Dvojí nasazení

• Nemecko Doppelter Einsatz
Nemecko, 1994, 86x50 min (Alternatívna 90 min)

Rita Lengyel, Sylvia Haider, Konstantin Graudus, Jürgen Schornagel, Max Gertsch, Anna Loos, Anatole Taubman, Peter Kremer, Erwin Leder, Oliver Wnuk (viac)

Jeden z nejdéle běžících německých krimiseriálů nás zavede do hamburských ulic, do okolí přístavu St. Pauli i do vyhlášené čtvrti erotických klubů. Jeho hrdinkami jsou tentokráte dvě mladé ženy policistky. Zkušenější Sabrina Nikolaidou, jejíž jméno prozrazuje řecký původ, a její nová kolegyně Vicky působí v hamburském policejním okrsku a jsou často povolávány k nejbrutálnějším zločinům. Díky ženské intuici a trpělivosti mají někdy lepší výsledky než kolegové a jsou až na neškodné narážky plně respektovány. Zatímco Sabrina představuje drsnější typ, který si v mládí prošel těžkými zkouškami, její kolegyně Vicky jakoby se lépe hodila na přehlídková mola než k zásahové akci. Již její příchod na policejní stanici se neobejde bez skandálu. Hned první den se totiž stane nečekaně rukojmím šíleného únosce. Sabrina rázně odmítne "vetřelkyni" v podpadcích a elegantním kostýmku přijmout jako svého nového "parťáka". Seriál se natáčí již deset let a hlavní představitelka řecká herečka Despina Pajanou, která narozdíl od jejích kolegyň prochází celým seriálem, získala řadu ocenění i velkou oblibu německých diváků. (oficiálny text distribútora)

rozbris odpad!

Ženské a v kriminálce to mi nesedí, chybí tam muž, který by trochu osolil scény, kdy chytají nějakého zlořince (a ne trapné zhození popelnice pod nohy). Jedna žena trochu normální, ale ta druhá taková směska muže-ženy co jezdí na motorce a tváří se drsně. ()

Crocuta

"Sabrina představuje drsnější typ"... to věru představuje. Takovou mužatku aby člověk pohledal a potkat jí v noci v St. Pauli, praštím s prkenicí a zdrhám. A ta její rádobydiblíkovitá parťačka s účesem odkoukaným u ovcí stojí taky za všechny prachy! ()