Sami doma

• angličtina Homies

Z jedné návštěvy se stal večírek, z večírku spolubydlení. Filmař a muzikant Jan Foukal a Albert Romanutti, frontman kapely Bert & Friends a nepřehlédnutelná postava české hudební scény, se ocitají v rolích hlavních hrdinů první české bromance. Honza si čerstvě pronajal byt, aby řešil rodinnou situaci. Bert kvůli koronavirové pandemii přišel o koncerty a právě se rozešel s holkou. Zatímco někdo si psal během lockdownu třeba deník, kluci díky své mimořádné otevřenosti, kreativitě a především všudypřítomné ruční kameře natočili celovečerní romanci o mužském přátelství. Vir, který zavřel svět, se v jejich případě stal příležitostí, jak objevovat radost ze života. Na půdorysu osmatřiceti metrů čtverečních nechali vzniknout jak filmu s velkou dávkou humoru, tak i novým autorským písním. Vítejte u nich doma. (Aerofilms)

Othello

Kdyby mě to dokázalo přesvědčit, že je to syrový dokumentární pohled na existencionální bezvýchodnost zmatených mileniálních měšťáků, byl bych k tomu smířlivější. Ale bohužel já si regulérně myslím, že Foukal měl pocit, že jak on, tak Romanutti jsou nosný a zajímavý charaktery u kterých existuje důvod, proč by měl někdo sledovat jejich životní strádání. Ale můžu vám slíbit, že takovýchle zaměnitelných vocasů tu máme plný Holešovice. A věřím, že každýho z nich jednou napadlo, že by určitě bylo zajímavý natočit o sobě dokument. Většina se z toho však naštěstí vyspí. Mám potřebu obejmout každého, kdo za tohle dal regulérně peníze nějakýmu kinu. ()

Vabr

Trailer jsem viděl dávno a vůbec mě nezaujal, avšak jako porotce jsem tento film musel zhlédnout povinně :-/. Výsledek je zřejmý z hodnocení, a to ještě přihazuju půl hvězdičky za chvilky poezie (tedy horší 2⭐). Tady se zkrátka 74 minut pohybujeme po jednom malém bytě, kde žijí nudní umělci-kámoši, kteří se rozhodli své bytí zdokumentovat a následně vyslat na MFDF Ji.hlava (a samozřejmě ještě 16. 11. do kin) se zdárnou touhou v úspěch. Ano, úspěch to byl, sál se smál, ale opilý, takže asi tak. Za mě pustota a prázdnota zaobalená čecháčkovským humorem, který ve zdejších vodách u ostatních uživatelů avšak zaboduje. Vyhodnocení: No ale musím uznat, že zbožňuju písničku Haluzinace od Bert and Friends ()

Jaroslaf

Za největší slabinu snímku považuji, že nadějný námět na homosexuální drama, (které bychom oběma aktérům navíc uvěřili mnohem víc snáz), byl zcela zdiskreditován nicneříkající hipsterskou bromancí. ()

TondaCer

Když dva fakt zvláštní týpci nechají zaplou kameru… Film neobsahuje žádnou pointu, nedodržuje nějakou strukturu. Pouze sledujeme živobytí dvou chlápků. Přesto mi je film něčím sympatický. Člověk má chvilkama pocit, jak kdyby bydlel s nimi a užíval si s nimi spoustu legrace! Ostatně oba dva jsou fakt zajímavý charaktery, o ledasčem vypovídá i to, že se nedostavili na slibovanou debatu po filmu. Neurazí, má to přiměřenou stopáž, ale peníze za lístek bych na to nedal. 60% ()