Ilkin se obává, že ji její přítel, slavný herec, už nemiluje. Jednoho dne se ho rozhodne oslovit z falešného účtu na sociální síti. Vytvoří ženu, která by jejího přítele možná dovedla svést. (Disney+)

majka02

Našli se mezi dalšími 15 miliony, na společné cestě životem však ze své lásky bolestně vystřízlivěli. Tak prostý je příběh Tolgy a Ilkin, dvou ne zcela prostých lidí. Tolga je úspěšný herec procházející si existenční krizí, jehož očima poodkrýváme absurditu pracovních podmínek, jimž jsou herci v Turecku vystavováni. Vezmeme-li v úvahu boj, který v současnosti digitální platformy a lokální televizní produkce o místní herce skrz pracovní podmínky vedou, působí to celé jako velice úsměvná satira. Tlak kladený na Tolgu funguje jako oslí můstek, který nás postupně vede k hlavnímu tématu celého seriálu, tedy: „Nikdo vás nemůže učinit skutečně šťastným, dokud se nenaučíte být šťastným se sebou sama“. Ilkin kvůli své lásce k Tolgovi přechází hranici logiky i morálky, vše ve snaze podpořit milovaného partnera. Destruktivní následky jejích činů však negativně ovlivní nejen Tolgu, ale v první řadě i ji samotnou. Je to zajímavá ukázka toho, jak každý čin, bez ohledu na ryzost původního úmyslu, může být přijat pouze tehdy, je-li váš protějšek skutečně připraven jej přijmout… Po příběhové stránce se nejedná o nic výjimečného, snaha o překvapivou zápletku je ve skutečnosti dosti čitelná už od samého počátku, avšak ta využitá kinematografie? Srdce mi plesá nad krásou jednotlivých scén. V prvních minutách pilotní epizody se mi v hlavě objevilo heslo „Reklama na lásku“. Každý záběr vyvolává pocit pomíjivého okamžiku, který ale překvapivě s plynoucím časem ne a ne odeznít. Původně jsem zamýšlela, že pro mě seriál bude pouhou kulisou při realizaci důležitějších činností, avšak mé oči se kvůli zmíněným skutečnostem prostě nedokázaly od obrazovky odtrhnout. Musím taktéž ocenit velice chytlavý soundtrack, který se společně s editem pokouší seriál přiblížit západní tvorbě. Mezi světem a námi považuji za velice příjemné překvapení, které sice má své rezervy, ale pohladí po duši. ()

Danikaa

Seriál začína veľkou láskou medzi Ilkin, manažérkou časopisu a Tolgom, populárnym seriálovým hercom. Po štyroch rokoch však ich vzťah začína stagnovať a to hlavne kvôli Tolgovi, ktorý je už unavený z účinkovania v nekonečných seriáloch. Márne čaká na úlohu v dobrom filme a nemá odvahu venovať sa divadlu. Ilkin sa mu rozhodne pomôcť a zároveň oživiť ich vzťah. Jej konanie je však diskutabilné a deštruktívne. Celá séria je výborné spracovaná, so zaujímavými interiérmi, exteriérmi, úžasnou hudbou, kamerou a hercami. Najviac sa mi páčili Zerrin Tekindor, Bugra Gülsoy a samozrejme Demet Özdemir. Prvá séria rozhodne nesklamala. ()