Pitryx

Takové roztomile pitomoučké béčko k pousmání. S potvorou jsme se již seznámili ve snímku „Monstrum z minulých časů" z roku 1956. Zde byla jen upravena, nebo vyměněna její hlava. Děj byl naivní, až to bolelo, ale přesto se na to dalo dívat. Ovšem asi jen jednou, podruhé už bych to vidět nechtěl. Přesto tu třicítku dám.             30 % ()

pepua odpad!

Masku obludy navrhl Paul Blaisdell pro film The She-Creature, zde ji použil v pozměněné podobě a v obou případech si monstra také zahrál. A tak jako u The She-Creature i zde platí, že jde o to nejhorší ze sci-fi 50. let. ()

Oktavianus

Dlouhé, rozvláčné a strašlivě pomalé. Začátek sice oplývá jakous takous atmosférou, ale i ta se spolehlivě rozmělní v dlouhých a zbytečných výstupech. Vúdú monstrum je sice hezky odporné a nechutné, ale jednak zdaleka není vidět tolik, kolik by si zasloužilo, a jednak působí jako neohrabaný medvěd (i stejně vrčí). Je to škoda, protože i ta studiové džungle rovníkové Afriky vypadá lépe a realističtěji než v jiných vúdú filmech - a vúdú samotné má takovej potenciál... Závěr je tradičně klišovitý a nijak nezmění vyznění skutečně mizerného filmu. ()