Mladá Anzu si užívá život bez závazků a lásku vůbec neřeší. Jenže pak zasáhne malinkatý čaroděj a z jejího života je rázem romantická komedie plná všech možných klišé. (Netflix)

Thalin

Líbila se mi ta myšlenka, ale zpracování pokulhává. Jak tu padlo, prostě slátanina. Místy to bylo i vtipný, ale hlavní problém je ta šílená uřvanost (ta holka snad neumí minutu mluvit bez jekotu nebo řvaní) a hrozná přehnanost v prakticky každé situaci. Až moc často tu humor hraničí s  hroznou dětinskostí. Dvě hvězdičky (spíš tak jednu a půl)  dávám jen za ty občasné, překvapivě dospělé, reakce a chování, ale těch je tam minimum. Právě na úkor těch hloupých a dětinsky vyhrocených. ()

davesvo

Hodně porovnatelné s rent a girlfriend.. míchají se tu vážné a komediální prvky a to ne moc dobře.. vychází z toho taková zvláštní slátanina, při které jsem se ale párkrát přisihl u hlasitého smíchu, který byl ale spiš z trapnosti, než z toho, že by to fakt bylo vtipné a ta otravná plyšo-kouzelnice tomu také moc nepřidávala.. ve výsledku to ale byla celkem fajn komedie, kterou jsem si, hlavně díky účinným cliffhangerům a soucítěním s hlavní postavou, docela užil.. 4/10 ()

cesmine

Nápad mě zaujal, ale provedení bylo neskutečně slabé. Byla z toho nakonec fakt cringy slátanina, díly byly nevyvážené, vždycky se načlo zajímavé téma z historie některé z postav, ale nijak to nepokračovalo a pak už se najednou blížil konec, tak se museli rychle začít věnovat onu hlavnímu ikemenovi, který byl v seriálu akorát na začátku a jinak jen občas prošel a nedělal nic zajímavého, kvůli čemu by snad hrozilo, že by si ho hlavní hrdinka, já, nebo kdokoliv jiný měl oblíbit. Navíc nějak nemám v oblibě otravné plyšáky, jako byla Riri. Připomínala mi toho obnoxious medvěda z Science fell in love. Jednu hvězdičku dávám za to, že mě občas mile překvapilo, jak se k sobě postavy chovaly s respektem, to bylo na středoškoláky velmi dospělé a cute. But then again - není to docela bare minimum? ()

darthvader77

Nejnápaditější komedie se silnou unikátní hlavní hrdinou do které se může člověk snadno vcítit. Totálně si to vytírá prdel se všemi stupidními klišé romantického anime a vůbec romantického žánru celkově, což paradoxně dělá intimní scény mnohem šťavňatější a chemie mezi postavami ostřejší. Ke konci série trochu moc přepnutí do vážné problematiky, ale i tam se řeší témata, která speciálně v anime celkově málokdo nakousne a bylo zajímavé to vidět. Obrovská hanba, že tolik sraček dostane dékady dlouhé série, ale tenhle ten mistrovský kousek je utnut po jedné sérii. Rie Takahashi má záběr jako kráva vůbec bych nepoznal že Megumin a Anzu dabuje stejná dabérka. Riri byl dokonalý absolutní cinema. ()

Jeoffrey

Romantika na zabití je docela fajn bláznivá romantická komedie i když… Humoru je tu spousta, ale vtípky až příliš často balancují na pomyslné hranici mezi vtipným a pitomým, že se až nemůžu rozhodnout, co z toho tu převažuje. Některé nápady a způsoby, jak si seriál dělá legraci z klasických romcomových klišé, jsou vážně hodně povedené a pobavily, ovšem na druhou stranu se seriál sám mnohým klišé vyhnout nedokáže, takže ve výsledku někdy mile překvapí a jindy jsou mnohé představené situace až neskutečně průhledné a divák znalý japonské tvorby přesně tuší, co bude následovat. V těch vážnějších pasážích si autoři berou hodně zajímavá témata, dokonce s nimi i pro mě docela obstojně pracují, a tak jsem si třeba samotné finále poměrně užil, ale i tady jsem narazil na postavy a jejich chování, které na mě působily někdy hloupě, jindy ne zrovna uvěřitelně. Romantika tu je taky, díky námětu je tu tohle téma logicky neustále nějak propíráno, ale na opravdové romantické momenty, z kterých bych cítil napětí anebo na nějaký romantický posun někam, je seriál tak nějak skoupý. Jasně, je to záměr, a tedy to má svoji logiku, ale ve výsledku to celé pro mě dělá z romantického seriálu spíš jen další reklamu na přátelství, což mě trochu mrzí. Stejně tak snad každá důležitá postava, která tu je, má nějakou charakteristiku, kvůli které jsem si jí dokázal oblíbit, ale zároveň i něco, čím mě dokázala časem trošku štvát. Běžná animace mi přišla spíš průměrná, ale musím ocenit, kolik pro anime tradičních komediálních animačních prostředků autoři použili a jak bohatá byla škála různých pitvořivých výrazů hlavní hrdinky i fakt, že kýčovitá 3DCGI animace použitá pro obrázky z pomyslné dating hry (které jsem si všiml už v traileru) byla špatná vlastně zcela záměrně. Takže Romantika na zabití je docela fajn bláznivá romantická komedie, s kterou jsem v klidu zabil jeden den, občas se dobře zasmál, i něco k zamyšlení by se tu možná našlo, ale bohužel to pro mě nebyl tak silný zážitek, že bych si ho cenil na 4*. Jinak pokud někdo zvládne dát si panáka pokaždé, když v seriálu zazní slovo „ikemen“ a to včetně endingu a celé to nějak ještě dokáže zdokumentovat, tak má u mě flašku dle vlastního výběru…6,4/10 ()