Šesť chlapov - scenáristov dostalo zadanie napísať filmovú poviedku na tému: ako si predstavuješ superženu? Táto nevyčerpateľná studnica ženského sveta dostáva cez scenáristov až nečakane prekvapivé zápletky a vyznenia. Stretávame sa so ženami v rôznych situáciách, ktoré na prvý pohľad nemajú nič spoločné s predstavou ženy v superlatívoch a o to sú poviedky prekvapivejšie... (Continental film)

chemo

"Šesť chlapov - scenáristov dostalo zadanie napísať filmovú poviedku na tému: ako si predstavuješ superženu" Bohužiaľ ukázalo sa, že týto chlapi si superženy predstavujú v dosť sexistickom, patriarchálnom až mizogýnnom svetle. A navyše bez humoru. Jediná ako tak zábavná poviedka je posledná, vďaka Miroslavovi Krobotovi, no akosi je iba o mužoch. ()

Fr

„CO JE TO NORMÁLNÍ… JÁ SI MYSLÍM, ŽE VZTAH JE NORMÁLNÍ, KDYŽ TO OBĚMA VYHOVUJE …“ Bizarní scény z lidskýho života. Prej teda. Moc tomu nerozumím, navíc jsem často znuděnej jako prase. Původně to asi mělo bejt porno, ale volajak sa im to vyšmyklo z rúk…(zřejmě). Je tady pár filmařskejch supernápadů, i scénáristi mají světlý momenty, ale většinou (skoro furt) je to zabitý spoustou píčovin. /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Karol Vosátko na projektu pracoval víc jak 10 let. 2.) Jde o pohled na ženy očima mužů. Vosátko uvažuje, že by udělal pokračování, tentokrát z pohledu žen.  ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  *  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

Bebacek

Včera jsem v Kině Svět v Hodoníně na Kinolinka –⁠ přehlídka českých a slovenských filmů měla čest na slavnostním zahájení uvádět premiéru slovenského povídkového filmu SUPERŽENA (režie: Karol Vosátko). Název může být zavádějící směrem k proudu zhoubných cz-sk romcomů prosáklých šovinismem, ale opak je pravdou. Superžena je nesmírně vtipná, inteligentní, vypravěčsky a stylově hravá (každá povídka má doslova jiný ksicht). Každý segment napsal jiný scenárista (například můj milovaný Miro Šifra napsal tu nejkouzelnější o dívce, která se fanaticky zamilovala do tunelu a Petr Kolečko překvapil humorným skečem o setkání ve vlaku Pražáka v kvádru – Jaroslav Plesl – a brněnského patriota s lahváčama a klobásama – Miroslav Krobot). Dokonce se tam k mému potěšení objeví i největší netopýr na světě z Arsy Versy od Mira Rema! Tatiana Dyková a Zuzana Kubovčíková-Šebová se průběžně vrací geniálními dialogickými výměnami z šatny zákulisí natáčení laciiného porna, kde se před zrcadlem škádlí v intencích česko vs slovenského posměchu. Paráda. Tohle musí sehnat českého distributora!  PS: Po projekci jsem strávila krásné chvilky nad vínem s kouzelnými, milými a vtipnými herečkami Renátou Ryníkovou a Monikou Remia, úžasnou střihačkou filmu Natálií Vosatkovou a talentovaným režisérem Karolem Vosátkem. Díky všem! ()

vitekpe

Je to hrave a pripomene to malicko Zelenkovy kousky z devadesatek. Nejlepsi je povidka s Krobotem ve vlaku. A Zuzana Kubovčíková-Šebová s Dykovou jako pornoherecky, to je taky neco. :) Docela pobavilo, neni to zadny velky umeni, ale film rozhodne nenudi. ()

klukluka

Lepší vstup do roku 2024 než s filmem Superžena jsem si nemohl ani vysnít. Nejlepší Silvestr ever. A neúnavný psavec Petr Kolečko se mi povídkou Marika postaral o záchvaty smíchu. Táňa Dyková v porno spojovácích vynikající a její slovenská kolegyně jakbysmet. Kouzlo nechtěného tentokrát vyšlo na 1000 procent. Rok 2024 is mine! Všetkým vám ďakujem! ()

mira007

Soubor slovenských povídek na téma vyjimečné ženy, přičemž některé story jsou úsměvné, jiné slabé, ale celkový dojem z filmu nuda. ()

septic

nestačím se divit. Pustil jsem si to jako pozadí k nezáživné činnosti s absolutně nulovým očekáváním. První dvě povídky jsem úplně minul s nulovou soustředěností a po dodívání jsem si je musel pustit znovu, abych hodnotil povídky jako celek. U třetí povídky jsem začal vnímat a zbytek jsem nadšený dodíval. Artově balancovaný humor v sexistickém kabátě. Vůbec jsem nepředpokládal, jak mi tohle humorově sedne. Navíc závěrečný Kolečkův počin s Krobotem a Pleslem je naprostá božskost. Vtáhlo mě to zase zpět někam mezi Hřebejkovy Nosnstop lahůdky a Šulíkova Muže se zaječíma ušima. Navíc geniální a povedené vyobrazení (a vcelku nezvyklé na náš kraj). Nejvíc mě potěší vždycky věci, o kterých nečekám vůbec nic a vykouzlí hodně. ()

blondboss

Ale šak ono to nebola až taká katastrofa, akú som si predstavoval. Tento poviedkový snímok je založený hlavne na postojoch rôznych scenáristov k zobrazeniu "dokonalej" ženy a miestami je to ozaj zábavné, niekde aj smutno-smiešne, niekde zas vcelku emočné. Plytký humor sa síce tiahne celým filmom, ale v zásade je to zaujímavá sonda do ženskej duše. Mám pocit značného podhodnotenia, ktoré veľmi nechápem. 60 % ()

Prubner

Nezábavný povídkový film s velmi kolísavou kvalitou jednotlivých povídek. Nakonec nejlépe vycházejí dvě povídky: o dívce zamilované do tunelu a a ta s Krobotem a Pleslem. ()

rigby

Podivná sbírka příběhů, které navíc vznikly v různé době. Jedno ale mají společné, nic zásadního nesdělují, ani jinak ničím diváka neupoutají. Ne, nejsou vyloženě špatné. Snad jenom Marika dovede trochu víc zaujmout, ale to je vlastně už český vklad do tohoto slovenského souboru. ()

Brenda.Ch

Podle mně nedoceněný povídkový film, který nabízí velmi specifický pohled na ženy a svět kolem nich, do kterého zasahuje povedená poetika a naprosto bombastická a dokonalá vizuální stránka, nepamatuji, že bych se setkala někdy s takovým přímo mystickým zpracováním. Vadily mi trochu laciné pornoherečky, jejichž dialogy byly prvoplánové a zbytečně přisprostlé, ovšem pokud to měla být nějaká "alegorie" ženské sexuality - budiž. Celkový dojem velmi dobrý. ()

marai

Z filmu cítiť, že Vosátko je primárne divadelným režisérom. Napríklad to be continued porno poviedka je vyložene mikrodivadelný formát Gunaguovského typu, kde by niektoré hlášky a situácie viac vynikli. Najmä Z.Šebovej chýbalo hľadisko ako sparingpartner, ktorý jej vráti energiu za každý podaný fór a pomôže jej tak na vyšší level. T.Dyková, v čase natáčania snáď ešte Wilhelmová, dokázala s minimálnou no o to efektívnejšou mimikou rozosmiať kino. Naživo by to mohla byť riadna jízda. Na druhej strane, poviedke o tuneli vyložene sedí dokumentárny formát, prestrihy aj hovoriace hlavy. Ok, Kolečko má remeslo zmáknuté, Plesl s Krobotom sú veľkí páni, no to ako vás Klimáček slovami Z.Porubjakovej z čista jasna prepleskne ("...na to sa vám deti vyserú, radšej pôjdu utierať rite do Rakúska.."), si zapamätáte. Možno film úplne nedrží pokope (bridge klip s piesňou od Lucie), ale spoločný motív sa v poviedkach nájsť dá. Hrdinky určite nie sú len objektami. Tie rôzne ženy vedia čo chcú, a hlavne, idú si za tým. Na rozdiel od chlapíka, pri ktorom sa aj vlak rýchlejšie rozhýbe. Dokonca si viem predstaviť, že v určitých životných s*ačkách vás môže nakopnúť aj kompliment od alkáča v podchode." Ako spieva Mňága "Kdo nežral hlínu, ten to neocení." ()

gogo77

3/10 ... ojojojojoj...pan Vosatko si mysli ze moze byt aj reziser... casy kedy sme sa uprimne smialy na Cuky Luky alebo In da house ci Mafianskej rodinke su uz davno prec ... 6 scenaristov a 6 pribehov o superzenach... ja som tam ziadnu superzenu neobjavil...az teda na Zuzanu Šebovu ako pornoherecku ktora vlastne zase len zmenila Cuky ci Luky a preniesla sa do pornopriemyslu... za to su tie 3 body ... okrem posledneho pribehu zvysne nestali za nic ... specialne o zene ktora sa zamilovala do tunela Sitina   .... nuz ... aj chapem ze to hrali.len mesiac a uz aj s tym koncia ()

vlk++

netušil jsem, že jde o slepenec nesouvisejících, pouze zadáním tématu, krátkých filmů, které mají naplnit stopáž celovečerního filmu, ale překvapivě mě většina bavila, Dyková jako pornoherečka, tunel Sitinka, zbloudilá stopařka v chalupě a skvělé duo Plesl - Krobot v kupé vlaku, jenom na film je to málo, ale i tak 2*. ()

Oup

Absolútne fenomenálny bizár art movie nášho beznádejného a svojim spôsobom úbohého bytia.. Počas sledovania som neveril, že je to Slovenská produkcia. ()