Čo s tým má láska?

• Česko Láska podle plánu (viac)

Hlavná hrdinka Zoe (Lily James) žije v Londýne, živí sa natáčaním filmov a rieši rovnaký problém ako väčšina z nás: Ako nájsť v dnešnom svete trvalú lásku? Tinder jej zatiaľ nepriniesol nič iné než množstvo trapasov, niekoľko nepodarených rande a celý zástup tých nepravých. Jej svojrázna a sarkastická mama v podaní skvelej Emmy Thompsonovej by už svoju dcéru rada najradšej videla pod čepcom, Zoe však všetky matkine pokusy o dohadzovanie „milých“ a „dobrých“ kandidátov na budúceho zaťa jednoznačne bojkotuje. Zoein kamarát z detstva Kazim (Shazad Latif) to skúša inak. Po viacerých neúspešných vzťahoch sa rozhodne nasledovať príklad svojich rodičov a zvolí si cestu tradičného, vopred dohodnutého manželstva. So svojou nastávajúcou, ktorú mu vybrali rodičia, sa má tvárou v tvár stretnúť až na samotnej svadbe. Bude to láska na prvý skype...? (Bontonfilm SK)

Streeper

Šíleně moc jsem se na ten film těšila, snažila jsem se ho najít všude na internetu bez úspěchu, ale naštěstí při zpáteční cestě z dovolené ho měli v nabídce v letadle. Možná jsem byla natěšená až moc a očekávala jsem od toho příliš, protože nakonec jsem docela zklamaná. Není to vyloženě nic originálního, vlastně už ze začátku je jasný, kam hlavní představitelé směřují a jak to skončí. Emma Thompson tady nedostala tolik prostoru kolik by si zasloužila a celkově ani nevím, proč tam hraje. Naštěstí oba hlavní představitelé jsou sympatičtí, takže se na to dalo koukat, ale příběh jako celek je nudný a nezajímavý. ()

Lacike

Príjemná exotická romantická jednohubka, tentoraz z prostredia komunity Pakistancov žijúcich v Anglicku. A samozrejme sa pozrieme aj do Pakistanu. Samotná zápletka nič extra originálne. Ústredný pár sa kamaráti od detstva, ale zase musí uplynúť skoro celá stopáž, kým pochopia, že sa milujú. Preto okrem sympatickej Lily, absolútne zbytočnej Emmy, najviac zaujme práve tá Pakistanská kultúra. Proste na jedno pozretie ok. 5/10. ()

castor

O Shekharu Kapurovi, který svůj zájem o historii dvakrát demonstroval Královnou Alžbětou či výpravnými Čtyřmi pírky motajícími se okolo symbolu zbabělosti, určitě nelze říct, že by byl zrovna produktivní. Za kameru se nežene (buď mu producenti nevěří, nebo nenacházel „správnou“ látku) a vrátil se až po mnoha letech s průměrnou romancí, kterak partnera po zbytek života vybírají rodiče, prostě příběhem s hodnotami, které jsou nám poměrně vzdálené. Snad navždy sympatická Lily James už by se nebránila založení rodiny, ale opačné pohlaví si k sobě moc nepřipouští, navíc jí spoustu času zabírají její dokumentaristické aktivity. A když se pákistánská rodina jejího nejlepšího kamaráda rozhodne kvůli víře pro asistované hledání synkovy ideální manželky, hodlá tenhle pro ně tradiční krok sledovat pohledem kamery... Humoru je málo, vyloženě milých momentů taky. A i když se na to celé docela dobře dívá, nejde o nic, co bych si chtěl někdy pustit znovu. PS: Chlapík sedící v letadle vedle Emmy Thompson, vypadá jak indická verze George Clooneyho. ()

silentname

V princípe je "What's Love Got to Do with It?" ďalšou pohodovou britskou romantickou komédiou, ktorá vám svojimi momentkami vyčaruje úsmev na tvári. Nedá sa povedať, že je to nejako vysoko inteligentné, alebo, že by to búralo štandardy romantických komédií, no rozhodne to za to jedno pozretie stálo. Je tu niekoľko skvelých momentov, ktoré ma fakt pobavili a mnoho z toho plynie hlavne vďaka skvelej Lily James, ktorá do toho filmu dala snáď celé svoje srdce. Jej postava ma bavila, mala skutočne dobré hlášky a okrem toho svoje vlastné príbehové úpravy starých známych rozprávok. Najviac ma asi pobavila tá o Popoluške, nakoľko sama jednu mala možnosť hrať. No film sa nebráni ani citlivejším témam a zvláda asi všetko čo je potrebné zvládnuť schopne. Nie je to nudné, nie je to únavné a hoci sa počas filmu dočkáme veľkého množstva starých známych klišé, ktoré poznáme tak práve zmysel pre humor, ktorý film má ho zachraňuje a dáva mu svoj skvelý šarm. Dajte mu šancu. Najmä ak máte radi romantické komédie. Môžete byť prekvapený zo solídneho kúsku. Hodnotenie: B+ ()

Vančura

Jméno režiséra (a hlavně jeho dosavadní filmografie) ve mně moc důvěru nevyvolávalo, ale stejně jsem to chtěl vidět kvůli Lily James, která mě kdysi okouzlila v Popelce. V tomto ohledu mě dost otrávilo obsazení jejího hereckého protějšku, protože Shazad Latif s ní tvoří pár více než nesourodý, a pokud jde o Emmu Thompson, její filmovou matku, ta aspiruje na nejotravnější filmovou postavu všech dob (skutečně si nevybavuji, kdy naposled mě někdo ve filmu tak iritoval). Jinak pokud jde o děj, je to samozřejmě dokonale předvídatelné od začátku do konce, a navíc otravně dlouhé, protože sledovat skoro 2 hodiny film, kde přesně víte jak dopadne, je prostě úmorné, a osobně jsem si u toho jen prohloubil averzi k současným romantickým komediím, které aktuálně považuji vedle hororu za asi nejpokleslejší žánr, což mě mrzí o to víc, že jsem ho kdysi měl moc rád. ()

• Rola Emmy Thompson bola vytvorená na mieru práve pre ňu. Scenáristka Jemima Khan povedala, že vždy chcela, aby sa herečka stala jej matkou, a tak jej napísala v tomto filme rolu. (Arsenal83)
  • Zoe rozpráva deťom pri ich strážení klasické rozprávky v prerobenej verzii. Prvou z nich je "Popoluška". Predstaviteľka Zoe, Lily James, si zahrala vo filme Popoluška (2015). (nirvana91)