Júša Party o cuihó sareta Beast Tamer, saikjóšu no nekomimi šódžo to deau

• Japonsko 勇者パーティーを追放されたビーストテイマー, 最強種の猫耳少女と出会う (viac)

Rein je krotitel divokých zvířat a bývalý člen party hrdinů, jejichž úkolem bylo najít a porazit pána démonů. Mladík věřil, že svými schopnostmi alespoň trochu pomáhá svým přátelům v jejich boji, ovšem ti mu jednoho dne řekli, že je neschopný, že je už nebaví ho neustále zachraňovat a že má vrátit veškeré vybavení, které mu na výpravě dali a jít si svojí cestou. Rein dlouho přemýšlel, co bude dál dělat, a nakonec se rozhodl pro dráhu dobrodruha, ovšem ve zdejší gildě poměrně rychle zjišťuje, že ani tady nemají o krotitelích zvířat příliš vysoké mínění. Přesto však dostane mladík šanci a vydá se na první nové dobrodružství, tím je jednoduchý test, který má prověřit, jestli na tuhle novou práci má. Během své výpravy za zabitím deseti goblinů a nasbíráním nějakých těch léčivých bylinek se mladík potkává s dívkou, kterou se pokusí zachránit od útoku strašlivého monstra. Ovšem brzy se ukazuje, že tahle dívka jménem Kanade si dokáže poradit snadno sama. Je totiž jednou z klanu Nekorei, kočičích duchů, mocných a dokonalých stvoření, která vládnou obrovskou fyzickou silou. Mezi dvojicí přeskočí jiskra a Kanede nabídne Reinovi, že tím, že je vlastně z části zvíře, mohl by se pokusit jí zkrotit, čímž by se mezi nimi vytvořilo magické pouto a ona by mu pak pomáhala na jeho výpravách. Vše se podaří, a navíc se i ukazuje, že Rein není jen tak obyčejný krotitel divokých zvířat. Tím začíná Reinova nová cesta plná dobrodružství a setkání s dalšími tajemnými stvořeními. Mezitím parta hrdinů, ti, kteří se Reina zbavili, postupně zjišťují, že to byl dost možná velký omyl… (Jeoffrey)

Skeewe

Velmi pohodová podívaná a relax. Fakt mi dost potěšilo, jakým způsobem je vysvětlen význam sprostého slova "hrdina". Od teď to budu používat na označení tvorů pod ůrovní exkrementu. Celková sestava harému ladí a doplňuje se, nemám problém si seriál pustit znovu. Cool hlášky v situacích kdy je Rein naprosto bezelstně přesvědčen, že to co právě udělal je normální a běžné pro každého krotitele či jeho vesnici, ačkoliv je naprosto OP (připomíná mi to Milu s jejím vysvětlením "rodiné tajemství" . Jediná vada, která by se dala najít je, že není pokračování. Ale snad se někdy dočkám. ()

Jeoffrey

Na to, že je Beast Tamer v podstatě taková solidní hromádka klišé a harém, kde hlavní hrdina chytá holky jak Ash pokémony a po pravdě ani není moc těžké najít tu nějaké ty nedostatky, tak musím říct (ke svému vlastnímu překvapení), že je to nakonec docela sympatická podívaná. Rein je sice další z mnoha Mirků Dušínů na anime scéně, ale aspoň je to taková ta lepší varianta, která není svojí dobrotou otravná, ale spíš docela milá. Takže jsem mu dokázal fandit, přát mu ty jeho nové kamarádky a rodinné zázemí a sice mi na konci první řady žádná slzička neukápla, ale měl jsem po dokoukání poměrně fajn pocit a pevné přesvědčení, že tohle je ten případ harémové fantasy, kde bych se i podíval na druhou řadu. Zase by se tu dalo debatovat o tom, jak je hrdina OP, že nečekaná řešení mnohých problémů ve stylu „tohle přeci krotitelé příšer z naší vesnice běžně umí“ (což by bylo kvitováno smířenými výrazy všech dívek, že to vlastně není normální), působí, jak když si je scénárista tahá ze zadnice. Stejně tak způsob získávaní hrdinových schopností z jednotlivých dívek, sice to dává jakž takž smysl, ale není to nijak originální a povedený koncept, spíš jen taková snadná berlička. Na druhou stranu se ale zase asi musí uvést, že i když tu má hlavní hrdina na konci opravdu solidní harém, tak v něm zatím není žádná postava, která by mě otravovala, nebo kterou bych musel nějak obtížněji skousávat, spíš naopak, jde o docela pohodový vzorek anime slečen. Jasně, nejsou to nějaké složité osobnosti, po pravdě – kdybych v nich chtěl hledat nějakou hloubku, tak po vteřině narazím na dno, ale každá má nějaký ten svůj zajímavý nebo smutný příběh, a tak se k nim dá i poměrně jednoduše vytvořit nějaký vztah. Docela tu v celé té skupině i funguje vzájemná chemie a celé je to pak, jak už jsem napsal, prostě tak nějak fajn. Další věcí, co se dle mého povedla, je zdejší záporák / hrdina. Není těžké jeho a celou jeho partu prostě nemít rád, chovají se opravdu nesnesitelně, ale třeba na rozdíl od hrdinů v Tate no Yúša aspoň nepůsobí jako totální pitomci. Spíš naopak, Arios umí být i trošku záludný a podlý, což v kombinaci s jeho vystupování způsobuje, že jste zvědavý, jak to s ním nakonec dopadne a říkáte si, že si jeho případný finální trest nejspíš i užijete. Stejně tak je zajímavá otázka, jestli někdo z Ariosovi party dojde v budoucnu nějakého prozření a případně vykoupení se. Ve výsledku jsem překvapený, od Beast Tamera jsem neměl v úvodu žádná velká očekávání, spíš jsem počítal, že dopadne bídně, třeba jako farmář z téhle sezóny a spousta dalších nenáročných fantasy harémů v sezónách minulých a o to víc jsem překvapený, že to ve výsledku nebyla špatná show, sice ani nic geniálního a pořád tam je hodně nedostatků, klišé, sem tam i nějaká ta repetitivnost, ale na 6/10 to ode mě má určitě a jestli bude druhá řada, tak se podívám. ()

DaweForeman

Další čistokrevné fantasy s klasickým povoláním Beast Tamera. Trochu mi přijde, že tohle sbírání různých společníků je trochu starší žánr, kterého se autoři už moc nedotýkají a tak je příjemné to opět zase vidět. Anime má trochu vážnějšího ducha ve stylu vyhoštění hlavního protagonisty z "hrdinské party", který pak musí začít komplet odznova a musí čelit neustálému zesměšňování od nich. Ale obecně bych to zařadil jako takovou příjemnou pohodovku s různými dobrodružstvími a ucelováním vztahů s jednotlivými společníky. Objevuje se tu také akce a nějaké to drama, ale nemá to zrovna velice vážný charakter, jak tomu je u jiných anime a tak to může sledovat skoro kdokoliv. Hlavní protagonista je trochu kamenem úrazu, kdy sice je chováním příjemný, ale bohužel má klišovité natvrdlé chování. Každopádně se těším na další pokračování, kdy tohle vydalo tak za intro, kdy se člověk tak nějak sžije se světem a pozná jednotlivé obyvatele. Po animační stránce je to velice pěkné a hudební taktéž není špatná. ()

Elerrina

Ultimátní harémovka pojatá tentokrát ve stylu pohádky. Krotitel zvířat Rein je neodolatelný cukroušek, holky měknou jako máslo jen se na něj podívaj, všechny do jedné jím chtějí být "zkroceny" a jako bonus navíc nemusí levlovat, protože s každým tím kontraktem získává sílu dotyčných kouzelných dívčin (které jsou navíc povahově charakterizovány svou druhovou příslušností, tedy kočka, dračice, víla, atd.). No, neberte to. Kresba je pěkná, záporák příjemně netradiční a docela dobře se na to kouká, ale v zásadě je to zas jen hromádka otřepaných klišé o neporazitelném hrdinovi, který buď s prstem v nose zachraňuje den nebo plká se svou rovněž neporazitelnou holčičí suitou v oparu pohádkově idealizovaných vztahů. 50% ()