Počasí se úplně zblázní a cestující i zaměstnanci letiště jsou odsouzení strávit posledních pár hodin před Vánocemi společně. (Netflix)

JohnCZ

Z názvu a hereckého obsazení nápadně připomínajícího netflixáckou dvojsérii Home for Christmas by si člověk myslel, že se jedná o nějaké volné pokračování. Nejedná a oba seriály mají společného pouze stejného tvůrce a velmi podobné herecké obsazení. A Storm for Christmas mi ale padlo do noty snad ještě více, jakkoli jsem si vědom toho, že je to ultimátní vánoční limonáda. Líbí se mi ale ten odlišný evropský, resp. norský přístup k romantizaci Vánoc. Žádný nevkusný kýč, žádná přehnaně velká gesta na poslední chvíli. Humorné to sice moc není, ale celým seriálem prostupuje skrze nesmírně sympatické a citlivě zahrané postavy příjemně hřejivá atmosféra a mnoho rozličných lidských emocí, u kterých jsem se rád dojímal. Skutečně mozaika zajímavých a kvalitativně vyrovnaných malých příběhů, přičemž jestli některé zaujmou více a některé méně záleží zejména na samotném divákovi. Osobně mě ale bavily úplně všechny a nezdálo se mi, že by tu bylo něco navíc nebo něco naopak chybělo. Jinak, za mě: klavírista, barman, dárek pro tátu a pán v havajské košili. ()

kolda1990

Milá, dramatická, veselá, smutná, dojemná norská "konverzačka" z uzavřeného letiště v Oslo. Různí lidí, z různých koutů Země se tu zaseknou a začnou se mezi nimi proplétat různé osudy. Milovníci severu poznají rukopis a jistě to ocení. Skvěle napsáno i zahráno. Vánoční atmosféra z toho dýchala, ale ne nijak kýčovitě, ale prostě tak nějak lidsky. Rád jsem se nechal dojímat a asi 4x k slzám:) a to Vánoce nijak neprožívám, ale je fakt, že je to (byla) důležitá událost pro většinu z nás. PS: Skarsgårdovi klobouček dolů, tomu říkám herecká rodina:) ()

Olík

Rozmary matky přírody uvězní těsně před vánoci skupinku lidí na letišti v Oslu….asi je jasné, co nám Ježíšek nadělí. Ten našel lásku, ten sám sebe, ten změnil pohled na svět a ten na svůj život… průhledné, jako čerstvě umytá výloha. Per-Olav Sørensen však tohle přeslazené cukroví umí dávkovat. Přirozeně, citlivě, lidsky. Když využívá vánoční svátky, tak nijak kýčovitě. Když pracuje s emocemi, tak netlačí na pilu. Ani jedna postava či její story není na obtíž, všichni dělají, to co jim jde nejlépe a co je nejlepší pro diváka. V kombinaci sváteční volno-nemoc, splnily Veselé vánice přesně to, co měly a já je zkonzumoval, dalo by se říct, na jeden zátah. ()

SatyR.film

Ako film by to fungovalo viac. Klasický Vianočný príbeh osudov rôznych postáv, ktoré skysnú na letisku v Osle. Tí domýšľavejší budú presne vedieť ako sa všetko bude vyvýjať, napr. chlapec hrajúci na piáne a stroskotaný klavirista. Na navodenie atmosféry fajn, trochu slaboduché ale nie príliš sladké. 50% ()

klukluka

Jako kdyby nestačilo, že si z olympijských her vozí víc medailí, než zbytek světa dohromady…Trochu jsem to hodnocení zaokrouhlil, ale tohle pro mě bylo tak nečekaný překvapení, že jim tu epidemii vánočních zázraků, jíž nelze v žádném případě uniknout, rád a s dojetím odpouštím. Letos už jsem to psal u filmu Prázdniny- roky čekám na pocity, které ve mně kdysi vyvolala Láska nebeská a Veselým vánicím se to téměř podařilo- je to fakt neobyčejně milý, citlivý a v tom nejlepším slova smyslu vánoční. ()