prežitie v béčkovom prevedení, kde sa snaha o prežitie miesi s Blair Witch, pričom Švédi, ako zjavní nemajstri žánru, sa inšpirovali čisto americkými projektmi s teenagermi. Logiku tu nemôžeme hľadať, pretože je jasné, že keď je niekto vloger alebo influencer, tak bez wifi a dát šalie až do takej miery, že ani nevie, že na číslo 112 signál nepotrebuješ. Nevie to, lebo sa nedokáže dostať na google. 🤷‍♂️ ()

Othello

Na logiku u hororů seru, pokud mi dokáže zacpat oči něčím jiným - vraždami, potvorami, temnými lesy, opuštěnými hrady, větrnými mlýny, hlubokými jezery,... Tady jsem akorát viděl toho nešťastnýho dědka jak se slámkou v puse čeká pod hladinou rybníka, až nad ním poletí dron s uřízlou hnátou. ()

JASON_X

Teda já taky nejsem žádnej krasavec, a taky nejsem nejštíhlejší, ale taky se neseru před kameru, že jo, jako ta oplácaná a výjimečně nevzhledná buchta v hlavní roli. A ještě ke všemu hraje buchtu nudnou a šosáckou. Kdo má probůh tak nevkusnej casting na svědomí a PROČ?? Asi že jako se do filmů cpou všechny možný rasy i pohlaví, tak aby se třeba nediskriminovaly šeredky, jo? Ale proč i v horrorovejch béčkách? Tam každej chce vidět šťabajzny a ne ňáký vošklivý vochechule. A s tím exhibujícím vystajlovaným retardem šli fakt perfektně k sobě, páreček k pohledání, tvůrci filmu asi přemejšleli prdelema. Z celý týhle ptákovinky je tak nejlepší závěrečná titulková synthpopová pecka. A přitom to (s jiným obsazením) mohla bejt vcelku koukatelná vyvražďovačka, ozvláštněná navíc švédskou proveniencí. ()

Morholt

Legenda s jezerní čarodějnicí, která o sobě dávala vědět cinkáním zvonečku, nabídla celkem slušný potenciál pro několik napínavých chvilek, ale nakonec se moc nezadařilo. Ne že by některé momenty v dešti a vodě nestály za to, ale husí kůže mi z nich nenaskakovala ani náhodou. Možná to bylo i tím, že zápletka je docela průhledná, takže divák nemusí být žádný lumen, aby to prokouknul celkem brzo. No a ten zbytek je vesměs o ječení a pobíhání, kdy jednotlivé postavy padají v nevhodných chvílích či se zvedají v těch nejvhodnějších. Mordy se do záběrů moc nedostávají, což mě trošku zaráží, protože nějaká koruna na to padla a třeba blbnutí s nohou nebylo úplně od věci. Herecky to rozhodně není žádná hitparáda a hlavní hrdinka měla zařvat jako první, ale vesměs jsem neměl problém. Celkově nic moc. 35% ()

oveckaoa

Začátek je dobrý nějaká influencerka natáčí v lese, že po ní někdo jde následně ji něco vyhodí do vzduchu a ona zemře  pak sledujeme jak se z toho videa stál virál a lidi tam jezdily pak už je to horší. Několik teenagerů jede  někam na jezero na chatu ( nedělají reklamu jak se píše v popisu mobil tam pořád používá jen jedna) chlápek jim řekne duchařskou historku o ženské co byla čarodějnice lidi jí daly kovovou masku a rolničku na krk a utopily ji a ona prý někde v té vodě ještě je. Tak si tam užívají a někdo po nich jde bohužel většina vražd je mimo záběr nebo jen někoho někdo stáhne pod vodu a konec je neuspokojivý. Film má jen jednu gore scénu řezání nohy , ale i ta za moc nestojí. Navíc nedává smysl jelikož vše vyřeší ta ženská bez nohy co na konci nohu má a pochybuji, že to byla ta uřezaná a pak ji  zase nemá  . 40 procent za téma a nápad na vraha ()

jefff

Sledovaní trpí hned několika vadami. Rozhodně jsou to strašlivý herci. Některé scény fakt bolí do očí a fandit jim není zrovna snadné. Pak je tu scénář, který je klišé až běda a celý příběh se snažili tvůrci okořenit jen jemnými nuancemi originality. Ale opravdu jen jemnými. No a nakonec je to samotná režie, která je fádní a od poloviny ztrácí na tempu. Finále je tragické. Ale přesto všechno nejsou Sledovaní vyloženým průšvihem. Celý film i přes vše zmíněné funguje, napíná, snad i překvapí. Dobré jsou i lokace švédského ostrůvku nebo tajemná příšera v jezeře. ()

bobstock

Vzhledem k nedostatku kino nabídky pro kategorii 15+ jsem navštívil i tento kousek. Neočekával jsem kdoví jakou originalitu, vlastně jsem na to šel jen kvůli švédskému původu. Švédsko bylo v krásné přírodě lesů a rybníčku uprostřed ničeho. Vše ostatní je o partě dnes populárních influencerů, kteří se svezou na vlně mystické pohádky o jezerní čarodějnici. Celkem rychle se to až nepochopitelně rozjede, ale kdyby to byl aspoň jeden z prvních svého druhu, byl by ucházející v daném mindfucku. V této profláklé době už si z toho budu pamatovat jen Mollyniny dmoucí ňadra v nátělníku a jedna atmosférická scéna s kamerou snímající blížící se rozplizlé strašidlo přes mokré sklo okna, které evokuje poctu found-footage projektům a nekvalitním ´´real´´ záběrům nejrůznějších hunterů pradávných netvorů ala Yetty. 50% ()

Flopik

Takto, Švédsko rozhodne nepatrí k hororovým veľmociam a tak sa aj tento priemerný kúsok počíta. Partička ide na ostrov, vypočuje si legendu o čarodejnici Märit a svete div sa, niečo ich začne zabíjať. Krvi je na dnešné pomery veľmi málo, akciou sa tiež šetrí a keď nastane hlavný zvrat, budete skôr sklamaný. SPOILER: Fakt by som chcel veľa, keď chcem poriadny witch horor. Toto mohlo byť krásne. KONIEC.  Atmosféra prostredia výborná, les, dážď, tu sa proste dalo stavať na tom. Preto zamrzí ten zabitý potenciál. Finále je také nijaké. Ava, ktorej skoro odpadla noha, potom jej ju odrezali, následne ju topili tak odpáli brokovnicou jak nič kade koho a ešte si prejde pár km do auta, zázrak. Celkovo je to snaživé, nejde tomu uprieť nápady ale viac ako 3* bohužiaľ nie. ()

Curunír

Za mě spokojenost. Je to atmosférické, napínavé a má to obstojnou zápletku, byť na ni nelze aplikovat principy logiky. I několik drsnějších scén se tam objeví. Film rovněž tematizuje stále viditelnější trend, kdy marketing a způsob propagace je často důležitější než skutečný obsah. A tak se kemp v krásné přírodě musí spoléhat na propagaci influencerů na sociálních sítích, pokud možno, podpořenou zajímavým příběhem. ()

dannyyy

Otřesné herecké výkony všech aktérů tento film úplně zabíjí! Stupidní chování na každém kroku a v čele influencerka, která si myslí, že je víc než doktorka, ale to je popravdě dnes holá realita. Je tam ale pár věcí, díky kterým to neskončilo odpadním hodnocením. Dokoukat se to dalo, ale jsem rád, že to mám za sebou. ()

John80

Skupina priateľov a výlet v kempe sa premení na hotové peklo a k tomu záhadná čarodejnica, film má dobré napätie a nenudí 4* ()

helraiser

No tak tohle se moc nepovedlo. Na konec šlo vše do háje a máme z toho místo mysteriózního kousku obyčejný slasher, na kterým není nic extra a člověk ani nic pořádně nevidí. Zklamání. ()

Mamlas odpad!

Parta protivných osob kamsi jede, pak tam je, pak uvidí stín a pak jsem to vypnul. Amatérské nedívatelné bezobsažné nic a navíc s neschopným komparzem. ⬇️ 0% ()

johnsnow

SPOILER ALERT: Nuž nie síce až tak dokonalé ale pozerateľné, síce som oba zvraty odhalil dopredu, ale u toho druhého som rátal, že v pozadí bude tá main influencerka a nie jej frajer, ale tak akože mal aj s fotrovcami dobrý nápad, len hold vzopreli sa slečne v ťažšej váhe (doslova). 3* ale zaslúžene. ()

blondboss

Strašná švédska hororová nuda, ktorá len vyplavuje rôzne prvky z už viackrát premletých hororov podobného štýlu a ktorá neprinesie nič zásadné, čo vám udrie do očí. Keby to aspoň malo nejakú atmosféru, ale tie tupé konania postáv v niektorých situáciách a veľmi ľahko predvídateľný dej z tohto snímku robia len podpriemerné sústo pre nenáročného diváka. 40 % ()

brasek

Priemerne dobré, neurazí, ale ani veľmi nepoteší. Príbeh nejako funguje, mierne napätie, snaha o atmosféru strachu. Pokiaľ by čarodejnica nebol človek - vrah, tak by to bol strašný film. ()