Cunk on Earth

Veľká Británia, 2022, 2 h 24 min (Minutáž: 28–29 min)

Vtipný fiktivní dokument o historii naší civilizace, ve kterém vám Philomena Cunk ukáže, jestli lidstvo za dlouhá staletí udělalo nějaký pokrok. (Netflix)

Sebule

Velké překvapení! Naprosto skvělý humor, ale na druhou stranu to je opravdu i edukativní, výborně vyváženo. Diane si tam naprosto ze všeho a ze všech dělá totální prdel a sám nevím, jestli reakce odborníků jsou nahrané nebo ne. Musím ale říct, že ty poslední dva díly už byly pro mě slabší, už mi ten humor přišel trochu repetitivní, ale jinak skvělá zábava na cca 2 a půl hodiny. Hodnocení: 7,25/10 ()

Missfit

Ani nevím, jak jsem se k tomuto dílku dostal, ale nelituju. Právě to tenké trojmezí mezi trapnohumorem, cynismem a dobře mířeným, pro mnoho lidí určitě naprosto nepochopitelným smyslem pro satiru je zde to, na co nejspíš ostatní komentující naráží. Ne, že by se to místy neobjevilo právě na území trapnohumoru či většího než "zdravého cynismu", ale jako celek to funguje. Nevím, do jaké míry je to práce moderátorky a do jaké míry se drží skript (které teď v souvislosti s Islámem musí přečíst slovo od slova, jelikož jde o citlivé téma...frrrrr, a papír je pryč. *Tento obsah není dostupný ve vašem teritoriu*). Netvrdím, že jde o kdovíjaké zlato, ale musím říct, že valná většina vtipů a nemístných poznámek mě královsky pobavila. 85 % ()

Dadel

Ono se to nezdá, ale i když je to velmi vtipné, je to zároveň i velmi chytré. Ty zdánlivě dětsky hloupé dotazy úplně hloupé nejsou:) Musím si sehnat ty předchozí seriály a filmy s Cunk. Nejlepší moment - dotaz na atomové zbraně a následující dotaz na nejoblíbenější písničku od ABBA. A samozřejmě Jam up the Pump! ()

peetrejr

Cunk on Earth je veľmi podarený britsko "vtipný" dokumentárny seriál, alebo skôr miniséria. Prvá epizóda bola perfektná. Ostatné časti sa už potom držali línie danej prvou časťou. Takže tu bolo veľa sarkazmu, suchého humoru a občas trefných a niekdy aj vtipných poznámok. Niečo ste sa naučili, teda pokiaľ máte 10 rokov a neviete svetové dejiny. Milujem keď sa pýtala vedcov priblblé otázky, lebo tá ich reakcia... na nezaplatenie. V podstate sa mi to páčilo a pol hodinové epizódy boli veľmi čerstvým novým objavom Netflixu. ()

JitkaCardova

Formát je brilantní nápad, samotné vtipy už tolik ne, myslím, že se do těch konfrontací naivní mysli s mainstreamovým pohledem na příběh lidstva vzhledem ke stavu dnešní společnosti a planety, dalo propašovat mnohem víc krutých point, ale zvládla jsem jenom dva díly, tak nevím, jestli je to dál stejně málo výtěžné. ()