Rodina bývalého šerifa Jima Colea se stěhuje na zchátralý zadlužený ranč ve Wyomingu, zděděný po příbuzných. Ačkoliv se zprvu potýkají s akutním nedostatkem peněz a potíže dělá i neodbytný starousedlík, jenž by rád jejich půdu koupil pro své syny, mnohem větší problémy přijdou z lesa, když se s příchodem jara vzbudí jejich soused - grizzly zabiják. (dopitak)

dopitak

Kulturista Clint Walker máchá sekerou jak na přehlídce Mr. Olympia, jeho filmová neteř Candy Moore je ale pěkná. Ačkoliv je tu krásná příroda a režisér se dokonce dopustil několika ryze zvířecích záběrů (housenka, jakýsi hlodavec na větvi), western je strašně naivní - v soubojích mužů, v soubojích se zvířaty, ve vztazích mezi lidmi. Proto jen dvě *. Je to spíš dobrodružný film s komediálním přesahem na začátku. ()

Mol

I'M SAYING, STAY AWAY FROM MY TRAPS! I AIN'T GONNA TELL YOU AGAIN!!! Jako chtěl jsem tomu dát 2 hvězdy a čau, ale po hodině filmu, kdy na scénu přijde Cass se roztáčí úplně jinej kolotoč. Každý moment Jim contra Cass zvedá film ze dna medvědí pasti a povyšuje ho na westernové nebe. Třeba ta scéna, kde si Cass drží v bolestech obličej celý od krve a Jim ho ještě po něm přetáhne pažbou. Nasty! A finále? Jim pod hromadou klád po kterých skáče tunovej medvěd a snaží se ho roztrhat na kusy, pomocí drápů ostrých jako žiletky. Trnul jsem hrůzou. A třešnička v podání posledních slov Casse Dowdyho: STUPID KID! Fucking hell! Neskutečný! ()

StaryMech

Nedoufáme-li ve víc než v trochu špásovný, trochu napínavý western pro celou rodinu, zdráhající se riskovat, že se některému z jejích členů znelíbí, nečeká nás žádné překvapení, milé ani nemilé. Uměleckou úroveň díla napoví už úvodní titulky, Clint Walker, vytvarovaný tak, že málokterý z nás si před sebou samým obhájí představu sebe sama jako výlupku chlapství, dá k lepšímu procítěnou písničku, srdci blíž je ovšem Jack Elam - lidská housenka. ()