Ctižádostivý umělec Jabari lavíruje mezi úspěchem a láskou. Přestěhoval se totiž do vysněného bytu na Manhattanu, kde mu do oka padla holka odvedle. (Netflix)

M.i.k.e

Kid Cudi si k novému albu nadělil vizuálně skvělý ovšem příběhové ne úplně strhující romantický devadesátiminutový videoklip. Jeho hudba sem skvěle zapadá a i když bych jí normálně úplně minul, díky tomuto bych se nebránil tomu si jeho album poslechnout. Jeden z těch případů, kdy forma jednoznačně válcuje obsah...70% ()

Algernons

Velmi klasická romanťárna o dvou afroamerických umělcích z New York, avšak solidně a poctivě napsaná, avšak pozvedá to hlavně forma. Spider-Verse být zásadní pro animační svět a tohle je další důkaz. Vizuálně hravý a opojný dílo, které jen nekopíruje styl, ale inspiruje se ním a jde si i svou cestou. Postavy umělci tomu jen napomáhají, tyhle hravé animační hrátky sedí do pohodové hudby režiséra Kida Cudiho. Ve výsledku je to velmi pohodový romantický animák, který má cenu vidět hlavně kvůli té animaci. Avšak k dokonalosti tomu chyběl inovativnější a hlavně upjatější scénář, který by více zhodnotil jednotlivé sub-ploty a postavy a také lepší framerate animace, která je dost sekaná, dá se na to zvyknout i přes vyrušující plynulý pohyb aut. Je škoda, že to není plynuleší, pak bych možná dal i o bodík navíc, takto 7/10!  Ps.: Někomu by mohlo vadit, že film obsahuje netabuizované hulení trávy, rapovou hudbu a dost optimistický pohled na svět a život v New Yorku. ()

dO_od

// Kdyby Paralelní světy a 500 dní se Summer měly dítě a o level lepší soundtrack. Nejlepší romantický film za posledních 5 let? Nejspíš jo. ()

Fiftis

Tak sa zdá že niečo konečne prekonalo moje obľúbené Chico & Rita. Máme tu animák s ešte krajšou animáciou, avšak niekedy kazí dojem akoby malý framerate - sekanie. To je ale všetko čo sa týka nedostatkov filmu. Aj keď je dej zo súčastnosti, vďaka svojej animácií pripomína mne tak srdcu blízku budúcnosť. Najpríjemnejšie na celom tomto diele je hudba. Áno, je tam čisto černošská hudba, ale žiadny gangsterský rap. Snáď všetky mega songy sú od Kida Cudiho, ktorý daboval v originále aj hlavnú postavu. O hudbe by sa dalo písať hodiny. Celkovo snímku nadhodnocuje do výšin. Kid používa často vo svojich piesňach elektro tóny a vysoké basy, čo je zase ďalšia moja šálka kávy a ktoré len dopĺňajú pocit hudby budúcnosti ako aj spomínaný dojem, že je snímka akoby okolo roku 2050. Proste čo song to orgazmus, za zmienku stojí pieseň In Love. Postavy sú sympatické, obzvlášť som i obľúbil Meadow, ktorá je dokonalá po každej stránke. Po druhom pozretí môžem v pohode napísať, že za rok 2022 sa u mňa jedná o najlepší film - hudobný, romantický a animovaný. ()

DJ_bart

Čistě autorský projekt Scotta Mescudiho [známého pod svým uměleckým pseudonymem Kid Cudi] k jeho novému hudebnímu albu, koncipovaný jako klasická romance s famózním animačním stylem alá Spider-Verse. Chybí tomu výraznější energie, nějaká koherentní vize, a nekonvenční forma je zde nadřazena relativně konvenčnímu/monotónnímu obsahu, ale ono to vůbec nevadí, protože i tak jde o víc než zajímavý artový zpestření. ()

filmfanouch

Spider-Man: Paralelní světy je už nyní nezpochybnitelným milníkem animovaného filmu, nejen díky posunutí možností animovaných filmů o kousek dál, ale kombinace ruční kresby a počítačové animace si velmi rychle pochopitelně nechalo studio Sony patentovat. Podobně ostatně vznikl nejen povedený animák Rodina na baterky, ale nyní i Entergalactic. Název není shodný s novým albem rappera Kida Cudiho náhodou, filmový Entergalactic je totiž doplňkem právě k novému albu. Samotný film cílí na dospělejší publikum a opět využívá kombinaci 2D a 3D animace. Potěší poté fakt, že se po Paralelních světech a Rodině na baterky nejen jedná o další vizuální pastvu pro oči, ale celkově působivý zážitek. Režírující Fletcher Moules dodal na základě námětu Kida Cudiho AKA Scotta Mescudiho jakási existenciální výpověď. Ve svých nejlepších momentech funguje Entergalactic podobně jako například Před úsvitem Richarda Linklatera, jen to celé je taková větší hipsteřina, která nejspíš radost udělá primárně právě fanouškům Kid Cudiho tvorby. To ovšem neznamená, že by nemohla políbit i kohokoliv jiného, protože jde v jádru o strašně hezké a chytré dílo, které jen k tématu o komplikované lásce, poučení o zodpovědnosti a nevyhnutelné cestě k dospění vlastně neřekne dvakrát nic nového. Hodinu a půl dlouhý speciál je po vzoru samotného alba rozdělen na různé kapitoly, které jen pojí jedna ústřední linka. Vývoj je krapet předvídatelný a kdovíjaká objevnost skutečně přítomná není, pořád výjimečně působící animace je tentokrát nástrojem příběhově dvakrát neambiciózního příběhu. Minimálně je to ovšem zajímavý pohled na jeden specifický svět, který i nadále zůstane mnohým cizí a z vlastní iniciativy zapovězený. Svěží animace se pořád nezvládla okouknout a Mescudi vizuálními nápady nešetří. Fantaskní cestování po galaxii, vizuálně poutavé sekvence a těžení z vlastní fantazie, které sem tam podpoří nějaké ty omamné látky. Entergalactic pojednává o snílkovi, který ovšem musí pochopit, že někdy musí zůstat stát nohama na zemi. Scénář působí lidsky a uvěřitelně, samotné charaktery (které vypadají stejně jako jejich dabéři) jsou zajímavé a samotná předvídatelnost zápletky ve finále není zas tak zásadním trnem v oku. Je totiž snadné nechat se pohltit melancholickým nádechem, který z filmu v průběhu srší v momentech, kdy u hlavního hrdiny dochází k nějakému vývoji. Původně mělo jít o seriál, který byl nakonec smrštěn do jednoho speciálu a je otázka, zda by seriál přeci jen nebyl lepším formátem. Díky hodině a půl je sice tempo rychlé, do jisté míry ovšem možná Entergalactic přeci jen krapet vyprchá svým obsahem a navíc to působí dojmem, že by se klidně mohlo pokračovat dál, kdyby celý Entergalactic mohl fungovat jako solidní pilot. Pokusy o humor se občas míjí účinkem, naopak se ovšem musí ocenit fakt, že samotná hudba jde slušně ruku v ruce s tím, co se děje na plátně a i proto se jedná o ideální doplněk k samotnému albu. Samotná hudba je poté solidní, kdy Kid Cudi nemá svou pověst jednoho z nejlepších moderních rapperů náhodou. Velmi ve volném smyslu by se poté dalo říct, že jde o jeden z nejlepších hudebních videoklipů všech dob. To co mohlo fungovat jen jako slušná reklama na stejnojmenné album je ve finále vizuálně nádherná podívaná, která funguje i jako solidní výpověď. Vydává se sice očekávaným směrem a na rozdíl od přelomové animace se tu neboří stavidla žánru romantických komedií, minimálně výjimečná podívaná ovšem z dílny Kida Cudiho vypadla.... () (menej) (viac)

Arsenal83

Animačne veľmi pekne. Kid Cudi tu harmonizuje svoju hudbu s obrázkami a predstavuje dielo pre dospelých. Nevyhne sa totiž sexuálnemu obsahu, drogám, alkoholu, nadávkam. Asi tak, ako jeho život. Napriek tomu si prídu na svoje práve tí, ktorí majú radi romantiku. ()

Chrustyn

Pod skvělým vizuálem se skrývá bohužel nijak zásadní příběh lásky. Naštěstí je animace natolik vtahující, že vynahradí slabší obsah. ()

Marze

Prilezitost uniknout do fantazie byt mlady, krasny, talentovany, volny. Mestsky zivot je zachycen v animaci v zivem vykresleni mista a casu jako vizualni psychedelicka metafora.Budete citit lasku. Oslava lidskeho spojeni, sladky rom-com ve staromodnim stylu. ()

TheEvilTwin

Nejlepší romanťárna všech dob? To těžko. Vizuálně z filmu rozhodně nejsem tak odvařený jak ostatní, jelikož to stejné, ale v mnohem kreativnějším a zábavnějším provedení jsme viděli u SpiderMana, příběhově je to hodně jednoduchá, šablonovitá a předvídatelná nuda a ani tu chemii mezi sebou postavy nemají nijak výraznou. Výsledkem je pak vlastně strašně nezábavný film, u kterého si pokládám otázku, čím tady všechny tak oslnil a za co by měl dostat více než milosrdné 2 hvězdičky…? Obrovské zklamání. ()

Silence

Klasická romance v úžasně kreativním kabátu postrádá nějaké převratné motivy, silně dramatické momenty či katarze, je to právě ale celková přirozenost, obyčejnost, uvěřitelnost dialogů i chování postav, díky čemuž je pro mě Entergalactic osvěžujícím zážitkem a funkčním dílem, zajímavým nejen díky své vizuální stránce. 8/10 ()

Vidly10

Pěkný příběh o romantickém vztahu dvou umělců, kteří si k sobě našli cestu přes zeď a skvělý burger. Ačkoliv mám osobní problém s animací, která se inspirovala u mé nejoblíbenější, je film vizuálně poutavý a pěkně doprovázeni hudbou. Je zajímavé si všímat i detailů (STUSH!), které se ukazují na pozadí skrz celou stopáž filmu a pěkně doplňují příběh. Je zde i vidět zkreslený pohled na svět, který je podpořen kouření mariuhany a celkově užíváním drog, což doplňuje prokreslení postav i příběhu. Super romanťárna, kterou můžu jedině doporučit. 8/10 ()

Aljak

Vzhľadom na to vysoké hodnotenie som čakal niečo fakt super. Ale keď sa tak nad tým zamyslím, tak ten scenár vyniká jedine tým, že je to prenesené do animovanej kompozície. Príbeh má rovnakú schému ako drvivá väčšina romantických komédií, takže toto rozhodne nebola prednosť tohto filmu. Animácia vo svojej vizuálnej podobe nebola tiež môj šálok kávy. Jediné, čím ma to zaujalo bol ten 18+ feeling, ktorý v animákoch (tých ktoré nespadajú do pornopriemyslu) nie je až tak bežný. A ešte by som rád pochválil aj dialógy, ktoré boli tiež celkom fajn. No ako celok je to tak na hrane 2 a 3 hviezd, avšak za tú romcom schému sa prikláňam k 2*. ()

UhLee

(7/10). Entergalactic disponuje neobvyklou animací, která si pohrává s vašima očima. Roztodivné animační nápady tady ční na každém kroku a pozorné oko si přijde na své. Podobný pocit jsem zažíval u Paralelních světů. Příběh je ve výsledku hrozně jednoduchý, ale není to úplně obvyklé téma u animovaných filmů. Dostáváme docela spicy scény, na které by malé děti koukaly s otevřenou pusou a rodiče by skákali po ovladači. Kid Cudiho cením, protože jde vidět, že tohoto filmu dal kus sebe. Ať už proto, že postavě Jabariho vdechl život, ale tady kvůli stylovému soundtracku, který je totálně dope. Kde jsou ty časy, kdy jsem ho slyšel poprvé v Memories. Chemie mezi hlavními postavami funguje na jedničku hlavně právě díky hudbě a dodává snímku tvář, která mu sluší a je to zatraceně sexy. ()

oveckaoa

Docela hledím, že tohle u někoho vůbec prošlo v 21 století jelikož od 20 minuty se to točí jen kolem sexu případně je to plné sexu. Posuďte sami holka vypráví své kámošce, že byla na rande s chlapem její vagína vydávala signály, že chce sex tak si to s ním rozdala před tím vypráví chlap , že byl v prádelně tam potkal ženskou co chtěla souložit a následně s ní souložil 3 dny v kuse pak jsou zde rady jako potkáš prvního pěkného  chlapa musíš ho hned opíchat co si to za ženskou, když nechceš sex tvoje vagína chce sex řiď se svou vagínou  chlap radí zase chlapovi kámo tu štětku (pojem štětka je myšleno u něho každá ženská)  musíš ošukat a podobné rady, aby to ještě režisér podtrhl oba páry se potkají na párty s tématem vagíny kde někdo v kostýmu penisu utíká před někým v kostýmu vagíny kde se jí zákusky ve tvaru vagíny jsou zde obrazy vagín a chodí zde lidi v kostýmech vagín. Dvakrát je ve filmu scéna kdy si někdo jak muž tak žena dělají  dobře několikrát je zde symbolizováno vystříknutí na jiných věcech a jednou je zde záběr na stojícího ptáka .  Jinak k filmu kromě těch sexistických narážek to nemá co nabídnout prostě chlap se stěhuje do Manhattanu tam potká bývalou a vyspí se spolu  ona by s ním chtěla chodit on už ne pak potká jinou ženskou co bydlí vedle něho v bytě a zamiluje se do ní a to je celé. Pobavila hláška doufám, že z tvého komiksu neudělají parodii což je evidentní narážka na seriál She Hulk. 40 procent ()

mig20

Příběh je celkem obyčejný, ale celé je to velmi neobyčejné díky animovanému zpracování. Moc se mi do toho nechtělo, ale nakonec to bylo super a moc mi to sedlo. Hudba byla taktéž skvělá, přestože to není styl, který běžně poslouchám. ()