Vražedné tango

• Česko Vražedné tango (viac)

Vražedné plány v Argentině zkříží ostřílenému zabijákovi tango a vášeň v podání půvabné místní tanečnice Manuely.

John J. (Robert Duvall) je stárnoucí ostřílený zabiják, který se usadil v New Yorku se svou ženou, učitelkou Maggie (Kathy Baker). Je však poslán do Argentiny, aby zde vykonal jednu „zakázku“ – má za úkol v Buenos Aires zabít místního generála. Když pak určený cíl zdrží jeho návrat o tři týdny, tráví John čas s krásnou tanečnicí Manuelou (Luciana Pedraza), která se stane jeho učitelkou tance a zasvětí jej do smyslného světa argentinského tanga. John je zcela uhranut okouzlujícím a tajemným světem, který mu Manuela odhalila, o to krutější je pak návrat do reality, kdy musí čelit úkolu, kvůli němuž sem vlastně přijel. Známý herec Robert Duvall se kromě ztvárnění hlavní role v tomto snímku postaral i o scénář a režii. (oficiálny text distribútora)

jatamansi

Duvalla daboval Švehlík a tak se mi do toho trochu pletl Nicholson. Ovšem jinak mu to mimořádně slušelo, ulízlé vlasy, dokonce i ten směšný culík, culíček, culíčeček. (Pochopí jen ten, kdo dobře čte Merleho.) Že někoho zastřelil v davu jsem skoro nepostřehla. O další práci se hodně mluví, ale divák se nic nedozví o tom koho, kdy a proč. A všechno tak nějak zavání amatérismem. Oběť (stále o ní nic nevíme) spadne z koně a ze tří dnů jsou tři týdny. Tak se alespoň naučí tančit argentinské tango. A to je důvod **, protože jinak je film fakt splácanina bez dějové linie. Filmy, kde se tančí, mám prostě ráda. Kdysi jsem závodně tančila a ta láska ve mně zůstala. Tanec ocením, zvláště tanečníky, s rovnými rameny a pružnými, pérujícími kotníky. No a na Duvalla bylo při tanci i při jeho věku radost pohledět. Jinak termín obchodní schůzka je nádherný eufemismus pro nájemnou vraždu. A konečně po zastřelení „Asi má něco se srdcem“, fakt dobrý. No, nakonec se ostříhal sám. Domů se dostal, všichni přežili, a že nevíme o co šlo, jsou horší věci. ()

manonfire

Tak byla tam vidět snaha splnit si trochu vlastní přáníčko a v jednom filmu si střihnout tatínka, nekompromisního zabijáka a vášnivého tanečníka najednou. Bohužel se však nejedná o napodobeninu True Lies, ale údajně o drama a hlavně všechno tak nějak aby Duvall. Přesto byl ten mišmaš sledovatelný. Jen musíte přehlédnout pár nedomyšleností a minimálně jeden Clouseauovský převlek. Dobrý herec, ale ne příliš sympatická role v thrilleru co není thriller. 50% ()

DrifterSoul

Fascinující zážitek. Mé niterné důvody: (1) Celé to působí jako pomalu plynoucí realistický travelogue; (2) Nádherná hudba a smyslné tango; (3) Sympaticky krásné jihoamerické duo (Manuela) Luciana Pedraza a (její sestra Pirucha) Geraldin Rojas; (4) Dusná a dramaticky napínavá atmosféra. Tedy pokud má člověk dostatek empatie a schopnosti vidět pod povrch věcí.... BTW.: Robert Duvall se s o 40 let mladší Lucianou Pedraza dva roky po dokončení filmu oženil :-). ()

gudaulin

Hodně rozpačitý kousek, který dojel na mizerný scénář, ve kterém se ztrácí dějová niť. Celkový dojem 30 %. Opět jeden z rafinovaně mizerných filmů, které po dlouhou dobu dokážou předstírat, že jsou lepší, než ve skutečnosti. ()