Mladík se na psychiatrii sblíží s pěti dalšími pacienty a celá parta si pak během zdánlivě nekonečného týdne poskytuje tolik potřebnou podporu. (Netflix)

jedna_vrana

Mario: „Podle mne mají básníci, umělci a šílenci společnou jednu věc. Nikdo jim nemůže nakazovat, co mají vidět a jak.“ Mladý Daniele skončí na psychiatrii po divokej party a ešte divokejších následkoch svojho konania. Stretáva podivné figúrky vytrhnuté zo života a spoznáva ich príbeh. Pre mňa to bolo osviežujúce smutno – humorné dielo. Bavili ma prestrihy – ako by to bolo, keby všetci šiesti muži boli normálni. A Panenka si to natáčanie musel užívať! ()

yvona

Stručně řečeno - od ničeho k ničemu. Chápu...malé radosti, potěšit druhé, propojení energií a zkvalitní to tvůj život. V blázinci je to snadné ...  o to větší je to pak venku  drsný pád na hubu. Vlastně mě bavil jen Georgio a Panenka si musel jako jediný zase užít natáčení. ()

JB2203

Jestliže se ztotožníme s myšlenkou o podstatě umění spočívající ve vzájemném se přesvědčování o nejhlubším smyslu existence ukotveném v chápání Lásky (Krásy) jako primárního aspektu Boží přítomnosti (idea křesťanské mystiky), pak možno tento seriál vnímat jako navýsost umělecké dílo. Jeho významový přesah je zřejmě odleskem románové předlohy, kterou sice neznám, ale o jejichž kvalitách jsem po zhlédnutí adaptace přesvědčen. Obsah převyšující formu. Příběh smířlivého vhledu, lidskosti a pochopení. Další evropský seriál (Dark, Katla, Curon...), jenž mne utvrdil v tom, že má ještě stále smysl platit měsíční paušál za Netflix. ()

LusiaLu

Názorná ukázka toho, kam lze sklouznout ze zdánlivě dokonalého světa. At už jde o pozlatko sociálních sítí (ona) nebo bezstarostné šňupání s kámoši na diskotéce (on). Jak se může člověku změnit vnímání světa, když se navzdory svému přesvědčení o vlastní normálnosti ocitne mezi blázny. Smutný, ale vlastně hrozně hezký příběh. ()