Mladá žena z malého appalačském městečka uniká z každodenní rutiny hraním nejmodernějších videoher. Je tak dobrou hráčkou, že dostala nový herní systém k otestování... ale zde na ni čeká překvapení. Simulace dává průchod jejím touhám po poslání, romanci a luxusu v něčem, co se zdá být jen hrou... ale co zároveň ji i její rodinu vystavuje reálnému nebezpečí. (Prime Video)

Fr

„NEHRAJETE SIM. OVLÁDÁTE MÉDIUM. TELEPREZENČNĚ. PILOTUJETE TO TĚLO, JAKO BY BYLO VAŠE VLASTNÍ“…  Fajn sci-fi! Celkem hodně budoucnosti a zajímavá současnost. Vizuální stránka téměř dokonalá, bohužel příběh mně extázi nenavodil. Možná za to může i předloha…   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2014 napsal William Gibson, neznám. 2.) Baví mě kyberpunk.  ///  Thx za titule „Filip Drlík a Lucie Musílková“.                 PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  ** ()

JB2203

Účelově zmatená záležitost, o které není radno příliš přemýšlet, paradoxně i přes to, že nás k tomu tvůrci neustále nutí. Na druhou stranu se jedná o docela inspirativní zdroj k četným disputacím vymezeným spektrem protichůdných názorů od: "vždyť je to úplná kravina" až po: "konečně zábavné a dobře natočené scifi." Z hlediska narativní logiky jsem jednoznačně pro "kravinu", z hlediska výlučně diváckého jsem byl víceméně spokojen. Tedy 60%. ()

Marze

Vše začíná v roce 2032. Je to dost nesoudržné s dlouhým budováním seriálobvého světa. Děj se odehrává v budoucnosti a má témata problémů dneška ztrátu soukromí, identita, osobní zodpovědnost apod. Nevíme, jestli se z postavy nevyklube robot. Hlavní postavou je blondánka žijící s bratrem a mariňákem na venkově v Americe blondýnka. Maká od nevidím po nevidím, aby měla na léky pro smrtelně nemocnou matku. Za peníze zaskakuje za bohaté hráče hraní videoher a vylepšuje jim skóre. Je vyslána na mise, kde zažije souboje, svádění, únos. Příkazy jsou ji udělovány v její hlavě. Domnívám se, že se jedná o věrnou simulaci skutečnosti, při níž zažívá skutečnou bolest. Její mysl se ocitá v budoucnosti, v jiné zemi a cizím těle. Tam je zatažena do spiknutí přes kontinenty a časové dimenze. Vadou je rozkošatělost podzápletek, nepřilnul jsem k postavám. Ploše působí i vztah k bratrovi a umírající matce hlavní hrdinky. ()

TheEvilTwin

The Peripheral se vytasilo s tak skvělým pilotem, že jsem blahem doslova skákal do stropu, měl chuť si jej pustit znovu a byl jsem na celou sérii natěšený tak, jako už dlouho ne. S postupem času se ovšem celá série mění v pořadí excelentní – skvělá – dobrá – ucházející a v posledních dvou dílech pro mne, ač to nerad říkám, dokonce nudná. V prvním díle se nastavily pravidla světů jasně a dost poutavě, postavy i jejich herci jsou sympaťáci, akce měla koule a úvodní jatka nájemných zabijáků mě navnadily a naznačily, že se zde teda budou dít věci. Bohužel v průběhu dalších dílů se ale celý svět pomalu začíná rozpadat, pravidla se mění jak se jim zachce, postavy ztrácejí na zábavnosti a chybí mi u nich větší vývoj, akce je velmi zřídkavá (a to je teda na scifi sérii sakra problém) a celé to působí, jakoby tvůrci nevěděli, jak s látkou dále pracovat, přestože nápad a základní premisu mají v malíku. Seriál vůbec nevyužívá těch nejlepších prvků (propojení válečných kamarádů, background k události, která zničila svět, pracování s časovýma paralelama...) a poslední díly jsem už pak vyloženě trpěl, děj se vyvíjel strašně pomalu, nudně a nezajímavě a interakce postav byla úplně nesmyslná. Jeden z neskutečně nasrávajících kvalitativních propadů a pro mě osobně obrovské zklamání, protože úvod byl prostě úplně jinde než samotná zakončovačka. Takhle hořký konec pak dramaticky kazí dojem celého „fajn“ budování seriálu předtím... ()

Arsenal83

Seriál, ktorý prichádza s výborne vymyslenými vecami, ale aj strašnými komplikáciami a veľa postavami, ktoré sa majú skrútiť v jednom klbku, avšak po finále prichádza poznanie, že toho bolo nadmieru veľa. Materiálu na možno plnú prdel sérii a nakoniec nič z toho - uzavretá alebo skôr polouzavretá záležitosť. Mne je to jedno, nie je to celkom môj žáner, ale keď sledujem seriál, očakávam vysoký nárast pútavosti a nie samé dialógy obohatené zbytočnými karate výstupmi a hlavne nie veľa otvorených liniek, ktoré ostanú zabudnuté. ()

• Vo februári 2023 Amazon oznámil pokračovanie seriálu v druhej sezóne. 18. augusta 2023 však bola druhá sezóna definitívne zrušená z dôvodu štrajku hercov a scenáristov v Hollywoode. (Arsenal83)
  • Seriál sa natáčal v mestách ako Asheville, Marshall, Weaverville, Sylva a Burnsville (Severná Karolína, USA) a Londýne (Anglicko, Veľká Británia). Natáčanie seriálu trvalo od 3. mája 2021 do 5. novembra 2021. (Arsenal83)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD