Dobré ráno, Brno!

• angličtina Good Morning, Brno! (festivalový názov)
Česko, (2023–2024), 7 h 52 min (Minutáž: 26–34 min)

Kamera:

Petr Koblovský

Hudba:

Ivan Acher

Jan Kolařík, Zuzana Zlatohlávková, Ondřej Kokorský, Simona Lewandowska, Tereza Volánková, Ivana Hloužková, Slávek Bílský, Vojtěch Hrabák, Roman Slovák (viac)

Dobré ráno, Brno! je osmidílný televizní seriál Jana Prušinovského, který si tentokrát vybral prostředí živě vysílaného ranního pořadu, o němž vypráví s obrovskou nadsázkou. Pořad Dobré ráno to nemá jednoduché. Je to ranní show, jejímž posláním je připravit diváky do nastávajícího dne pomocí dobré nálady. Každý ho zná, ale málokdo na něj soustředěně kouká. Pro několik šťastlivců bývá tento pořad odrazový můstek k další kariéře a pro většinu hrob... Když na Špilberku zhasne noční osvětlení, rozsvítí se v režijní místnosti studia České televize na druhé straně města červené světýlko a společně s ním se rozzáří i oči ostříleného televizního režiséra Mirka Kurše. Se svou televizní rodinou, vlastní už dávno nemá, každý sudý týden bojuje o přízeň vstávajících diváků, kteří spouštějí své televizní přijímače, aby zahnali ranní chmury. Že rána nejsou vždycky dobrá, to ví Mirek, milovník piva a žen, moc dobře. Přes nepřízeň techniky, lidského faktoru, přírodních i hromadných katastrof chce ale všem těm, kteří to potřebují, společně s moderátorkou Radkou a jejím kolegou Cyrilem pravidelně naživo popřát – Dobré ráno, Brno! (Česká televize)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (19)

Dobré ráno, Brno! (2023)

Prostě opravdové osvěžení v českém seriálovém rybníku!!! Námět behind the scenes ranního vysílání prostě geniální a že to začalo fekálním sprostým humorem? No a co, hlavně, že jsem se u toho nasmál. Výborný casting, ale Jan Kolařík si vytesal svůj televizní pomník. ()

Série 1 (2023) (S01)

S01>S02 ()

Epizoda 1 (2023) (S01E01)

První díl dost na sílu - vulgarity, jeden pinďour, fekální humor apod., ale na druhou stranu i vtipné, něco co se odlišuje od běžné produkce, tak nadsadím hodnocení i za Pavlicu a za jedinou hereckou jistotu Kolaříka. ()

Epizoda 2 (2023) (S01E02)

" Taková špatně nasvícená sračka plná ochotníků a lidi to milují, že..." i druhému dílu kraluje Kolařík a já se s jeho hodnocením Četnických humoresek (2001) ztotožňuji.  Jinak druhý díl znatelně šlápl na brzdu, ale furt mne to zajímá. ()

Epizoda 3 (2023) (S01E03)

Jako takhle, já se fakt chtěl pohoršovat nad tou sázkou na fekální humor, kdy se zase ve veřejnoprávní řeší něco s análním otvorem, tentokrát hemeroidy. Jak laciné, jak primitivní, ale ... já celou druhou polovinu brečel smíchy a za to že mne něco takhle rozsekalo musím dát hvězdy a za Jů a Heleho nadsadím 5*. ()

Epizoda 4 (2023) (S01E04)

Ten motiv playlistu geniální, Láďa Křížek rocková megastar z pravěku taky výbornej, ale ikdyž to byl asi nejlepší díl, tak to nebyla taková řachanda. ()

Epizoda 5 (2023) (S01E05)

" Vy jste se narodil ve špatném městě!" ()

Epizoda 6 (2023) (S01E06)

Zlatohlávková jede! ()

Epizoda 7 (2023) (S01E07)

Jan Kolařík si díl o dílu tesá svůj nesmrtelný televizní pomník - má recht lidi nezajímají sražené vlaky oni chtějí pohodu. ()

Epizoda 8 (2023) (S01E08)

Kandidát na nejdebilnější konec roku... dal jsem si lexaurin a začalo mne to bavit za čtyři hvězdy. ()

Série 2 (2024) (S02)

S02 < S01 ... ()

Epizoda 1 (2024) (S02E01)

První díl sice nebyl na hvězdných pět hvězd, ale je to jako by mne polili živou vodou. Tohle přesně potřebuju a Marhoul borec. ()

Epizoda 2 (2024) (S02E02)

Dokonce Borek ...  frčí to správným směrem. ()

Epizoda 3 (2024) (S02E03)

Morávková lepší než v Ordinaci. ()

Epizoda 4 (2024) (S02E04)

škoda, že to opouští making of ranní vysílání a jde to někam do témat mimo studio.. ikdyž Lewandowská top... teda topless. ()

Epizoda 5 (2024) (S02E05)

Kolařík vs pilulky pro koně... o kapku lepší než předchozí díl, ale mezi řádky tam prosvítá cosi smutného. ()

Epizoda 6 (2024) (S02E06)

Zatím nejlepší díl druhé řady , ikdyž ta otesánečnice  mi přišla jako slabší kus. Táhne to Zlatohlávková a Kolařík. ()

Epizoda 7 (2024) (S02E07)

Když je Dobré ráno bez Dobrého rána, tak zbyde slabý odvar... velmi pomalé umírající loučení s takovým seriálovým klenotem. Zatím nejslabší díl. ()

Epizoda 8 (2024) (S02E08)

Možná, že S02 je o pár procent slabší, ale ten závěrečný díl je grandiózní. ()

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

15.01.2024

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

04.01.2024

Ve čtvrtek 4. ledna byly Sdružením české filmové kritiky oznámeny nominace pro 14. ročník výročního předávání Cen české filmové kritiky, které by tentokrát měly vyzdvihnout výrazná česká… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD