V roce 1899 noviny slavných newyorských vydavatelů roznáší skupina sirotků a ostatních kluků žijících na ulici. Jeden z nich, Jack Kelly (Christian Bale), si sní svůj sen o lepším životě, dokud jednoho dne vydavatelé nezvýší klukům provizi, kterou mají odevzdávat za prodané noviny. To se Jackovi nelíbí a tak spolu s kamarádem Davidem Jacobsem (David Moscow) zosnují povstání proti útlaku. (Morien)

Morien

Je pravda, že obecně muzikály nepatří k mým oblíbeným žánrům, což je v pořádku, stejně jako je v pořádku, když v očích někoho jiného muzikály k oblíbeným žánrům patří. Ale třeba konkrétně tenhle film nastoluje otázku, jak moc je to zvrácené dělat z vážných historických událostí rozesmáté choreografované tance. Jenomže potom si vzpomenu, že vlastně vyznávám mantru, ať si každý dělá, co chce, tak asi jo, tak jo, ať si dělají, co chtějí. Mně by se taky nelíbilo, kdyby mi někdo zakazoval překládat svět do vlastního jazyka. ()

D28

Celkom milý príbeh o chlapcoch, pravdepodobne hlavne pre dievčatá.Nie dnešné.Tento muzikál má hlavne zabaviť a chalani svorne tancujú,spievajú a snívajú o lepšom živote.Darí sa im to vďaka prirodzenosti a "vodcovi" v podaní CB.Jeho Jack Kelly je dodnes idolom mnohých vtedajších pubertiačok a jedným z mála Christianovych romantických hrdinov.Ale je to hlavne o sile priateľstva a rodiny a tá sa rokmi ani generáciami snáď nemení... ()

VanTom

No ve skutečnosti se při tej stávce vykořisťovaných kamelotů asi tolik nezpívalo. :) Ovšem právě skvělé, úderné Menkenovy songy plus energická skupinová choreografie (se) do jejich odborového pouličního řádění snadno zapojily; když ve druhé polovině ustoupilo muzikálové křepčení dramatické zodpovědnosti a nerozhodnosti stávkokaza, docela celá historka drhla (v uvěřitelnosti, ehm ehm), nemluvě o davovém, unyle předvídatelném, přešťastném finále. 7/10 ()

papadoce

O Newsies som nevedel, ale už viem. Teda až vďaka Disney+, ale mám rád muzikáli a prišlo mi to teda ako dobrý nápad skuknúť to. Išiel som do toho bez informácií, že o čom a s kým a tak ma množstvo známych ksichtov celkom prekvapilo. No len si to predstavte, spievajúci a tancujúci mladučký Brjus Wejn. Kto by to bol doňho povedal do klučinu. Newsies od samého začiatku pekne odsýpajú a treba povedať, že presne spĺňajú definíciu dobrého muzikálu. Krásne znázornená doba prelomu storočí v New Yorku, kostýmovo vymazlené, typická skupinová muzikálová choreografia, piesne, ktoré sú dôležité aj obsahom, čo viac si môže fanúšik hudobných a tanečných filmov želať. Mňa len mrzí, že záverečných 20 možno 25 minút už nebolo venovaných tak veľmi muzikálu, ale sústredili sa výlučne na príbeh. Tým pádom mi chýbala na konci tá pomyselná čerešnička, ktorá by film urobila dokonalým a niežeby na to nebol priestor, práve naopak. Len nebol využitý. Dám teda 4, som spokojný, a zároveň je mi to trošku ľúto, lebo tak v dvoch tretinách som videl jasný nábeh na päťku. Nevadí. Strike! Strike! Strike! Strike! ()

T2

Rozpočet $15miliónovTržby USA $2,819,485Tržby Celosvetovo $-║ Príjemný film o odboji mladých roznášačov novín proti útlaku mocných, kde príbeh odľahčí prepracovaná tanečná choreografia, dobre napísané dialógy, hravosť scén, vytvorená dobová atmosféra a hlavne tu dominuje skvelé mladé herecké osadenstvo na čele s mladým Christianom Bale. /90%/ ()

• Film je inšpirovaný skutočným štrajkom z roku 1899. Ten sa skončil kompromisom, noviny The World a Journal súhlasili, že od kamelotov odkúpia späť všetky nepredané noviny. (Janega)
  • Na motívy filmu bol v roku 2012 uvedený muzikál na Broadway. (Janega)
  • Skladba „High Times, Hard Times" získala Zlatou malinu pro nejhorší filmovou píseň. (veronica 01)

Hugh Jackman jako král showmanů

Hugh Jackman jako král showmanů

18.11.2014

Studio 20th Century Fox má s australským sympaťákem Hughem Jackmanem velmi plodný vztah. Představitel populárního Wolverinea se objevil už v sedmi mutantích filmech a ještě ho čekají minimálně dva… (viac)