Bohatý rančer Bronson se vydal se stádem krav přes Kiowu. Při zpáteční cestě se v městečku Bannock jeho muži opili a při nesmyslném střílení zabili člověka. Šerif z Bannocku si je však později najde a vyžaduje jejich vydání a na místním šerifovi. Ten je však tak závislý na místním "králi" Bronsonovi, že spravedlnost odmítá. A Bronson se pokusí bannockého šerifa podplatit... (oficiálny text distribútora)

majo25

Poctivý western s priehrštím známych westernových hercov, z ktorých boli až na Duvalla všetci starci. Na rozdiel od ostatných klasických westernov mali tu ale títo páni v rokoch svoj význam. Veľmi dobre napísaných charakterov sa zhostila hlavne trojica Lancaster, Cobb a Ryan. Od začiatku po koniec mi film pripomínal zašlú slávu neskoropäťdesiakových westernov a ak toto bol aj zámer autorov, tak klobúk dolu. Samozrejme, strelecké súboje a vôbec akcia vyzerali už novodobo. Ku koncu síce film strácal tempo, ale vyžehlil si to parádnou záverečnou prestrelkou. ()

DaViD´82

Zkazky o tom, že jde do značné míry o Poslední vlak z Gun Hillu v o poznání špinavějším, drsnějším a nečernobílém podání nikterak nelžou. Není tu kladných či záporných postav; snad jen jedna k tomu sklouzává pro svou horkokrevnost. Jinak se to poctivě až do posledních momentů sympaticky drží v šedé zóně "kde začíná/končí právo na spravedlnost a kde/kdy se přílišné až fanaticky zaslepené lpění na liteře překlápí ve vytváření zlé krve s dopady vysoce přesahujícími původní (zlo)čin". Právě spirála činů a následků vtahuje více a více postav, které s původními výtržnostmi neměli co dočinění. A to vše podané skrze skvěle napsané dialogy spíše než přestřelky. Byť i na ty dojde a když už, tak se drží v mantinelech uvěřitelných duelů, do kterých se ani jedné straně dvakrát moc nechce. Stále je to však primárně western, kde často hvízdne nějaká ta kulka, nikoli psychologická studie. Navíc western setsakra dobrý. ()

Martin741

Reziser Michael Wynner /Prani Smrti, Nocni Prichozi/ sa teda nepredviedol v tomto komornom westerne. Dejova linia je mdla a nevyrazna, skor sa zas dostali do popredia charaktery postav. Filmu kraluje Burt Lancaster /Vlak 1964. Letiste 1970, Run Silent Run Deep s Clarkom Gable-om/ a zjavil sa tu aj Robert Duvall /Kmotr, Stalin/. Jo a v 70. rokoch uz westerny mali to najlepsie za seou, prilis poznat lacnu maketu westernoveho mesta, to je tiez minus : 54 % ()

Pohrobek

Šerif Jered Maddox (Burt Lancaster) přichází do Sabbathu, aby zatknul sedmero mužů, kteří nedávno zabili jistého starého muže. Jsou to nohsledi bohatého rančera Bronsona (Lee J. Cobb), jenž je ve městě pánem. Cotton Ryan (Robert Ryan), městský šerif, se zpočátku chová víc než rozpačitě... Dobrý western s vůdčí o potřebě spravedlnosti nevyvratitelně přesvědčenou postavou Burta Lancastera. Zajímavě pojal svoji vedlejší roli i Robert Duvall. ()

radektejkal

Kdo vydrží číst krváky a rodokapsy do pozdního věku (a třeba je i sám psát, jako třeba Josef Váchal), ten se z tohoto "ušlechtilého" westernu asi moc radovat nebude. Jiným, třeba večer po celodenní namáhavé práci v lese, přijde určitě vhod. Jednoduchá příběhová linka, která zaujme i bez nadměrného přemýšlení, lutheránský postoj šerifa/ maršála/ muže zákona/ Maddoxe ("tady jsem a nemohu jinak") a jeho mužný zjev i postoj, spolu s propracovaným scénářem a rutinně perfektní režií, co by lesní dělník (nebo ajťák) mohl ještě chtít (samozřejmě přitom sedí v houpacím křesle a občas si dá něco silnějšího). Zkrátka: když správný film přijde ve správnou chvíli a na správném místě, je to pohoda. ()