Lima

Plakátové info: JEJICH PRVNÍ CELOVEČERNÍ FILM! ___ A to jsem myslel, že nic horšího, než Abbott a Costello mě už nemůže potkat :o) Těch komediálních partiček po drtivém úspěchu bratří Marxů bylo tolik, že byste to nespočítali ani na prstech několika rukou. The Three Stooges byli jedni z nich, výhradně televizní „komici“, před tímhle filmem natočili téměř 200 slapstickových kraťasů a na scéně trapošili skoro tři desetiletí. Společně s úspěšnějšími Abbottem a Costellem měli ale jedno společné – byli zoufale nevtipní. Jinak to asi viděli tehdejší diváci, protože film vydělal 12 milionů, a přitom byl pořízen za nějakých 130 tisíc, takže velký úspěch. Vystačili si se dvěma exteriérovámi lokacemi, triky – pavouk šlehající oheň (jak tady zmiňuje Oktavianus) – byly nevyužité záběry z ´Tarantule´ Jacka Arnolda a proto vypadaly nečekaně kvalitně a v té mizérii celkové produkce tady nezvykle vyčnívaly. Nesmím opomenout Venušana - robota s šesti chapadly, který ty tři zoufalce zmenší do miniaturní podoby a uzavře do klece pro ptáky. Nechybí ani umělí dvojníci, kteří se s hrdiny nahánějí, no prostě srandy kopec, hehe (ironie). Vizuálně to nebylo tragické a díky nechtěnému Arnoldově vkladu i trikově zvládnuté, ale ta situační komika těch tří prťavců (všichni o hlavu menší, než jedna z ženských postav) byla zoufalá a infantilní. Tehdy se to evidentně líbilo a dneska? Asi jako kdyby Troška zasadil pokračování Babovřesk do kosmu. ()

Oktavianus

Zoufale nevtipná komedie trojice nesympatických komiků The Three Stooges, kteří patrně brali inspiraci v groteskách a komediích bratří Marxů, ovšem extrémně špatně. Celý humor spočívá v tom, že zmateně pobíhají, omylem do sebe vráží, mlátí se vzájemně po hlavě nebo někam jdou a cestou hlavou do něčeho vrazí. A občas i zpívají. Zábava k popukání, fakt. Už nikdy víc. No a tihle tři loseři, co pracují jako hlídači a uklízeči ve vesmírném výzkumném centru, se omylem raketou dostanou na Venuši, kde je kupodivu krajina totožná s tou pozemskou, a narazí tam na obřího pavouka, co plive oheň (kupodivu slušnou zmenšenou zadní projekcí - až na ten plamen, no), přitepleně mluvícího jednorožce (smutně vyhlížející poník s parohem připevněným gumičkou na hlavě) a zlého mluvícího krabicovitého robota s několikerým párem rukou, kterej vyhladil "lidstvo" na planetě, a ten vytvoří tři zlé (a stejně hloupé) dvojníky jich samých. A tak tři idiotští hrdinové ihned utečou (bez konfliktu, bez děje, prostě hned) a vrátí se na Zemi. Toliko k ději a tím i k filmu, je tím řečeno, jak moc kvalitní to asi je. Ale pokud vám přijde vtipné, jak se dva chlapi srazí hlavami a udělá to "šprýmovní" kovový zvuk, klidně si nějakou hvězdu přidejte. Mně totiž ne. ()