Grimcutty

• USA Grimcutty

Tínedžerka z prímestskej časti a jej malý brat musia zastaviť desivé internetové meme, ktoré ožilo vďaka hystérii ich rodičov. (Disney+)

Flopik

Ak sa o vás rodičia prehnane boja a často sú kvôli  niečomu na vás naštvaní, ukáže sa Grimcutty a zabije vás. Ja  takéto horory kde sa ukáže nejaká príšera celkom môžem. Grim vyzerá celkom fajn a je tam pomerne často. Na jednu stranu je to dobré, na druhú to trošku stratí to čaro. Pozerá sa nato dobre, plynie to rýchlo a má to celkom zaujímavý nápad. Finále nevýrazné a celkovo tam nie je nič, čo by vás nejako nadchlo. Na druhú stranu som videl omnoho horšie kúsky a Grim s prehľadom na 3* stačí. PS: Konečne horor/film, ktorý poukazuje aj nato, že prehnaná starosť rodičov škodí. ()

iXtr3m3

S odretými ušami dve hviezdy. Monštrum nevyvoláva hrôzu, málo gore scén, scenár deravý. Inak to kamerovo vyzeralo fajn, ako klasické teen vyvražďovacie béčko, ale žiaľ to nedotiahlo ani na prachsprostý priemer. Hulu ani Peacocku jednoducho nejde karta a vidieť, že absencia väčšieho budgetu sa neodrazí len na technickej stránke, ale aj na absencii kvalitnejších scenárov. Škoda, držal som im palce, nech trošku nakopnú LGBTI Netflix, ale takto to nepôjde, zmeškali vlak a to taký Amazon napreduje galaktickými krokmi a je úplne niekde inde. Stálice typu HBO či Disney sú už samozrejmosťou. ()

pornogrind

No myslím si, že by takovej Grimcutty nebyl na škodu ani v reálu. S čímž souvisí sebrání veškerý elektroniky tudíž bez přístupu na internet. Už jen pomyšlení na to vyděsí lidi určitě víc než samotnej film. Je prostě pravdou, že v dnešní době se člověk bez internetu pomalu ani nevysere. Teď už k filmu. Když člověk přistoupí na tak absurdní námět tak se to dá. Já bych tenhle film až tak nezatracoval. Za sebe nemůžu říct, že bych se u filmu nějak zvlášť nudil. Přinejmenším prví hodina byla celkem obstojná. Já osobně jsem měl největší problém se samotným Grimcuttym. Jakmile se ukázal v celé svoji kráse tak na mě působil spíš komicky než aby vyděsil. Trochu mi připomínal Jacka Skellingtona z Ukradených Vánoc Tima Burtona. Určitě nejde o nic převratnýho ani extra hororovýho ale jako jednorázovka zcela dostačující. Ať nežeru slabší 3 hvězdy. ()

jefff

Celý ten námět a myšlenka nebyly vůbec špatné. Příběh o Grimcuttym, internetovým monster-memu je originální a mě osobně děsil. V komentářích čtu, že vizuál netvora byl spíš k smíchu, ale mě jeho lehká karikaturnost popravdě děsila. Škoda jen, že tvůrci nebyly o fous schopnější. Z tohohle se dal vytěžit fakt hit, kultovka, série. Ale takhle to ztroskotalo na nepříliš nápaditým scénáři a unylý režii. Fakt škoda. Ale bavilo mě to. ()

AffectedFace

Občas napínavé, ale převážně otravně nudné. To je Grimcutty. Rodičovské anger-issues můžou způsobit záhubu, takže pozor! Fanoušek horor žánru si zde určitě nepřijde na chuť. Jelikož se jedná o rutinní podívanou s lekačky, které nefungují. Ale vzhled samotného Grimíka je působivě přesvědčivý a jeho přítomnost dokáže vyvolat pocity úzkosti (cením použití praktikálnosti namísto CGI). Vizuálně s nižším rozpočtem hezky atmosférické. Soundtrack na začínající skladatelku velmi solidní. Jenže to vše je zabito nelogickým scénářem. Prázdné haly v nemocnici tomu dodaly třešničku. Hlavní hrdinka je nesympatická a proto mi její osud byl naprosto u prdele. Navíc film nemá ani jednu gore scénu. Dvě hvězdy dávám čistě za občasně napínavé scény, které z celé stopáže tvoří zhruba 12 minut a výše zmíněno - prakticky zpracovaného Grimíka. Nedoporučuji. ()

• V čase 01:16:41 zmiňuje Amir (Usman Ally) jména Dylan Klebold a Eric Harris. Jde o studenty, kteří 20. dubna 1999 v Jefferson County (Colorado, USA) zastřelili 11 studentů a zranili dalších 24 osob. Následně spáchali sebevraždu. (pornogrind)