Hardcastle a McCormick

• USA Hardcastle and McCormick
USA, (1983–1986), 67 h (Minutáž: 60 min)

Brian Keith, Daniel Hugh Kelly, Mary Jackson, John Hancock, Sonny Landham, Lance Henriksen, Sam J. Jones, Joey Bishop, Ed Lauter, Beau Starr, Jonathan Banks (viac)

Soudce Milton C. Hardcastle (Brian Keith) odešel do důchodu a pod ochranný dozor si vzal Marka "Skida" McCormicka (Daniel Hugh Kelly), který byl jeho posledním případem. Mark je automobilový závodník, který se dal na scestí a odseděl si dva roky v San Quentinu za loupež. Společně se soudcem jsou nejen přáteli, ale také řeší několik desítek (v seriálu uváděno 200) případů, které se Hardcastleovi nepodařilo pro různá formální pochybení uzavřít. (monolog)

monolog

Jeden z těch lepších krimi cvrnknutých humorem, kdy to ještě nepřerostlo do křečovité hláškovitosti. Maně si vzpomínám třeba na díl, kdy si soudce nechá na "černo" zavést kabelovku se sto programy a na konci se diví, proč je Skid znuděnej, vždyť přece mají stovku programů. Jaké je pak jeho překvapení, když zjistí, že jsou všechny japonské. Nejzábavnější ze seriálu je jiskření mezi hlavními hrdiny, kteří se dost často "kočkují", ale spíš v dobrým. A samozřejmě Coyota je skvělý auto. A ještě v druhé sérii. Vlastně prototyp. Jde o upravený Manta Montage Kit Car na základu z VW, který byl později nahrazen upraveným DeLoreanem. Zadek zvednutej podle Chevy Corvette z let kolem 1970, motor z Porsche. Později u DeLoreanové verze nahrazen V6 z Pantery ZF Tranny. Druhý model udělali proto, že Brian Keith se nemohl do auta snadno dostat. Neboli že se mi ten auťák líbí. ()

Blazkowicz

Přirovnání k důchodcovskému seriálu je trefné a vystihuje to naprosto přesně. Takových odpoledne v televizi běželo/běží hodně. Ať už Jake, Magnum, Jessica atd. Jenže tyhle seriály jsou aspoň česky a mají něco do sebe. Tady mě zaujala jen úvodní znělka a Hardcastle občas něco vtipného řekne. McCormick a to jeho auto nic moc. Navíc to auto je k smíchu, už po jednom skoku by bylo rozbité. Prostě čeština by pomohla, takto po pár dílech končím. 2+* ()

ko.mi

3* jsou lepší 3* protože si to už moc nepamatuju, pamatuju si jen to, že jsem to žral i s těma plastama na televizi a to auto, no slast! Když si položim otázku: "Seriálový auto mýho mládí?" odpověď bude tohle červeňoučký! :) Snad se k tomu zas někdy nachomejtnu, třeba to budou opakovat v telke. Jen doufám, že mě to neuzemní a nebudu zklamanej. ()

Lavinia

Seriál mého mládí, v dobách zesílené autománie, jen vzpomeňme na KITTA nebo Magnuma. Všechny ty auťáky měly něco do sobe, ale Coyote byl nej. Po letech jsem se bála, že mi to přijde k smíchu - a ono ne. Plné stále stejného zářivého optimismu, pravých, skutečných hlášek, ne ta křečovitost za každou cenu být vtipný, co je dnes. Ani ta zbytečná krvavitost a brutalita - divák se domyslí, a proč ne? Máme přece fantazie dost. Takže stále skvělé. ()

• Sportovní vůz, kterým jezdí McCormick (Daniel Hugh Kelly), je speciálně upravený model vozu McLaren M6A. (korbitch22)