Mému devatenáctiletému já

(festivalový názov)
  • Hongkong Kap sap gau seui dik ngo (viac)
Hongkong, 2022, 136 min

Réžia:

Mabel Cheung

V letech 2011 až 2021 sledovala Mabel Cheung se svým štábem život šesti studentek prestižní školy Ying Wa, která impozantně shlíží na hongkongský přístav. V jedné dekádě sleduje jejich studijní i osobní úspěchy spolu s pády a krizemi. Observačním způsobem nechá diváky nahlédnout do jejich životů a bez příkras ukazuje hledání vlastní cesty ve složité době. Dospívání, rodinné vztahy, objevování zákoutí vlastní identity i nečekané konfrontace s realitou jsou hlavními tématy inspirativního dokumentu. Na jedné straně představuje Mému devatenáctiletému já portrét šesti individuálních žen, které objevují samy sebe. Zároveň však – pro Mabel Cheung typickým způsobem – implicitně komentuje dekádu vývoje samotného Hongkongu. Léta 2011-2021 byla pro město vysoce turbulentní, a ještě více pro školu Ying Wa. Ta se rozhodla v roce 2011 postavit nový kampus, protože původní z 50. let už neodpovídal standardům moderního vzdělávání. Na několik let byly studentky přesunuty do provizorních prostor v městské oblasti Kau-lung. Vzniká tak nečekaně kontrastní vztah mezi prestižní školou a prostředím, ve kterém se na několik let nachází. Dívky se setkávají s odlišným společenským i urbanistickým prostředím a sbírají tak unikátní zkušenosti. Mému devatenáctiletému já je příběhem šesti žen, dvou kampusů a jednoho dynamického města. (Filmasia)