V jednom kouzelném světě, kde vládne meč a magie, existuje klan Černých Koček. Jsou to bytosti, které se podobají lidem, ale mají jisté kočičí znaky jako třeba ouška a ocásek. Ve zdejším světě jsou však příslušníci tohoto klanu utiskováni, zotročováni a zabíjeni, protože je všichni považují za podřadný druh, který se ani nedokáže řádně vyvinout. Jednou z takových je i Fran, mladá dívenka, která upadla do otroctví a každý den těžce dře pro své kruté pány. Podvědomě však touží po svobodě, síle a možnosti někam rozvíjet své schopnosti.
Ve stejném světě se také nachází jeden magický meč s vlastní vůlí, je v něm totiž uvězněná duše jistého muže z Japonska, kterého jednoho večera porazilo auto a když znovu nabyl vědomí, tak byl prostě mečem zapíchnutým v podstavci uprostřed pustiny. Naštěstí má jakožto magický předmět i spoustu nejrůznějších schopností, jako třeba levitaci, ale především vlastnost absorbovat z mrtvých nepřátel vše, co ho posílí a díky tomu získávat nové zkušenosti a dovednosti. Tento meč si během pár měsíců zvýšil veškeré své statistiky zabíjením monster v nejbližším okolí a stal se tak opravdu mocným předmětem, ovšem i ta nejsilnější zbraň, pokud jí nemá kdo používat, se může cítit opuštěně.
Osud tomu však chtěl, že se cesty odvážné otrokyně a kouzelného meče jednoho dne protnuly a pro oba tak začalo velké společné dobrodružství… (Jeoffrey)

Elerrina

Zdařilá a dobře odsejpající akční jednohubka, která je zajímavá pouze tím, že titulní představitel postupně zaujme postavení věrného sidekicka a na post hlavní hrdinky se posune holčina, která by ve hře byla NPC postavou. Ve výsledku tak dostaneme girl power story se vším všudy, co k tomu patří - včetně toho, že většina účinkujících chlapů se dělí na neschopné pitomce, které je třeba zachraňovat a agresívní pitomce, kterým je nutné dát za vyučenou. O řemeslné zručnosti scénáristů ovšem svědčí i to, že málomluvné a silně motivované Fran je snadné držet palce i tehdy, když někomu usekává končetiny jednu po druhé. Škoda jen, že ten svět celkově není nijak zvlášt zajímavý. Hodně slabé čtyři. ()

DaweForeman

Upřímně mě osobně tohle anime moc nezaujalo. Důvodem je hlavně to, že znám mangu, která mi přijde lepší a tohle animované zpracování mi prostě nesedlo. Tím ale nechci ostatní odradit od sledování, kdy stále můžu tvrdit, že tohle stálo za to to alespoň jedno shlédnout, když člověk nemá co sledovat. Je to jedno z dalších anime o reinkarnaci ve fantasy světě s tím, že se od ostatních liší trochu jiným podáním než obvykle. Člověk se tak může vydat na další dobrodružství v jiném světě plné strastí a slastí. Příběh má trochu střední cestu, kdy to není pohádka, ale ani nic drastického, přesto si to dokáže užít i starší publikum na pohodu. Pár mínusů, které mi osobně na celkovém zpracování ale nesedly je ona "mladá" hlavní hrdinka a přehnanost všech těch různých schopností. Po animační i hudební stránce je to bych to hodnotil jako lepší průměr. ()

Hees

Tento počin je až záhadne dobré anime, ktoré je vlastne o meči a Fran, aj keď čím som to dlhšie pozeral som mal pocit, že vlastne meč je tak trocha menej dôležitý ako samotná hlavná hrdinka. Fran je tiež dosť divný charakter čo sa týka jej vystupovania v anime je dosť často nepredvídateľná, ale má šťastie je totiž ochránená svojím Shishou (niečo ako učiteľ v Karate kid filme). Tak následne teda meč pôsobí ako mentor a ochranca zároveň a chráni hlavnú hrdinku, čo je naozaj veľmi zaujímavé. Isekai anime sú vždy na jedno kopito v tom, že hrdina, ktorý je prenesený do nového sveta je proste príliš OP, príliš silný, ale tu to bolo výborne inak premostené do toho, že vlastne silu získavala Fran a takáto zmena je naozaj osviežením. V Tensei shitara Ken deshita dostanete naozaj veľa akcie a tak teda je dôležité myslieť na to, že toto anime veľmi svet nevysvetľuje a ani nie je nejakým budovateľským anime, kde by hlavný hrdina staval nejaký nový svet. V tomto prípade ide skôr o naozajstné RPG levelovanie hlavnej postavy a tak isto meča a získavanie nových skúseností a rôznych nových schopností pre oboch hlavných hrdinov. Ako som už spomenul okrem veľa akcie dostanete aj nejaký guildový systém a tak isto systém dungeonov, ktorý je naozaj známy hráčom MMORPG hier. Takže ak chcete, aby niečo malo veľa akcie a čo najviac sa snažilo nejako priblížiť vo svojom sústredení hernému zážitku z hrania MMORPG tak toto možno môže byť pre Vás. Zaujímavých záporných hrdinov, ktorých by anime budovalo vôbec nečakajte a ani nejaké super dobré vedľajšie postavy, aj keď podpriemernými Nell či Amanda tiež rozhodne nie sú a súboje sú celkom dobré. ()

gumbo

1.řada Tohle anime jsem pořád přehlížel, protože už ten název 🤦‍♂️ mě nelákal. "Hlavní hrdina je meč? To bude blbost." jsem si říkal. O to více jsem byl překvapen z toho co jsem dostal. Ono to totiž neustále překvapuje a vybočuje ze žánrových klišé. Náš hlavní hrdina tu totiž vlastně není ústřední postava (ale ono to I dává logiku, když je to meč 😁) a je učitelem/ochráncem hlavní hrdinky Fran. Fran je ústředním motorem příběhu zejména proto, že její kombinace naivní holčičky a drsné bojovnice je skvěle namixovaná. A jelikož se tu umírá a utrhané končetiny nejsou výjimkou má to i tu správnou dávku nebezpečí. Navíc nechybí humor, který je celkem uměřený (nejčastěji je vtip postavený na tom, že Fran s kamennou tváří reaguje na něco co všechny ostatní přivede do úleku). Animace je určitě nadprůměr. 80% | SPOILER Chci víc! Jelikož jsem proletěl předlohu, tak chci druhou řadu s nekromanty Lich Kingem a třetí s piráty a královskými intrikami. KONEC SPOILERU | P.S. A jako bonus navíc tu je po dlouhé době něco, co dokáže ocenit kvalitní curry stejně dobře jako to uměl Lister. ()

Ymbecill

Dobré, ale rozhodně nijak mimořádné. Hlavní kvalitou je slovní humor v podání protagonisty, který tentokrát hraje druhé housle. Frajer se skutečně reinkarnoval jako kouzelný mluvící meč. Nějaké napětí se sice občas objeví, nicméně seriál vám nedá důvod, abyste se o hlavní postavy báli... protože MC se během první epizody "přefarmí" a po zbytek stopáže představuje učitele a ochránce jisté prepubertální "kočkoholky"... samozřejmě. Příběh je zatraceně jednoduchý, hodí se na odreagování (slušný vyprošťovák po nějakém vypjatém anime typu Re:Zero). Fan-service 3/9... většinou se jedná o loli+kawai, situace, kdy si ženské postavy protagonistku tisknou k srdci a dvojsmysly typu "zasunutí meče do pochvy". Za mě otravné, ale pokud se vám líbí Slime, přijdete si na své. Na rozdíl od něj se zde občas používají vulgarismy, které show dodávájí "dospělejší nádech". Nejvíce na seriálu táhne jeho premisa - reinkarnace jako "myslící zbraň". Zároveň v tom vidím pravdepodobně nezamýšlenou referenci na knihu Barva kouzel (Terry Pratchett), kde vystupuje "nerf-nutá" verze zdejšího hlavního hrdiny. Podtrženo sečteno: "Dobrý oddechovkový isekai pro fanoušky kočkoholek". 7/10 ()